BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Anasayfa > Haber > Partilerin il il aday listesi

Partilerin il il aday listesi

PARTİLERİN aday listeleri dün belli oldu. Birçok milletvekili hatta bakan liste dışı kalırken Başbakan Erdoğan, İstanbul 1. bölge, Baykal Antalya, Mumcu Isparta, Bahçeli Osmaniye, Yılmaz Rize, Kutan Malatya, Erbakan Konya, Yazıcıoğlu Sivas’tan (bağımsız) milletvekili adayı oldu.



PARTİLERİN aday listeleri dün belli oldu. Birçok milletvekili hatta bakan liste dışı kalırken Başbakan Erdoğan, İstanbul 1. bölge, Baykal Antalya, Mumcu Isparta, Bahçeli Osmaniye, Yılmaz Rize, Kutan Malatya, Erbakan Konya, Yazıcıoğlu Sivas’tan (bağımsız) milletvekili adayı oldu. > Adana 1- D. Mir Mehmet Fırat 2- Ömer Çelik 3- Necdet Ünüvar 4- Fatoş Gürkan 5 -Vahit Kirişçi 6- Ali Küçükaydın 7- Ahmet Emre Bilgili 8- Burhan Ülger 9- Elif Uçar 10- Mahmut Çelikcan 11- Kürşat Akpınar 12- Bekir Sarı 13- Aysel Gülbahar 14- Kamil Yıldırım > Adıyaman 1- Fehmi Hüsrev Kutlu 2- Ahmet Aydın 3- Şevket Gürsoy 4- Mehmet Erdoğan 5- İclal Yalçın Tutuş > Afyonkarahisar 1- Sait Açba 2- Veysel Eroğlu 3- Halil Aydoğan 4- Ahmet Koca 5- Zekeriya Aslan 6- Türkan Buğra 7- Ali Özkaya > Ağrı 1- Yaşar Eryılmaz 2- Cemal Kaya 3- Mehmet Hanifi Alır 4- Fatma Kotan 5- Abdulkerim Aydemir > Amasya 1- Akif Gülle 2- Avni Erdemir 3- Emin Çubıkcı > Ankara (1. bölge) 1- Cemil Çiçek 2- Ali Babacan 3- Bülent Gedikli 4- Nazmi Haluk Özdalga 5- Zeynep Dağı 6- Mehmet Zekai Özcan 7- Faruk Koca Lise 8- Burhan Kayatürk 9- Yadigar Gökalp 10- Zelkif Kazdal 11- Ahmet Sinan Poyraz 12- Hasan Gazi Özer 13- Sebahittin Korkmaz 14- Hasan Kaşıkara 15- Metin Çinar > Ankara (2. bölge) 1- Beşir Atalay 2- Salih Kapusuz 3- Mehmet Zafer Çağlayan 4- Mustafa Said Yazıcıoğlu 5- Ahmet İyimaya 6- Reha Denemeç 7- Haluk İpek 8- Aşkın Asan 9- Mustafa Tuna 10- Emrullah İşler 11- Nurdan Şanlı 12- Nihat Özçelik 13- Nazlı Ergül 14- Avni Erdoğan > Antalya 1- Mehmet Ali Şahin 2- Sadık Badak 3- Abdurrahman Arıcı 4- Mevlüt Çavuşoğlu 5- Yusuf Ziya İrbeç 6- Ayşe Güliz Yılman 7- Hamza Taş 8- Osman Akman 9- Kamile Yıldırım Gülgün 10- Cahit Köşker 11- Kemal Kaçmaz 12- Mesut Kocagöz 13- Kaan Osman Sarıoğlu > Artvin 1- Ertekin Çolak 2- Hüseyin Sinan Altunsoy > Aydın 1- Atilla Koç 2- Mehmet Erdem 3- Ahmet Ertürk 4- Semiha Öyüş 5- Sebahattin Akkın 6- Ali Metin Akar 7- Nermin Runyan 8- Mehmet Kırlıoğlu > Balıkesir 1- Ahmet Edip Uğur 2- M. Cemal Öztaylan 3- Ayşe Akbaş 4- İsmail Özgün 5- Ali Osman Sali 6- Zekai Kafaoğlu 7- Özkan Kostak 8- Ömer Ertuğrul Bilgin > Bilecik 1- Fahrettin Poyraz 2- Selma Gözlev > Bingöl 1- Cevdet Yılmaz 2- Yusuf Coşkun 3- Kazım Ataoğlu > Bitlis 1- Zeki Ergezen 2- Vahit Kiler Lise 3- Cemal Taşar 4- Mehmet Ali Aslan > Bolu 1- Metin Yılmaz 2- Yüksel Coşkunyürek 3- Fatih Metin > Burdur 1- Bayram Özçelik 2- Mehmet Alp 3- Beytullah Okay > Bursa 1- Faruk Çelik 2- Mehmet Altan Karapaşaoğlu Lise 3- Hayrettin Çakmak 4- Mehmet Emin Tutan 5- Canan Candemir Çelik 6- Mehmet Tunçak 7- Sedat Kızılcıklı 8- Ali Koyuncu 9- Ali Kul 10- Mehmet Ocakden 11- Cennet Cankılıç 12- Mustafa Dündar 13- M. Mufit Aydın 14- Ahmet Yaşar Akbey 15- Tülin Kara 16- Gökay Bilir > Çanakkale 1- Mehmet Daniş 2- Müjdat Kuşku 3- Hüseyin Avni Şenoğlu 4- İbrahim Uslan > Çankırı 1- Nurettin Akman 2- Suat Kınıklıoğlu 3- Tevfik Akbak > Çorum 1- Agah Kafkas 2- Cahit Bağcı 3- Murat Yıldırım 4- Ahmet Aydoğmuş 5- İlknur Çetin > Denizli 1- Mehmet Yüksel 2- Selma Aliye Kavaf 3 -Mehmet Salih Erdoğan 4- Mithat Ekici 5 -Şahin Tin 6 -Cahit Özkan 7- Niyazi Vural > Diyarbakır 1- Mehmet Mehdi Eker 2 -Kutbettin Arzu 3- M.İhsan Arslan 4- Abdurrahman Kurt 5- Osman Aslan 6- Ali İhsan Merdanoğlu 7- Mahmut Erdoğmuş 8- Ayşegül Jale Saraç 9- Melik Adnan Çelik 10- Mehmet Murat Kabar > Edirne 1- Necdet Budak 2 -İsmail Ömer Erakman 3 -Neşe Coşkun Lise 4- Şemsettin Emir > Elazığ 1- M. Necati Çetinkaya 2- Hamza Yanılmaz 3- Faruk Septioğlu 4- Tahir Öztürk 5- Feyzi İşbaşaran > Erzincan 1- Binali Yıldırım 2- Sebahattin Karakelle 3- Yüksel Çakır > Erzurum 1- Recep Akdağ 2- Muzaffer Gülyurt 3- Fazilet Dağcı Çığlık 4- İbrahim Kavaz 5- Saadettin Aydın 6 -Muhyettin Aksak 7- Ahmet Er > Eskişehir 1- Kemal Unakıtan 2 -Hasan Murat Mercan 3- Emin Nedim Öztürk 4- Ayşe Fert Dökmeci 5- Süleyman Reyhan 6- Ethem Kalın > Gaziantep 1- Mehmet Şimşek 2- Fatma Şahin 3- Mehmet Sarı 4- Mahmut Durdu 5- Mehmet Erdoğan 6- İ.Halil Mazıcıoğlu 7- Özlem Müftüoğlu 8- Mehmet İhsan Tahmazoğlu 9- Muhittin Şimşek 10- Yusuf Polat > Giresun 1- Nurettin Canikli 2- Hacı Hasan Sönmez 3- Ali Temür 4- Mustafa Demirci Lise 5- Adem Tatlı > Gümüşhane 1- Kemalettin Aydın 2- Aydın Pişiren > Hakkari 1- Rüstem Zeydan 2- Abdulmuttalip Özbek 3- Mehmet Ertuş Lise > Hatay 1- Sadullah Ergin 2- Orhan Karasayar 3- Mustafa Öztürk 4- Abdülhadi Kahya 5- Fevzi Şanverdi 6- Hüseyin Dilmeç 7- Filiz Özçörekçi 8- Ahmet Dem İrtaş 9- Atike Aynur Karaçete 10- Kasım Acem > Isparta 1- Süreyya Sadi Bilgiç 2- Mehmet Sait Dilek 3- Haydar Kemal Kurt 4- K. Ayşegül Dursun 5- Uğur Büyükçulcu > Mersin (İçel) 1- Kürşad Tüzmen 2- Mehmet Zafer Üskül 3- Ali Er 4- Ömer İnan 5- Ali Aydoğan 6- Ahmet Doğan 7- Afitap Melike Şavur 8- Mustafa Erim 9- Erdoğan Günal 10- Mahmut Ündar 11- Ali Deniz 12- Hikmet Könte > İstanbul (1.Bölge) 1-Recep Tayyip Erdoğan 2- Ertuğrul Günay 3-Edibe Sözen 4-İrfan Gündüz 5-Mustafa Ataş 6-Mesude Nursuna Memecan 7-Nusret Bayraktar 8- Mehmet Sekmen 9-Özlem Piltanoğlu Türköne 10-Hasan Kemal Yardımcı 11-Hüseyin Besli 12-Mehmet Beyazıt Denizolgun 13-İdris Güllüce 14-İsmet Uçma 15-Numan Güzey 16-Rahime Akdoğan 17-Ahmet Berat Çonkar 18-Abdülkadir Ömer Abamor 19-Talat İçöz 20-Perihan Paksoy Sevencan 21-Ömer Fatih Sayan 22-İsmail Bütün 23-Ahmet Hulusi Batu 24-Hülya Göbeloğlu > İstanbul (2.Bölge) 1-Hayati Yazıcı 2-Murat Başesgioğlu 3-Nimet Çubukçu 4-Egemen Bağış 5-Burhan Kuzu 6-Ayşenur Bahçekapılı 7-Ömer Dinçer 8-Osman Gazi Yağmurdereli 9-Canan Kalsın 10-Necat Birinci 11-Alaattin Büyükkaya 12-Recep Koral 13-Sevim Savaşer 14-Atila Aydıner 15-Muhammet Yenel 16-Hayri Baraçlı 17-Canan Baykurt 18-Osman Köksal 19-Hidayet Işık 20-Muammer Birdal 21-Ayhan Doğan > İstanbul (3.Bölge) 1-Abdülkadir Aksu 2-İdris Naim Şahin 3-Nazım Ekren 4-Güldal Akşit 5-Mehmet Müezzinoğlu 6-Reha Çamuroğlu 7-Lokman Ayva 8-Mehmet Domaç 9-İbrahim Yiğit 10-Feyzullah Kıyıklık 11-Ünal Kacır 12-Halide İncekara 13-Fuat Bol 14-Alev Dedegil 15-Yahya Baş 16-Tülay Kaynarca 17-Salih Aynural 18-Ahmet Aydın 19-Mustafa Paşalıoğlu 20-Berkant Mutlu 21-Pelin Şahin Yarbağ 22-Fethi Kaya 23-Şenol Çelik 24-Mehmet Şükrü Doğan 25-Mehmet Salih Özbek > İzmir (1.Bölge) 1-Mehmet Aydın 2-Fatma Seniha Nükhet Hotar Göksel 3-Mehmet Sayım Tekelioğlu 4-İbrahim Hasgür 5-Tuğrul Yemişçi 6-Ali Aşlık 7-Cemal İpekoğlu 8-Şule Bayılmaz Gergöz 9-Nazmi Kalyoncu 10-Zafer Kürkcü 11-Betül Canfeza Şen 12-Talat Yalvaç > İzmir (2. Bölge) 1- Mehmet Vecdi Gönül 2- İsmail Katmerci 3- Taha Aksoy 4- Erdal Kalkan U 9- Özlem Piltanoğlu 5- Zekeriya Akçam 6- Nebahat Yangöz 7- Mehmet Duman 8- Cemal Öztürk 9- Mustafa Özkent 10- Uğur Türkan 11- Özen Kızılırmak 12- Ali Aslan > Kars 1- Zeki Karabayır 2- Mahmut Esat Güven 3- Yücel Aydın > Kastamonu 1- Hakkı Köylü 2- Hasan Altan Ortaokul 3- Musa Sıvacıoğlu 4- Hakan Dikmenlioğlu > Kayseri 1- Abdullah Gül 2- Sadık Yakut 3- Taner Yıldız 4- Yaşar Karayel 5- Mustafa Elitaş 6- Ahmet Öksüzkaya 7- Mehmet Bahaettin Cebeci 8- Murat Cahid Cıngı > Kırklareli 1- Ahmet Gökhan Sarıçam 2- Şenol Gürşan 3- Cengiz Konca > Kırşehir 1- Mikail Arslan 2- Abdullah Çalışkan 3- Muzaffer Aslan > Kocaeli 1- Nihat Ergün 2- Osman Pepe 3- Fikri Işık 4- Eyüp Ayar 5- Azize Sibel Gönül 6- Muzaffer Baştopçu 7- Nevzat Doğan 8- Ahmet Şadi Güngör 9- İsmail Hakkı Şahin > Konya 1- Sami Güçlü 2- Hasan Angı 3- Özkan Öksüz 4- Orhan Erdem 5- Ayşe Türkmenoğlu 6- Hüsnü Tuna 7- Harun Tüfekçi 8- Kerim Özkul 9- Abdullah Çetinkaya 10- Mustafa Kabakcı 11- Ahmet Büyükakkaşlar 12- Muharrem Candan 13- Ali Öztürk 14- Mustafa Çevik 15- Mustafa Şenol 16- Bülent Arı > Kütahya 1- Soner Aksoy 2- İsmail Hakkı Biçer 3- Hüsnü Ordu 4- Hasan Fehmi Kinay 5- Hüseyin Tuğcu 6- Alaettin Güven > Malatya 1- M. Mücahit Fındıklı 2- Ömer Faruk Öz 3- Öznur Çalık 4- İhsan Koca 5- Fuat Ölmeztoprak 6- Mehmet Şahin 7- Abdullah Eraslan > Manisa 1- Bülent Arınç 2- Hüseyin Tanrıverdi 3- Mehmet Çerçi 4- Recai Berber 5- İsmail Bilen 6- B. Nahit Yenişehirlioğlu 7- Süleyman Turgut 8- Şule Tunalı 9- Murat Erbil 10- Ramazan Sevinç > Kahramanmaraş 1- Mehmet Sağlam 2- Veysi Kaynak 3- Nevzat Pakdil 4- Avni Doğan 5- Fatih Arıkan 6- Cafer Tatlıbal 7- Sıtkı Güvenç 8- Sabri Türkkahraman > Mardin 1- Süleyman Çelebi 2- Süleyman Bölünmez 3- Cüneyt Yüksel 4- Gönül Bekin Şahkulubey 5 -Veysi Kaya 6 -Ahmet Munip Yıldızoğlu > Muğla 1- Yüksel Özden 2- Mehmet Nil Hıdır 3- Tülin Suna Şahin 4 -Ali Boğa 5- Bülent Demir 6- Abdullah Mengü Şahin > Muş 1- Medeni Yılmaz 2 -Seracettin Karayağız 3- Faruk Işık 4- Sadettin Kılıç > Nevşehir 1- Ahmet Erdal Feralan 2- Rıtvan Köybaşı 3- Mahmut Dede > Niğde 1- İsmail Göksel 2 -Muharrem Selamoğlu 3 -Zafer Aydın Ecemiş > Ordu 1- Mehmet Hilmi Güler 2- Eyüp Fatsa 3 -Enver Yılmaz 4- Mustafa Hamarat 5- Ayhan Yılmaz 6- Abdurrahman Tomakin 7- Hasan Karaoğlan > Rize 1- B. Ali Bayramoğlu 2- Lütfü Çırakoğlu 3- Hasan Karal > Sakarya 1- Şaban Dişli 2- Hasan Ali Çelik 3- Erol Aslan Cebeci 4- Ayhan Sefer Üstün 5- Recep Yıldırım 6- Esat Pınarbaşı > Samsun 1- Mustafa Demir 2- Cemal Yılmaz Demir 3- Suat Kılıç 4- Birnur Şahinoğlu 5- Ahmet Yeni 6- Fatih Öztürk 7- Kerim Taşkıran 8- Burhan Ersoy 9- Sadullah Kirenci > Siirt 1- Afif Demirkıran 2- M. Yılmaz Helvacıoğlu 3- Bayram Kızılay > Sinop 1- A. Dodurgalı 2- Kadir Tıngıroğlu 3- Uğur Giresun > Sivas 1- M. Mustafa Açıkalın 2- Hamza Yerlikaya 3- Selami Uzun 4- Osman Kılıç 5- Bekir Ulubaş 6- Ali Turan > Tekirdağ 1- T. Ziyaeddin Akbulut 2- Necip Taylan 3- Gülay Dalyan 4- Sait Yazı 5- İlhan Durak > Tokat 1- Şükrü Ayalan 2- Zeyid Aslan 3- Osman Demir 4- Hüseyin Gülsün 5- Dilek Yüksel 6- Mustafa Boyraz 7- Ahmet İpek > Trabzon 1- Faruk Nafız Özak 2- Cevdet Erdöl 3- Kemalettin Göktaş 4- Mustafa Cumur 5- Safiye Seymenoğlu 6- Asım Aykan 7- Ahmet Metin Genç 8- Arif Korkmaz > Tunceli 1- Haydar Doğan 2- K. Fatime Akyürekli > Şanlıurfa 1- Sabahattin Cevheri 2- Zülfükar İzol 3- Eyyüp Cenap Gülpınar 4- Yahya Akman 5- A. Müfit Yetkin 6- Ç. Aktemur Özyavuz 7- Ramazan Başak 8- Abdulkadir Emin Önen 9- Mustafa Kuş 10- Hüseyin Ataş 11- Yusuf Aksoy > Uşak 1- Mustafa Çetin 2- Nuri Uslu 3- Mehmet Altay > Van 1- Hüseyin Çelik 2- İkram Dinçer 3- Kerem Altun 4- Kayhan Türkmenoğlu 5- Gülşen Orhan 6- Yekta Haydaroğlu 7- Halil Kaya > Yozgat 1- Mehmet Çiçek 2- Bekir Bozdağ 3- Abdulkadir Akgül 4- Mehmet Yaşar Öztürk 5- Osman Coşkun 6- İskender Minar > Zonguldak 1- Köksal Toptan 2- Fazlı Erdoğan 3- Polat Türkmen 4- Günyamin Bostancı 5- Mustafa Demiray > Aksaray 1- Ali Rıza Alaboyun 2- Ruhi Açıkgöz 3- İlknur İnceöz 4- Ahmet Yaşar > Bayburt 1-Ülkü Gökalp Güney 2- Fetani Battal > Karaman 1- Lutfi Elvan 2- Mevlüt Akgün 3- Mustafa Bayır > Kırıkkale 1- Vahit Erdem 2- Mustafa Özbayrak 3- Turan Kıratlı 4- Orhan Aytekin > Batman 1- Ahmet İnal 2- Mehmet Emin Ekmen 3- M. Nezir Nasıroğlu 4- Mehmet Ali Suçin > Şırnak 1- Abdullah Veli Seyda 2- İbrahim Hakkı Birlik 3- İbrahim Baykal > Bartın 1- Yılmaz Tunç 2- İbrahim Kayış > Ardahan 1- Saffet Kaya 2- Gürbüz Ayas > Iğdır 1- Ali Güner 2- Yaşar Akkuş > Yalova 1- İlhan Evcin 2- Temel Coşkun > Karabük 1- Mustafa Ünal 2- Mehmet Ceylan 3- Cumhur Ünal > Kilis 1- Hasan Kara 2- Hüseyin Devecioğlu > Osmaniye 1- İbrahim Mete Doğruer 2- Durdu Mehmet Kastal 3- Mehmet Sarı 4- Abdullah Çolak > Düzce 1- Yaşar Yakış 2- Celal Erbay 3- Metin Kaşıkoğlu >>> MHP’nin 1. sıra adayları Devlet Bahçeli - Osmaniye 1. sıra Y.Tuğrul Türkeş - Ankara 1. bölge 1. sıra Bekir Aksoy - Ankara 1. bölge 2. sıra A.Deniz Bölükbaşı - Ankara 2. bölge 1. sıra M.Cihan Paçacı - Ankara 2. bölge 2. sıra G.Sipahi Aktan - İstanbul 1. bölge 1. sıra Mithat Melen - İstanbul 2. bölge 1. sıra Meral Akşener - İstanbul 3. bölge 1. sıra Oktay Vural - İzmir 1. bölge 1. sıra A.Kenan Tanrıkulu - İzmir 2. bölge 1. sıra Sebahattin Çakmakoğlu - Kayseri 1. sıra Tunca Toskay - Antalya 1. sıra Faruk Bal - Konya 1. sıra Metin Çobanoğlu - Kırşehir 1. sıra Zeki Ertugay - Erzurum 1. sıra Gürcan Dağdaş - Kars 1. sıra Mehmet Şandır - Mersin 1. sıra Mehmet Nacar - Kilis 1. sıra Muharrem Şemsek - Çorum 1. sıra Mehmet Ekici - Yozgat 1. sıra Mustafa Mit - Sivas 1. sıra Recai Yıldırım - Adana 1. sıra Osman Çakır - Samsun 1. sıra Münir Kutluata - Sakarya 1. sıra Süleyman Turan Çirkin - Hatay 1. sıra Osman Ertuğrul - Aksaray 1. sıra Mümin İnan - Niğde 1. sıra Metin Ergun - Muğla 1. sıra Alim Işık - Kütahya 1. sıra Bülent Didnmez - Nevşehir 1. sıra Reşat Doğru - Tokat 1. sıra Hasan Özarslan - Erzincan 1. sıra Engin Şanlıtürk - Gümüşhane 1. sıra Şaban Kardeş - Bayburt 1. sıra S.Latif Yunusoğlu - Trabzon 1. sıra İbrahim Kartal - Rize 1. sıra Zafer Aydemir - Artvin 1. sıra Hasan Çalış - Karaman 1. sıra Süleyman Nevzat Korkmaz - Isparta 1. sıra Nazif Aktürk - Burdur 1. sıra Beytullah Asil - Eskişehir 1. sıra Necati Özensoy - Bursa 1. sıra Cumali Durmuş - Kocaeli 1. sıra M.Akif Paksoy - Kahramanmaraş 1. sıra Mustafa Enöz - Manisa 1. sıra Ertuğrul Kumcuoğlu - Aydın 1. sıra Emin Haluk Ayhan - Denizli 1. sıra Metin Deniz Savaş - Uşak 1. sıra Mustafa Gül - Elazığ 1. sıra Rıdvan Yalçın - Ordu 1. sıra Murat Özkan - Giresun 1. sıra Ş.Özkan Karaköseoğlu - Zonguldak 1. sıra Ahmet Duran Bulut - Balıkesir 1. sıra Mustafa Kemal Çeyiz - Çanakale 1. sıra Kemalettin Nalçı - Tekirdağ 1. sıra Cemalettin Unlu - Edirne 1. sıra Mansur Şen - Bolu 1. sıra İlhami Yılmaz - Karabük 1. sıra Ahmet Bukan - Çankırı 1. sıra Mehmet Şişek - Sinop 1. sıra Osman Durmuş - Kırıkkale 1. sıra Hasan Özdemir - Gaziantep 1. sıra Fikret Şinasi Kazancıoğlu - Malatya 1. sıra Sabri Şimşek - Ağrı 1. sıra Abbas Bozyel - Iğdır 1. sıra Murat Koç - Van 1. sıra Ekrem Sütçü - Ardahan 1. sıra Abdullah Arzakçı - Diyarbakır 1. sıra Şerafettin Deniz - Bitlis 1. sıra Muhlis Karslı - Muş 1. sıra >>> CHP aday listesi > Adana 01- Nevin Gaye Erbatur 02- Mustafa Vural 03- Hulusi Güvel 04- Tacidar Seyhan 05- Yıldıray Arıkan 06- Uğur Aksöz 07- Zülfikar Deniz 08- Memet Turan Özer 09- Mekin Şahin 10- Ayhan Barut 11- Turgay Develi 12- Ahmet Sarı 13- Gürsel Diliçıkık 14- Zafer Şahin > Adıyaman 01- Şevket Köse 02- Mehmet Selçuk Tabak 03- Ali Ağca 04- Mustafa Fırat 05- Mustafa Aslan > Afyon 01- Halil Ünlütepe 02- İsmet Güler 03- Şerif Ceylan 04- Kemal Şen 05- Veli Cengiz 06- Adnan Çelik 07- Ahmet Kamiloğlu > Ağrı 01- Ahmet Kaya 02- Savci Sayan 03- E. Sami Sarayhanoğlu 04- Fehmi Aydın 05- Fırat Özbilgi > Aksaray 01- Ahmet Necdet Pamir 02- Çiğdem A. Yelmer 03- İsmail Hakkı Açıkalın 04- Yunus Yıldız > Amasya 01- Hüseyin Ünsal 02- Sedat Ulusoy 03- Cihan Sancak > Ankara (1.Bölge) 01- Önder Sav 02- Eşref Erdem 03- Mehmet Emrehan Halıcı 04- Nesrin Baytok 05- Hakkı Suha Okay 06- Levent Gök 07- Veli Gündüz Şahin 08- Halil Orhan Özbey 09- Adalet Çebi 10- Faruk Yavuz 11- Özgün Ökmen 12- Haki Bülent Tanık 13- Kenan Şimşek 14- İlyas Güven Eroğlu 15- Dursun Yıldız > Ankara (1.Bölge) 01- Yılmaz Ateş 02- Zekeriya Akıncı 03- Mücahit Pehlivan 04- Tekin Bingöl 05- Ayşe Gülsün Bilgehan 06- M. Kemal Kısacıkoğlu 07- Gökhan Günaydın 08- Mehmet Yurtsever 09- Göksel Demirtaş 10- Müslim Sarı 11- M. Kemal Oğultürk 12- İbrahim Aksöz 13- Galip Bazencir 14- Ayhan Kangal > Antalya 01- Deniz Baykal 02- Hüsnü Çöllü 03- Osman Kaptan 04- Atila Emek 05- Tayfur Süner 06- Nail Kamacı 07- Tuncay Ercenk 08- Gürkut Acar 09- Arif Bulut 10- Nusret Bayar 11- Raif Karagöz 12- İbrahim Demir 13- Muzaffer Ayhan > Ardahan 01- Ensar Öğüt 02- Taşkın Aktaş > Artvin 01- Metin Arifağaoğlu 02- Adil Yazar > Aydın 01- Özlem Çerçioğlu 02- Mehmet Fatih Atay 03- Tahir Yaman 04- Hüseyin Yıldız 05- Mehmet Semerci 06- Bülent Tezcan 07- Ahmet Sümer Germen 08- M. Mesut Özakcan > Balıkesir 01- Hüseyin Pazarcı 02- Ergün Aydoğan 03- Ali Kemal Deveciler 04- Latif Coşkun 05- Gökay Bacan 06- Orhan Özden 07- Haluk Ahmet Gümüş 08- Hüseyin Akyüz > Bartın 01- Muhammet Rıza Yalçınkaya 02- Sabri Aktaş > Batman 01- Hüseyin Yaşar 02- Fudayıl Yüksel 03- Hikmet Duruş 04- Mehmet Can Toparlı > Bayburt 01- Nasibi Halis Önal 02- Zeynal Acun > Bilecik 01- Yaşar Tüzün 02- Nurcan Özçakır > Bingöl 01- Mustafa Kurban 02- Kazım Alınak 03- Mehmet İlgeç > Bitlis 01- Edip Safder Gaydalı 02- Necati Göksoy 03- Mehmet Subaşı 04- Hasan Dalkıran > Bolu 01- Yüksel Ceylan 02- Mehmet Karakaşoğlu 03- Sabri Erhendekci > Burdur 01- Ramazan Kerim Özkan 02- Süleyman Solmaz 03- Yakup Yıldız > Bursa 01- Onur Başaran Öymen 02- Kemal Demirel 03- Abdullah Özer 04- Mehmet Küçükaşık 05- Ali Nihat Irkörücü 06- Emir Birgün 07- Cesim Alptekin 08- Erdal Altun 09- Dindar Sezgin 10- Mehmet Erbabacan 11- Hasan İlter 12- Mehmet Morsünbül 13- Onur İçer 14- Nejat Yahya 15- Eflatun Çelik 16- Abdullah Büyükışıklar > Çanakkale 01- Ahmet Küçük 02- M. Serdar Soydan 03- Tuygan Çalıkoğlu 04- Bülent Öz > Çankırı 01- Mehmet Azizoğlu 02- Taner Karagöz 03- Muharrem Değirmenci > Çorum 01- Derviş Günday 02- Osman Samsunlu 03- A. Kağan Duraklıoğlu 04- Leyla Özhan 05- Hüseyin Uçar > Denizli 01- Hasan Erçelebi 02- Ali Rıza Ertemür 03- Mehmet Uğur Neşşar 04- Birsen Çelik 05- Bekir Kar 06- Hüsamettin Ataman 07- Necdet Yılmaz > Diyarbakır 01- Mesut Değer 02- Kamil Akan 03- Sıddık Karadeniz 04- Medeni Seyrek 05- Sinan Tekin 06- M. Gürcan Özbay 07- İlknur Savcı 08- Nazım Taş 09- Amaç Altıntaş 10- Mahmut Şevketoğlu > Düzce 01- Selahattin Olcar 02- Zekeriya Tozan 03- Cemal Çapar > Edirne 01- Rasim Çakır 02- Bilgin Paçarız 03- Abdüzaziz Çıkıkçı 04- Mehmet Karagöz > Elazığ 01- N. Kemal Şirinocak 02- Zülfü Doğan 03- Mehmet Faruk Ülgen 04- Hülya Ülkü 05- Namık Kemal Çanakcı > Erzincan 01- Erol Tınastepe 02- Nedim Ayran 03- Celal Türk > Erzurum 01- Erbaşar Özsoy 02- Ersal Bakan 03- Hakan Koç 04- Köksal Varlı 05- Aydemir Gezgin 06- İsrafil Ayyıldız 07- Osman Hatunoğlu > Eskişehir 01- Hüseyin Tayfun İçli 02- Fehmi Murat Sönmez 03- Muharrem Şenel 04- Ayhan Türkseven 05- Ayşegül Ünügür 06- Nafi Makaroç > Gaziantep 01- Yaşar Ağyüz 02- Akif Ekici 03- Hasan Öztürkmen 04- Mehmet Gökdağ 05- İrfan Kaplan 06- Lütfü Demir 07- Mahmut Kozbaş 08- Cahit Çirkin 09- Nerin Türkmen 10- Müslüm Uzun > Giresun 01- Eşref Karaibrahim 02- Selahattin Karaahmetoğlu 03- Gültekin Uzunalioğlu 04- Canan Dervişoğlu 05- Murat Yıldırım > Gümüşhane 01- Cevad Uyanık 02- Tülin Yücel > Hakkari 01- Hamit Atlı 02- Abdulcebar Yakupoğlu 03- Ahmet Korkmaz > Hatay 01- Fuat Çay 02- Gökhan Durgun 03- Abdulaziz Yazar 04- Adnan Şanverdi 05- Nazım Kırık 06- Ali Nihat Bozcuk 07- Ali Kemal Denizoğlu 08- Yusuf Hamit Civelek 09- Yunus Yıldırım 10- Mahmut Balcı > Iğdır 01- Yücel Artantaş 02- Nuri Alagöz > Isparta 01- Mevlüt Coşkuner 02- Halil Kaygısız 03- Eyup Ersoy 04- Hasan Şenol 05- Mükerrem Selçuk > İstanbul (1.Bölge) 01- İlhan Kesici 02- Algan Hacaloğlu 03- Ahmet Tan 04- Ayşe Jale Ağırbaş 05- Ali Topuz 06- Bayramali Meral 07- Fatma Nur Serter 08- Şinasi Öktem 09- Mustafa Zengin 10- Ahmet Sırrı Özbek 11- Emin Korur Kalender 12- Berhan Şimşek 13- Ali Kılıç 14- Süleyman Adil Özkol 15- Fatma Dilek Yardım 16- Esat Güngör 17- Ali Şecaattin Güney 18- Mehmet Salih Usta 19- Basri Bayar 20- Haydar Eren 21- Doğan Küçükemre 22- Haydar Acun 23- Yasemin Kaya 24- Binali Ağaç > İstanbul (2.Bölge) 01- Mehmet Sevigen 02- Mustafa Özyürek 03- Bihlun Tamaylıgil 04- Süleyman Yağız 05- Kemal Kılıçdaroğlu 06- Necla Arat 07- Çetin Soysal 08- Hasan Fehmi Güneş 09- Engin Ünsal 10- Hüseyin Aslan 11- Ahmet Cemal Seymen 12- Mustafa Koray Yücel 13- Hakkı Sevim 14- Didem Engin 15- Şule Başçıl 16- Hıdır Tanrıverdi 17- Hüseyin Şahin 18- Suat Türk 19- Salih Göktepe 20- Cemal Avcı 21- Tanyel Tayfur > İstanbul (3.Bölge) 01- M. Şükrü Elekdağ 02- Hasan Macit 03- Hüseyin Mert 04- Mehmet Ali Özpolat 05- Esfender Korkmaz 06- Sacid Yıldız 07- Birgen Keleş 08- Erdoğan Toprak 09- İsmet Atalay 10- Osman Nuri Bedir 11- Zeynep Damla Gürel 12- Mümin Tuğlu 13- Fethi Aybar 14- Abdullah Emre İleri 15- Hüseyin Cahit Yıldırım 16- Fahri Vatansever 17- Hikmet Çelik 18- Erhan Bozan 19- Gülüzar Kurt 20- Cem Haydar Bektaş 21- Orhan Erol 22- Zehra Eyicil 23- Yücel Zarper 24- Rıza Kaya 25- Cemal Kayaoğlu > İzmir (1.Bölge) 01- Ş. Güldal Mumcu 02- Harun Öztürk 03- Bülent Baratalı 04- Abdurrezzak Erten 05- Ahmet Ersin 06- Ekrem Bulgun 07- Erdal Karademir 08- R. Turuntay Nalbantoğlu 09- Fahrettin Demir 10- H. Mutlu Akpınar 11- Aydın Özcan 12- Umut Orkun Uğraş > İzmir (2.Bölge) 01- Kıvılcım Kemal Anadol 02- Oğuz Oyan 03- Recai Birgün 04- Mehmet Ali Susam 05- Canan Aritman 06- Selçuk Ayhan 07- Ertam Özen 08- Rahmi Aşkın Türeli 09- Cenap Börühan 10- Osman Mert 11- Murat Bakan 12- Songül Gök > Kahramanmaraş 01- Durdu Özbolat 02- A. GültekinYazıcıoğlu 03- Kibar Özdemir 04- Selim Sümen 05- Mehmet Engizek 06- Salman Bakay 07- Doğan Arslan 08- Veysel Yılmaz > Karabük 01- İsmai Yılmaz 02- Cevdet Akay 03- Ereli Özbozkurt > Karaman 01- Yüksel Atik 02- Neriman Köse 03- Ahmet İleri > Kars 01- Selahattin Filtekin 02- Muhammet Üstebay 03- Erdoğan Çeçen > Kastamonu 01- Mehmet Yıldırım 02- M. Ali Tosyalıoğlu 03- Metin Gökcen 04- A. Müjgan Alagöz > Kayseri 01- M. Şevki Kulkuloğlu 02- Ali Aydın 03- Feyzullah Keskin 04- M. Olcayto Özhan 05- Recami Bursa 06- Vedat Nalbantoğlu 07- Mehmet Erdoğan 08- Ali Paşa Tan > Kırıkkale 01- Aliye Gündüz 02- İdris Kılınçkaya 03- Hasan Biçer 04- Yılmaz Tufan 01- Turgut Dibek 02- Tansel Barış 03- İrfan Altınel > Kırşehir 01- Mehmet Akyürek 02- Derviş Aydın 03- Deniz Akpınar > Kilis 01- Hurşit Çetin 02- Ahmet Öztürk > Kocaeli 01- M. Cevdet Selvi 02- Hikmet Erenkaya 03- Cevdet Barış 04- İsamettin Akkurt 05- Mehmet Hilal Kaplan 06- Mahir Dönmez 07- Müzeyyen Tan 08- Semra Başlak 09- Mustafa Türker > Konya 01- Atilla Kart 02- Rahmi Baştoklu 03- Tunay İnce 04- Sabri Arslan 05- Orçin Güney Çalık 06- Arslan Üstündağ 07- Hakan Kubalı 08- İbrahim Cin 09- Nimet Şatıroğlu 10- Hürriyet Olgun 11- Servet Özdemir 12- Seher Avşar 13- Zekiye Güngör 14- Hüseyin Özbedel 15- Haluk Ulusan 16- Ayşe Ünal > Kütahya 01- Niyazi Doğansoy 02- İsmail Tünür 03- Dursun Uzun 04- Şeref Han 05- Nejdet Güven 06- Gönül Kılıç > Malatya 01- Ferit Mevlüt Aslanoğlu 02- Yusuf Kenan Doğan 03- Niyazi Ergin Gökçe 04- Rahmi Yüce 05- İlhan Deniz 06- Güzide Yıldırım 07- Ekrem Dernek > Manisa 01- Şahin Mengü 02- M.Erdoğan Yetenç 03- Ufuk Özkan 04- Nuri Çilingir 05- Abdullah Saka 06- Mustafa Aksoy 07- Fevziye Güven 08- Ayşe Deniz Bal 09- Özay Erdoğan 10- Funda Doğan > Mardin 01- Mahmut Duyan 02- Yusuf Cindioğlu 03- Zeki Eroğlu 04- Hüsnü Kartal 05- Gebro Tokgöz 06- Selanik Dündar > Mersin 01- İsa Gök 02- Vahap Seçer 03- Ali Rıza Öztürk 04- Ali Oksal 05- Ali Koç 06- Abdurrahman Günay 07- Oğuz Fidan 08- Hüseyin Çamak 09- M. Yüksel Burkutoğlu 10- Mehmet Çiçek 11- Seyit Özananar 12- Süha Özen > Muğla 01- Fevzi Topuz 02- Gürol Ergin 03- Ali Arslan 04- Emrah Doğu 05- Fahrettin Üstün 06- Mustafa Öztürk > Muş 01- Mehmet Şerif Ertuğrul 02- Maşallah Devrim 03- Mehmet Tan 04- Gıyasettin Geçer > Nevşehir 01- Bekir Ödemiş 02- Kani Atasever 03- Ahmet Göktaş > Niğde 01- Orhan Eraslan 02- Naciye Yılmazkaraosmanoğlu 03- Çinar Tekten > Ordu 01- Rahmi Güner 02- Adil Karaoğlanoğlu 03- Aziz Ekşi 04- İrfan Yıldız 05- Süleyman Çelenk 06- Cemil Görmüş 07- Metanet Öztürk > Osmaniye 01- Necati Uzdil 02- Ünal Köksal 03- İsmail Hilmi Saygılı 04- Baha Ünlü > Rize 01- M. Hikmet Aslankaya 02- Hayrettin Şatıroğlu 03- Hacı Ömer Tiryaki > Sakarya 01- Necdet Çakar 02- Necmi Demirci 03- Ramazan Öge 04- Müjdat İskenderoğlu 05- Sevgi Bayat 06- Mehmet Selçuk > Samsun 01- Ahmet Haluk Koç 02- Suat Binici 03- Hayati Soylu 04- Mehmet Atalay 05- Fatma Necile Çokay 06- Cevdet Mamatoğlu 07- Salih Bora Mutlu 08- Ali Fuat Aker 09- Muhittin Erakman > Siirt 01- Nevaf Bilek 02- Selamet Özaslan 03- Şakir Sula > Sinop 01- Engin Altay 02- Hüseyin Keskin 03- İbrahim Sakabaş > Sivas 01- Malik Ecder Özdemir 02- Orhan Akbulut 03- Bülent Renda Deniz 04- Kasım Doğan 05- Ali Rıza Karpınar 06- Hurşit İmren > Şanlıurfa 01- Mahmut Yıldız 02- Ahmet Öncel 03- Mehmet Emin Akıl 04- Süleyman Gök 05- Aziz Aydınlık 06- Mehmet Erkan 07- Behiye Tavaş 08- Mehmet Ali Kahraman 09- Abdurezak Yeşildağ 10- Reşit Tartış 11- İsa Sezgin > Şırnak 01- Neşet Ökten 02- Kamil İlhan 03- M. Sadik Demirsoy > Tekirdağ 01- Enis Tütüncü 02- Faik Öztrak 03- Ünal Baysan 04- Fedahi Güven 05- Egemen Güngör > Tokat 01- Orhan Ziya Diren 02- Feramüz Şahin 03- Musa Kaygusuz 04- Ali Yaşar Ezgin 05- Ali Kıyak 06- Fedai Toyran 07- Birgül Nasıroğlu Kara > Trabzon 01- M. Akif Hamzaçebi 02- Şevket Arz 03- Cafer Hazaroğlu 04- Muharrem Şahin 05- Necip Yıldız 06- Daver Batu 07- Yaşar Emin 08- Hilmi Saral > Tunceli 01- V. Sinan Yerlikaya 02- Bekir Gündoğan > Uşak 01- Osman Coşkunoğlu 02- Nafiz Özkan 03- Beyhan Demirel > Van 01- Şerif Bedirhanoğlu 02- Paşa Kurşunluoğlu 03- Abdurrahman Turan 04- Aynur Çilingir 05- Suat Dinçer 06- Selçuk Bayraktar 07- Göksel Yaycı > Yalova 01- Muharrem İnce 02- Cevdet Bekler > Yozgat 01- Lütfullah Kayalar 02- Yavuz Aksoy 03- Emin Koç 04- Kazım Eliaçık 05- Mustafa Bulut 06- Nazif Atila Taflıoğlu > Zonguldak 01- Ali Koçal 02- Ali İhsan Köktürk 03- İlker Öncel 04- Cem Papila 05- Buket Müftüoğlu >>>> DP aday listesi > Adana 1-Bekir Sami Daçe 2-İbrahim Cevher Cevheri 3-Nevzat Şaşkın 4-Veli Andaç Durak 5-Figen Safiye Toktaş 6-Mehmet İzlemek 7-Fikret Adamhasan 8-Haydar Çakıroğlu 9-Gönül Soydan 10-Ayhan Aydoğan 11-Çiğdem Akça 12-Serhan Özcandan 13-Yakup Bulut 14-Uğur Ünaldı > Adıyaman 1-Mahmut Nedim Bilgiç 2-İsmail Sümer 3-Mehmet Öztekin 4-Fatma Karakuş 5-Hüseyin Kamil Sonsayar > Afyon 1-Gültekin Uysal 2-Uğur Türkmen 3-İsmail Aktürk 4-Ceylan Emet 5-Muharrem Uslu 6-Nesrin Çelikbilek 7-İsmail Özdilek > Ağrı 1-Şerafettin Aydemir 2-Nihat Yüce 3-İsmail Oğur 4-Abdulkadir Acarbay 5-İkram Yaşar > Amasya 1-Bahadır Tekeş 2-Ömer Akın 3-Gülseren Ertopçu > Ankara: (1. Bölge) 1-Sinan Aydın Aygün 2-Saffet Arıkan Bedük 3-Mehmet Aypek 4-Ayla Özbek 5-Tülay Dursun 6-Murat İnal 7-Hüseyin Kılavuz 8-Tuncer Koca 9-Banu Erkök 10-Birsen Temir 11-Daniye Ebru Tümer 12-Mete İzzet Özcanoğlu 13-Enver Ayaz 14-Mahmut Yetim 15-Medine Filiz Pehlivan > Ankara: (2. Bölge) 1-Mümtaz Yavuz 2-Muzaffer Atılgan 3-Hacı Şahin 4-Ayşe Şaylı 5-Ufuk Kılıç 6-Ahmet Uyanık 7-Mustafa Demirkan 8-Mustafa Vuran 9-Ahmet Kandemir 10-Hamza Durşen 11-Mehmet Fatih Akıcı 12-Filiz Sabriye Özdiler 13-Tamer Yıldırım 14-Zubeyir Tokgöz > Antalya 13 Sıra Boş > Artvin 1-Adnan Çeltikçioğlu 2-Adnan Çorbacıoğlu > Aydın 1-Ergüven Yakan 2-Esat Ergüler 3-Arif Gürdal 4-Mine Nil Özgen 5-Yılmaz Menderes 6-Zafer Galip Keçelioğlu 7-Hüseyin Çetin 8-Buket Saran > Balıkesir 1-Haydar Altıntaş 2-Fahrettin Tan 3-Süleyman Kocabıyık 4-Fahrettin Dolar 5-Hayati Köse 6-Mehmet Yarma 7-Yusuf Aymankuy 8-Mustafa Çoban > Bilecik 1-Boş 2-Muhittin Erkan Beler > Bingöl 1-Faruk Baylaz 2-Hasan Fehmi Gökel 3-Ali Kumuş > Bitlis 1-Yılcan Geylani 2-Muhsin Bayrak 3-Niyazi Altılar 4-Faruk Çaman > Bolu 1-Oktay Türesin 2-Fahrettin Yılmaz 3-İrfan Bayar > Burdur 1-Mehmet Başaran 2-Adem Şengül 3-Baki Varol > Bursa 1-Turhan Tayan 2-Harun Akın 3-Ahmet Okur 4-Nuri Karaca 5-Ahmet Murat Ünal 6-Ferruh Kaya 7-Sedat Canlısoy 8-Füsun Yaşar 9-Murat Karaman 10-Peyami Çağlar 11-İsmail Anıl 12-Ragıp Ceylan 13-Nedim Özbalaban 14-Ahmet Cem Özkardaş 15-Coşkun Genç > Çanakkale 1-Nevfel Şahin 2-Kemal Sözen 3-Turan Erginbaş 4-Nursevil Aşık > Çankırı 1-Tuğrul Sidar 2-Salahattin Paşabeyoğlu 3-Arif Soytürk > Çorum 1-Tahir Mantı 2-Murat Koçak 3-Rafet Bağıröz Başka aday gösterilmedi > Denizli 1-Hasan Kazdağlı 2-Zekeriya Er 3-Mehmet Gözlükaya 4-İsmail Ağar Başka aday gösterilmedi > Diyarbakır 1-Mehmet Salim Ensarioğlu 2-Abdurrahman Bal 3-Suna Kepolu 4-Abbas Hüseyinoğlu 5-Hasan Erdem 6-Hamdullah Güleken 7-Kendal Ak 8-Edim Ayaydın 9-Mehmet Lütfi Gürbüz 10-Mustafa Reşit Burkan > Edirne 1-Rafet Sezen 2-Mehmet Eren 3-Cengiz Babacan 4-Feyzullah Cihanser Erel > Elazığ 5 Sıra Boş > Erzincan 3 Sıra Boş > Erzurum 1-Uğur Güzel 2-Abdulkadir Aydın 3-Seyfettin Yazıcı 4-Bülent Güven 5-Remzi Özgen 6-İbrahim Erkan Kadıoğlu 7-Leyla Mutlutürk > Eskişehir 1-Boş 2-Halil Ünal 3-Tahir Üsküdar 4-Mustafa Barış 5-Fuat Yahşi 6-Boş > Gaziantep 1-Kamil Yaşar Turan 2-10 arası boş bırakıldı > Giresun 1-Yavuz Selim Başar 2-Ali Kara 3-Haldun Gedikali 4-Erdem Ekşi 5-Bayram Usta > Gümüşhane 1-İsmail Taştan 2-Halis Parlak > Hakkari 1-Mehmet Necip Zeydan 2-Abdurrahman Keskin 3-Hasan Çiftçi > Hatay 10 Miletvekilliği Sırası Boş > Isparta 1-Ertekin Durutürk 2-Metin Çelık 3-Mustafa Tutar 4-Z. Merve Kımıllı 5-İsmail Akyol > Mersin 12 sıra boş bırakıldı > İstanbul: (1. Bölge) 1-S. Nevval Sevindi Çalışkan 2-Faik İçmeli 3-Tevfik Altınok 4-Belgin Akol 5-Üzeyir Özeyranoğlu 6-Vedat Bayram 7-İbrahim Fişek 8-A.Furkan Barutçu 9-Sefer Baylan 10-Kamuran Kamile Dikbaş 11-Osman Poyraz 12-Mustafa İlter Özdil 13-Abdurrahman Açıkgöz 14-Hasan Sacit Ertuğ 15-Mehmet Nakşibendioğlu 16-Ali Kemal Yılmaz 17-Ahmet Ünal İnce 18-Mehmet Oktay Armağan 19-Harun Özdemir 20-Kemal Hanağası 21-Songül Sekmen 22-Ferda Şar 23-Ülker Bulut 24-Mehmet Zeki Akıllıoğlu > İstanbul: (2. Bölge) 1-Celal Adan 2-Ömer Balıbey 3-Saffet Pınar Eczacıbaşı 4-Ayşe Binhan Oğuz 5-Dursun Çağlayan 6-İbrahim Güler 7-Ali Kemal Aksoy 8-Hatice Bayram 9-Osman Tanık 10-Abdullah Silahyürekli 11-Arzu Yükselen 12-Mehmet Özdemir 13-İsmet Savaş 14-Efrin Bağ 15-Süleyman Aksoy 16-Gülderen Işık 17-Hasan Mutlu 18-Mehmet Celal Palalı 19-Yetkin Gündüz 20-Hatice Çiğdem Erim 21-M. Mine Çubukçu > İstanbul: (3. Bölge) 1-Mehmet Nüzhet Kandemir 2-Orhan Keçeli 3-Birol Özcan 4-Necdet Menzir 5-İ. Hakkı Öztürk Akhan 6-Salih Yazıcı 7-Salim Korkmaz 8-Yusuf Turan Altınoğlu 9-Yüksel Başalmaz 10-Hamdi Öz 11-Hüseyin Reşit Öz 12-Müslüm Hamaz 13-Recayi İsenkul 14-Cemil Kaya 15-Selma Akbay 16-Yahya Batur 17-Kebire Bayraktaroğlu 18-Sariye Arslan 19-Ruhi Bayazıt 20-Ekrem Cihaner 21-Fesih Çelik 22-Mahmut Melih Devecel 23-Hasan Dönmez 24-Arzu Engin 25-Halil Hayri Erçağ > İzmir: (1. Bölge) 12 sıra boş bırakıldı > İzmir: (2. Bölge) 12 sıra boş bırakıldı > Kars 1-İlhan Aküzüm 2-Boş 3-Tekin Gürbüz > Kastamonu 1-Şebnem G. Kısaparmak 2-Haluk Yıldız 3-Kamil İğdirli 4-Mümtaz Yücel > Kayseri 8 sıra boş bırakıldı > Kırklareli 1-Mustafa Nalbant 2-Hasan Hersek 3-Fahrettin Özün > Kırşehir 1-Ramazan Mirzaoğlu 2-Bilal Işıklı 3-Arif Kaplan > Kocaeli 1-Cengiz Özdemir 2-Murat Aktürkoğlu 3-Bekir Usta 4-Ercüment Şahin 5-Nadir Arif Aşık 6-Ayşe Yüce 7-Adnan Koç 8-Serdar Kaman 9-Başak Saral > Konya 1-Recep Konuk 2-Nazmi Sırıt 3-Süleyman Şenol 4-Hacı Ahmet Kart 5-Mine Karan 6-Nafiz Dönmez 7-Özkan Taşpınar 8-Ali Seçmen Çevik 9-Mehmet Dağlı 10-Necati Yeğenoğlu 11-Ziya Şifa 12-Nezih Dağdeviren 13-Ahmet Vejdi Çınar 14-Cuma Ulusoy 15-Mustafa Altunışık 16-İmdat Yücel > Kütahya 1-Ahmet Şanlı 2-Yılmaz Durmaz 3-İbrahim Ayaşlı 4-Yüksel Tüysüz 5-Aslan Ateş 6-Hasan Hıfzı Göncü > Malatya 1-Mahmut Yıldırım 2-Derviş Ali Kılıç 3-Ali Kalkan 4-Mehmet Gültekin 5-Ayfer Erkan 6-Salih Taş 7-Nejla Çitil Tufan > Manisa 1-Zeynel Balkız 2-Ahmet Dutlulu 3-İlter Yüksel 4-Hüseyin Soygür 5-Naci Akın 6-Nihat Onbaşıoğlu 7-Hesna Dayıoğlu 8-Nesrin Falay 9-Murat Uludemir 10-H.İbrahim Doğan > Kahramanmaraş KAHRAMANMARAŞ: 1-Halil Aslan 2-Tahsin Türkçapar 3-Mustafa Evliya 4-Cafer Güçlü 5-Mutlu Fettahoğlu 6-Bertan Doğan 7-Gülayşe Yetmez 8-Mehmet Said Yardımcı > Mardin 1-Veysi Şahin 2-Şehmus Gökçen 3’ten 6. sıraya kadar boş > Muğla 1-Erdal Eroğlu 2-Latif Sakıcı 3-İrfettin Akar 4-İsmet Köse 5-İskender Yılmaz 6-Saliha Oktay > Muş 1-Mehmet Emin Şimşek 2-Boş 3-Boş 4-Ercan Aktaş > Nevşehir 1-Ahmet Esat Kıratlıoğlu 2-Zafer Salgın 3-Murat Boz > Niğde 1-Naim Osman Erem 2-Atila Yıldız 3-Radiye Cankürtüncü > Ordu 1-Fadıl Ünver 2-Süha Topaloğlu 3-Hayrullah Ulusoy 4-Hatice İrem Akşahin 5-Ali Hikmet Bacınoğlu 6-Arslan Yüksel 7-Emine Karaman > Rize 1-Köksal Toptan 2-Boş 3-Zelkif Akgül > Sakarya 6 sıra boş bırakıldı > Samsun 9 sıra boş bırakıldı > Siirt 1-Hadi Bilen 2-Hayrettin Akgün 3-Mehmet Hüseyin Bilgin > Sinop 1-Yaşar Topçu 2-Hasan Vehbi Ersoy 3-Ali Dalkılıç > Sivas 6 sıra boş bırakıldı > Tekirdağ 1-Enis Sülün 2-Müjdat Güler 3-Tufan Yıldırım 4-Halil İbrahim Aydemir 5-Seven Yılmaztürk > Tokat 1-Recep Bay 2-Mehmet Tucuk 3-Ömer Faruk Altuntaş 4-Salih Sarıkaya 5-Şeref Menteşe 6-Tekin Celep 7-Necla Yaprak > Trabzon 1-Eyüp Aşık 2-Mehmet Çakıroğlu 3-Bekir Bülbüloğlu 4-Hatice Öztürk 5-Atilla Ataman 6-Ziya Usta 7-Kemal Cevher 8-Hüseyin Ayaz > Tunceli 1-Kamer Genç 2-Boş > Şanlıurfa 1-Sedat Edip Bucak 2-Kemal Kılıç 3-Hidayet Şenbayram 4-Mehmet Atilla 5-Hüseyin Korkmaz 6-Mustafa Büyükler 7-Perihan Çağlar 8-Hasan Yılmaztekin 9-Ali Rıza Erkoyuncu 10-Sabri Sabuncu 11-Hasan Hilmi Kaya > Uşak 1-Dalyan Özdemir 2-Yılmaz Başer 3-Nuray Salıcı > Van 7 sıra boş bırakıldı > Yozgat 1-Taner Demirer 2-Nuri Efe 3-Ömer Yıldız 4-Yavuz Erbaş 5-Salih Türk 6-Rifat Ünsal Allıoğlu > Zonguldak 1-Ali Uzun Başka aday gösterilmedi > Aksaray 1-Ömer Gümüşay 2-Ali Naci Özgül 3-Mevlüt Yol 4-Ömer Uzun > Bayburt 1-Sinan Köksal 2-Fuat Bayramoğlu > Karaman 1-Ömer Karakışla 2-Necati Akpınar 3-Senan Tuna > Kırıkkale 4 sıra boş bırakıldı > Batman 1-Faris Özdemir 2-Ziver Hamitoğlu 3-Abdüllatif Gökdemir 4-Esen Sarı > Şırnak 1-Mehmet Tatar 2-Abdurrahman Abay 3-Hasan Tonğ > Bartın 1-Mustafa Yelkenci 2-Hüseyin Karagül > Ardahan 1-Fatih Rüştü Yılmaz 2-Orhan Önder > Iğdır 1-Şamil Ayrım 2-Yıldırım Turan > Yalova 1-Yakup Koçak 2-Mesut Cessur > Karabük 1-Mehmet Çiftçi 2-Enver Tümen 3-Özlem Urgancıoğlu > Kilis 1-Mehmet Vakıf Şarkbay 2-Mehmet Sever > Osmaniye: 1-İbrahim Karayiğit 2-Abdulkadir Sarı 3-Ahmet Şanal 4-Alparslan Yücel > Düzce 1-Necmi Hoşver 2-İbrahim Can 3-Tuncay Şahin >> BBP, 20 bağımsız aday gösterdi Büyük Birlik Partisi (BBP), seçimlere girmeyeceğini açıklayarak 20 ilden bağımsız aday gösterdi. BBP’nin 20 ildeki bağımsız adayları şöyle: Sivas: Muhsin Yazıcıoğlu, Afyon: Cemil Çoker, Denizli: Mehmet Efe, Erzurum: Emrullah Önalan, Gaziantep: Fevzi Koçoğlu, Malatya: Kazım Ayaydın, Kayseri: İsmail Topuz, Tokat: Turan Demirkıran, Osmaniye: Murat Özcan, Konya: Hüseyin Arı, Sakarya: Burhan Aygün, Adıyaman: S. Vakkas Demir, Amasya: Abdurrahman Sezgin, K.Maraş: Kemal Yavuz, İzmir: Mehmet Ali Önal, İzmir-2: Mehmet Altaylı, Niğde: Bünyamin Karataş, Batman: Ercan Kazak, Şanlıurfa: Ahmet Bayık, Ankara: Ömer Köse, Hatay: Muhammet Uzun.
 
 
  • Piyasalar

    Fark %
  • 85984
    % -0.1
  • 6.0517
    % -0.37
  • 6.7747
    % -0.48
  • 7.6734
    % -0.63
  • 250.438
    % -0.33
 
 
 
 
 
Kapat
KAPAT