Fransa'daki terörist saldırıların ardından bölgede bulunan Türk tiyatro sanatçısı Sedef Ecer, yaşanan gelişmeleri sıcağı sıcağına Twitter'dan bildirdi.
Saldırının ilk anlarından itibaren yaşananları değerlendiren Ecer, saldırıdan dakikalar sonra, "Olaylar bizim mahallede ve sürekli gittiğimiz yerlerde oldu ama iyiyiz merak etmeyin. Biri 10 yıldır gittiğimiz Kamboçya lokantasında, diğeri de yine çok gittiğimiz konser salonu. su anda full dolu konser salonunun içindeler. Eğer ateş açarlarsa çok büyük bir bilanço çıkar" yorumunda bulundu.
Tanıklar konuştu
İnsanların balkonlarından cesetleri kapatmak için çarşaflar attığını aktaran ve stattaki seyircilerin saldırılardan haberdar olmadığını duyuran Ecer, şöyle devam etti:
"Bataclan konser salonu Charle'nin mekanına çok yakın olduğundan 7 Ocak travması başladı. Mahalle olduğu gibi kapalı. Polis çok gergin. Republique Meydanı'ndan çıkan tüm bulvarlar ve kanal kıyısı olduğu gibi kapalı. Bataclan konser salonunda 3 terörist var diyorlar. Bir tanık arabadan inip Bataclan kafenin terasına ateş açtılar diyor."
Salon kapasitesi 1500
'Maskesiz ve silahlılar' yorumunda bulunan Ecer, "Haberciler sokaklarda savaş sahneleri yaşanıyor, 'sokağa çıkmayın' diyor.rock konserine gitmiş yüzlerce genç hala Bataclan'da esir. Salon kapasitesi 1500. Ne kadarı dışarı çıkabildi bilmiyoruz" dedi.
Çocuklarına 'okullar yarın kapalı' mesajlarının geldiğini açıklayan sanatçı, olayla ilgili diğer detayları şöyle anlattı:
'Bir kaç haftadır saldırıları bekliyorduk'
"Bataclan'da sahnedeki müzisyenlerin hepsi öldürülmüş diyorlar. Bastille République arası da tamamen kapalı. 5 metro hattı kapanmış. Az önce bataclan'dan patlama sesleri gelmiş ama bomba sesi değil diyorlar. 50 metre ilerideki arkadaşıma bile gidemiyorum. Kanal kıyısı polis dolu. Polisin elit timleri 'bir kaç haftadır saldırıları bekliyorduk' demiş.
30 kasım'da paris'te toplanacak COP21 zirvesi iptal edilebilir. Bazı partiler seçim kampanyasını kesebilir."
Saldırıya dair detayları bu tweetle aktarmaya başladı