Yemen'in Hadramevt iline bağlı Eş-Şehar kentinde kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısı sonucu milletvekili Fuad Vakid'in oğulları Salim ve Ubeyd Vakid'in yanı sıra kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin yaralandığı bildirildi.
Şehar Hastanesi'nden bir yetkili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, silahlı saldırıda hayatını kaybeden 3 kişinin cesedi ile ayağından yaralanan bir kişinin hastaneye getirildiğini söyledi.
Yerel bir yetkili de saldırıda hayatını kaybedenler ile yaralanan şahsın, kentin el-Hami bölgesinin eş-Şafii Mahallesi'nde, araçtan ateş açan kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırına uğradıklarını ifade etti.
Milletvekili Vakid'in ailesi ile el-Hamum kabilesi üyesi el-Ğurabi ailesi arasında kan davası bulunduğu bildirildi. Hamum kabilesi önderlerinden birinin, Ğurabi ailesinin fertlerinden birini öldürmekle suçlanan Vakid ailesinin, Ğurabi ailesine diyet ödemesini sağlayarak kan davasını sonlandırdığı kaydedildi.
Saldırıda hayatını kaybeden Salim ve Ubeyd'in babası milletvekili Fuad Vakid, ülkede 2011 yılında olayların başlamasının ardından eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in liderliğini yaptığı Genel Halk Kongresi Partisi'nden istifa etmişti.