BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Anasayfa > Haber > AK Parti’nin Siirt adayı Mervan Gül

AK Parti’nin Siirt adayı Mervan Gül

AK Parti’nin 28 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde bazı il ve ilçelerde belediye başkan adayları belli oldu.



ANKARA - AK Parti’nin 28 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde bazı il ve ilçelerde belediye başkan adayları belli oldu. Siirt’te yenilen milletvekili genel seçiminde adaylıktan çekilerek, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aday olmasına imkan sağlayan Mervan Gül, bu ilden belediye başkan adayı olarak belirlendi. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun dün yaptığı toplantıda belirlediği adaylar şöyle: Bilecik: Gölpazarı (Turgay Yılmaz), Osmaneli (Mustafa Çetintaş), Pazaryeri (Alaattin Esmer), Söğüt (Ayhan Metin), Yenipazar (Necati Keser), İnhisar (Hüseyin İkiz), Adaklı (Sacit Almalı). Bingöl: Karlıova (Muzaffer Gölen), Kığı (Yılmaz Gündüz), Yayladere (Haşim Akyürek), Yedisu (Kemal Kırtay). Bitlis: Merkez (Cevdet Özdemir), Adilcevaz (Adnan Göksoy), Ahlat (Mevlüt gülmez), Güroymak(Hüseyin Mutlu), Hizan (Servet Özdemir) Mutki (Birhan Güllübardak), Tatvan (Mehmet Peker). Bolu: Dörtdivan (Ali Bilgi), Gerede(Ömer Baygın), Yeniçağa (Ömer Sayın). Çankırı: Ilgaz (Cevdet Çetin), Şabanözü (Ali Çapçı) Çorum: Bayat (Mehmet Şimşek), Uğurludağ (Ali Osman Bici). Elazığ: Merkez (Hasan Tahsin Fendoğdu), Ağın (Mustafa Yentür), Alacakaya (Muhittin Aydın), Arıcak (M. Ali Aytekin), Baskil (Bilal Özbey), Karakoçan (Zekeriya Bulanık), Keban (Ahmet Turan Özcan), Kovancılar (Selahattin Yıldırım), Maden(Orhan Yavuz), Sivrice(İbrahim Altundaş), Palu (Mehmet Sait Dağoğlu). Erzincan: Kemah (Şükrü Balcı), Kemaliye (Mustafa Haznedar), Otlukbeli (Abdullah Altındal). Gaziantep: Araban (Bekir İnci), Karkamış (Osman Bozkurt), Nurdağı (Orhan Yılmaz), Nizip (Hacı Fevzi Akdoğan), Oğuzeli (Mehmet Başkır), Yavuzeli (Ali Sakar). Giresun: Alucra (Ahmet Erilli), Çamoluk (Cemil Uzun) Hatay: Merkez-Antakya (Mehmet Yeloğlu), Altınözü (Mehmet Cavit Alkan), Belen (Mustafa Seydi Evren), Dörtyol (Bilgehan Aksoy), Erzin (Aydın Kunt), Hassa (Selahettin Kocaman), Kırıkhan (İsmail Turan), Kumlu (Rifat Akkuyu), Reyhanlı (Hüseyin Şanverdi), Yayladağı (Tayfun Kızılkaya). İçel: Aydıncık (Ferat Aktan), Bozyazı (Hasan Doğan), Çamlıyayla (Yusuf Öncalır), Gülnar (Mehmet İmik), Mut (Ali Önder), Silifke (Abdullah Gazneli), Tarsus (Mehmet Teke). Kars: Merkez (Naif Alibeyoğlu), Bozkurt (Engin Canbaz), Çatalzeytin (Musa İhsan Oğuz), Taşköprü (Hasan Altan), İnebolu (İdris Güleç), Kırşehir: Mucur (Atılgan Yılmaz) Kütahya: Altıntaş (Ferit Karabulut), Aslanapa (Asaf Akar), Çavdarhisar (Ali Başer), Domaniç (Yakup Yardımcı), Dumlupınar (Derviş Kavak), Emet (M.Cemal Öztürk), Gediz (M.Ali Saraoğlu), Hisarcık (Nihat Helvacı), Pazarlar (Ahmet Torun), Simav (Rıza Özdemir), Tavşanlı (Ali İhsan Çakır), Şaphane (İbrahim Tokyay). Malatya: Merkez (H.Cemal Akın), Arapkir (Halit Konukçu), Doğanyol (Recep Gülbey), Kale (Bedri Biçici), Kuluncak (Ramazan Nacar), Pütürge (Halit Eren). Manisa: Ahmetli (Muharrem Can), Alaşehir (Mustafa Altıngül), Demirci (Mitat Erşahin), Gölmarmara (Nihat Ağaçdiken), Kırkağaç (Hüseyin Bağış), Köprübaşı (Ahmet Kışla), Kula (Ali Türk), Sarıgöl (Hüdai Kaya), Saruhanlı (Hüseyin Yaralı), Selendi (Mürsel Uçan), Turgutlu (Mustafa Serhat Orhan). Kahramanmaraş: Merkez (Mustafa Poyraz), Afşin (İrfan Gedikbaşı), Andırın (Baki Tezcan), Çağalayancerit(Mehmet Yıldızlı), Ekinözü (Kemal Eker), Elbistan (Hamza Akbaş), Göksun (Ramazan Hurç), Nurhak (Ahmet Kuyruk), Pazarcık (Ramazan Tutlu), Türkoğlu (Mustafa Taşhan) Muş: Bulanık (Ramazan Yüce), Hasköy (Salih Özarslan), Korkut (Sami Pekbay), Malazgirt (Kemal Türker), Varto (Abdülbari Han). Nevşehir: Derinkuyu (İbrahim Ertaş) Ordu: Korgan (M.Ali Akkiraz) Rize: Ardeşen (Mümtaz Sinan), Derepazarı (Şaban Kalça), Güneysu (Ahmet Minder). Siirt: Merkez (Mervan Gül), Aydınlar (Memduh Aydın), Baykan (Hüsnü Erdem), Eruh (Abdulhamit Nas), Kurtalan (Cemil Akgül), Pervari (Abdurrahman Dündar), Şirvan (Necat Cellek). Sivas: Altınyayla (Zeki Tunç), Yıldızeli(Mustafa Arda), İmrandı(Vedat Yüksel). Tokat: Başçiflik (Recep Gökçe), Trabzon: Hayrat (Mehmet Nuhoğlu), Of (Oktay Saral), Sürmene (Cemalettin Aksoy), Tonya (Ahmet Kurt), Vakfıkebir (Y. Halis Mollaahmetoğlu), Yomra (Ömer Yıldırım), Şalpazarı (Mehmet Muhcu). Tunceli: Merkez (Recayi Ergün), Çemişgezek (Metin Levent Yıldız), Hozat (İshak Aydın), Mazgirt (Musa Sönmez), Nazımiye (Eyüp Gök), Ovacık (Hasan Hüseyin Dizi), Pertek (Enver Doğan), Pülümür (Kazım Poyraz), Şanlıurfa: Akçakale (Ahmet Akay), Ceylanpınar (Abdürrezzak Aksak), Harran (İbrahim Özyavuz), Hilvan (Ali Aslan Bayık). Van: Bahçesaray (Naci Orhun), Başkale (Ejder Yağızer), Çaldıran (M.Faruk Binici), Çatak (Münir Bozdemir), Erçiş (Melik Cengiz), Gevaş (Nazmi Sezer), Gürpınar (Ziya Güngör), Muradiye (Nafiz Ağaoğlu), Özalp (M.Emin Gözütok), Saray (Sıracettin Bilmez). Yozgat: Çandır (İlhan İlbay), Çayıralan (Yusuf Coşan), Çekerek (Mustafa Demirbaş), Kadışehri (Hacı Maviş). Zonguldak: Alaplı (Faruk Çaturoğlu), Gökçebey (Zeki Kılınçarslan). Bayburt: Aydıntepe (Orhan Eraslan). Karaman: Başyayla (Kemal Ateş), K.Karabekir (Mustafa Bayram). Kırıkkale: Yahşihan (Şefik Güneşer). Şırnak: Uludere (Salih Tanık). Bartın: Amasra (Ali Yıldırım). Iğdır: Tuzluca (İsmet Yüce). Yalova: Altınova (Metin Oral), Armutlu (Mehmet Birkan), Çınarcık (Murat Erdoğan), Çiftlikköyü (Murat Bektaş), Termal (İsmail Atik). Karabük: Ovacık (Orhan Kaya), Safranbolu (Nihat Cebeci). Kilis: Merkez (Abdi Bulut), Elbeyli (Aykut Yavuz), Musabeyli (Şıh Mehmet Yalçın), Polateli (Metin Polat). Osmaniye: Merkez (Davut Çuhadar), Bahçe(B.Serdar Karamanoğlu), Düziçi (Abdulmuttalip Öner), Hasanbeyli (Yusuf Tozluklu), Kadirli (Mustafa Türkmenoğlu), Sumbas (Gürcan Farız), Toprakkale (Ahmet Cavit).
 
 
  • Piyasalar

    Fark %
  • 86072
    % 1.74
  • 6.0742
    % -0.37
  • 6.8075
    % -0.15
  • 7.7293
    % 0.17
  • 251.383
    % -0.09
 
 
 
 
 
Kapat
KAPAT