Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Han Yunus'un doğusunda İsrail askerleri ile Filistinli göstericiler arasında çıkan olaylarda 23 yaşındaki bir genç öldü" dedi.
Gazze'nin sınır bölgelerinde düzenlenen gösterilere, İsrail askerlerinin göz yaşartıcı gazın yanı sıra plastik ve gerçek mermilerle müdahale ettiğini aktaran Kudra, söz konusu müdahaleler sırasında 16 Filistinlinin gerçek mermilerle yaralandığını, onlarcasının ise atılan gazdan etkilenerek zor anlar geçirdiğini kaydetti. 
Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında bulunan birçok noktası cuma namazı sonrasında Filistinli göstericiler ile İsrail askerleri arasında yaşanan gerginliklere sahne oldu. Ambulanslar sık sık bölgeden yaralı Filistinlileri hastanelere taşıdı. 
İsrail askerleri, Filistinli göstericilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale ederken, Filistinli gençler de askerlere taşla karşılık verdi ve sınırdaki tellere Filistin bayrağı asmaya çalıştı. 
- İsrail askerleri 72 yaşındaki Filistinli kadını öldürdü
İsrail askerlerinin ateş açması sonucu ağır yaralanan 72 yaşındaki Filistinli kadının hayatını kaybettiği bildirildi.
Kudüs'teki Shaare'e Zedek Hastanesi sözcüsü Shoham Robio, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "ElHalil şehrinden getirilen Tharwat al-Sharawi isimli 72 yaşındaki Filistinli kadın hastaneye ulaştığında yaşamını yitirmişti" bilgisini paylaştı.
Söz konusu Filistinli kadın, El-Halil'de İsrail askerleri tarafından vurularak ağır yaralanmıştı.
- Batı Şeria'daki gösterilerde onlarca Filistinli yaralandı
Öte yandan Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde İsrail askerleri ile Filistinli göstericiler arasında yaşanan olaylarda onlarca Filistinli yaralandı.
Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde İsrail askerleri ile Filistinli göstericiler arasında çıkan olaylarda  20 Filistinli gerçek veya plastik mermilerle yaralandı. 
Açıklamada ayrıca gerçek mermilerle yaralanan 13 Filistinlinin hastanelere kaldırıldığı, atılan gazdan etkilenen onlarca kişiye ise Filistin Kızılayı ekipleri tarafından olay yerinde müdahale edildiği belirtildi.