Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Paris'te terör saldırısına uğrayan Bataclan konser salonu ile "A la Bonne Bière" isimli kafeyi ziyaret etti.

Ban, burada yaptığı konuşmada, "Paris, sanat ve kültür yaşamının sembolü olan bir şehir. Burası ayrıca teröre karşı bir direnişin de sembolü. BM ve dünya halkları zor günler geçiren Paris halkı ile dayanışma içinde" dedi.

Ban, saldırılarda yaşamını yitirenler anısına saygı duruşunda bulundu.

U2'nin Paris konserine sürpriz davetli

Bu arada, ünlü İrlandalı müzik grubu U2'nun 7 Aralık Pazartesi günü Paris'te Bercy spor ve sergi sarayında vereceği konsere, terör saldırıları olduğu sırada Bataclan salonunda sahnede olan ABD'li metal grubu ''Eagles of Death''ın üyelerinin de katılacağı bildirildi. ABD'li grubun, konserde kısa süre sahne alması bekleniyor.

U2'nun solisti Bono, CNN kanalına yaptığını açıklamada, terör saldırılarından çok etkilendiğini belirterek, "Streets of Surrender" isimli şarkı yazıp bestelediğini bildirdi. Şarkıda terör saldırısı ile birlikte sığınmacı krizine ve Türkiye'de cansız bedeni kıyıya vuran Suriyeli Aylan bebeğe de atıfta bulunuluyor.