Kilis'te, bir kişinin hayatını kaybettiği okuldaki patlamaya neden olan ve Suriye'den geldiği tespit edilen roketlerin çıkış noktasına gerçekleştirilen top atışı sonucu çok sayıda DAEŞ mensubunun etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı Cephetül Şam'ın Türkmen komutanı Zekeriya Karslı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'yi hedef alan saldırıdan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, roket saldırısının ardından, Kilis'in karşısında yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Azez'e bağlı Şuurin köyüne top atışı gerçekleştirdiğini belirten Karslı, "Türkiye'den bu bölgeye yaklaşık 130 top atışı yapıldı ve DAEŞ hedefleri etkisiz hale getirildi. Olayda çok sayıda terör örgütü mensubunun öldüğünü, bazılarının da yaralandığını tespit ettik" dedi. 

Son dönemde DAEŞ'e karşı ilerleme katettiklerini anlatan Karslı, "Terör örgütünü, Türkiye sınırına yakın bölgeden uzaklaştırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda önemli başarılar elde ettiğimizi de söyleyebiliriz" diye konuştu.