ABD'nin Teksas eyaletinde ihbar üzerine bir evi kontrole giden güvenlik güçleri, altısı çocuk sekiz kişinin cesediyle karşılaştı.


ABD medyasında çıkan haberlere göre, cumartesi gecesi bir ihbar üzerine ev sakinlerinin emniyette olup olmadığını kontrole gelen polis memurları, suç işlediği gerekçesiyle aranan 49 yaşında bir erkeğin evde olduğunu tespit etti.


Evin bağlı bulunduğu Harris County bölgesinin şerifi Thomas Gilliland'ın verdiği bilgiye göre, evin etrafını saran polis memurları içeride bir çocuğun cesedinin bulunduğunu fark etti.


Gilliland, dört polis memurunun içeri girmeye çalışmasının ardından şüphelinin rastgele ateş açmaya başladığını, bunun üzerine geri çekilen polislerin Yüksek Riskli Operasyonlar Birimi'nden bir ekibi olay yerine çağırdığını belirtti.


Yaklaşık bir saat sonra ekibin şüpheliyi teslim olmaya ikna ettiğini ifade eden Gilliland, eve giren güvenlik güçlerinin altısı çocuk ikisi yetişkin sekiz kişinin cesedini bulduğunu aktardı.


Gözaltına alınan şüpheli ile kurbanlar arasındaki ilişkinin henüz bilinmediğini belirten yetkililer, olay hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.


Ölenlerin aynı aileden olduğu belirlendi


Yetkililer, cumartesi akşamı ihbar üzerine Houston kentindeki eve giden güvenlik görevlilerinin bulduğu cesetlerin 50 yaşındaki Dewayne Jackson, 40 yaşındaki eşi Valerie ve 13 ila 6 yaşlarındaki 6 çocuklarına ait olduğunu açıkladı. 


Otopside kurbanların ellerinin kelepçelendiği ve kafalarına ateş edilerek öldürüldükleri ortaya çıkardı. 


Bu arada ihbar üzerine eve gelen polisler tarafından gözaltına alınan 48 yaşındaki David Conley, cinayet suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi. Yargıç, Conley'nin kefalet karşılığı serbest bırakılması için yapılan talebi geri çevirdi.


Evlenmeden önce Valerie Jackson ile ilişki yaşadığı ortaya çıkan Conley'in, 6 çocuk annesi kadınla tartışması üzerine cinayetleri işlediği sanılıyor.