Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 3. maçında Beşiktaş Milangaz ile Anadolu Efes Abdi İpekçi Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi. Maçın başlarında 16 sayı farkla öne geçen Beşiktaş, bu avantajını iyi kullanamadı. Maçın sonları büyük bir çekişmeye sahne oldu. İki sayı önde olan Efes'e karşı Beşiktaş, son 2 saniyede serbest atış kazandı ama Hawkins bunları sayıya çeviremedi. Maç böylece Efes'in 69-67 üstünlüğüyle sona erdi ve seride durum 2-1 oldu. Karşılaşmanın en skorer ismi Anadolu Efes'ten 20 sayı ile Kerem Gönlüm olurken, Beşiktaş'ta ise Zoran Erceg rakip potaya 17 sayı bırakmayı başardı. Vujacic ise, kritik anlarda bulduğu 14 sayı ile Efes'e ilaç gibi geldi.

Mehmet Yağmur takıma döndü

Beşiktaş Milangaz'da sakatlığı düzelen Mehmet Yağmur, karşılaşmanın kadrosunda yer aldı.Ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle Anadolu Efes'le yapılan son maçta forma giyemeyen Mehmet Yağmur, tedavisinin tamamlanmasının ardından yeniden kadroya döndü.

Vujacic ilk kez kadroda

Anadolu Efes'te Sırp oyuncu Sasha Vujacic, bu maçta kadroya alınarak final serisinde ilk kez takımda kendisine yer bulmuş oldu. Final serisindeki ilk iki maçta Barac'ı tercih eden antrenör Illias Zouros, üçüncü maçta Barac'ın yerine Vujacic'i kadroya aldı. Play-off final serisinde ilk 4 maçta şampiyon belirlenemezse, gerekirse 5. maç 8 Haziran Cuma, 6. maç 11 Haziran Pazartesi, 7. maç ise 14 Haziran Perşembe günü oynanacak