Sadece 6 milyar dolar bu yıl içinde sağlanırken geri kalan 5 milyar dolar ise önümüzdeki 5 yıl içinde dağıtılacak. Bu yardımdan Suriye'dekilerle aralarında Ürdün, Lübnan ve Türkiye'nin de bulunduğu Suriye'ye komşu ülkelerde yaşayan mülteciler eğitim ve iş sağlanmasında yararlanacak.

Konferansın kapanışında düzenlenen basın toplantısında konuşan İngiltere Başbakanı David Cameron, bu bağışla birlikte milyonlarca insanın tıbbi yardım, gıda ve barınma ihtiyacının karşılanabileceğini dile getirdi.
Cameron şunları söyledi: ''70 ülkenin katıldığı konferans Suriyedeki insanlara şu açık mesajı gönderdi: Sizin yanınızdayız ve Suriye'ye barış gelinceye, bölgede istikrar sağlanıncaya ve Suriyeli mültecilerin evlerine geri dönerek kendi hayatlarını yeniden kuruncaya kadar desteğimizi eksik etmeyeceğiz''
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ise konferansın büyük bir başarıyla tamamlandığını dile getirdi.
Suriye'de savaşın içinde yaşayanlarla komşu ülkelerdeki mültecilere harcanmak üzere bağışta bulunan ülkeler ve bağış tutarları şöyle:
Estonya: 2016-17 yılları arasında 1.3 milyon Euro
Suudi arabistan: 100 milyon dolar ek yardım
Çin: 10 bin ton gıda yardımı
Avustralya:25 milyon dolar ek yardım
Fransa: 2016-18 yılları arasında 1 milyar Euro ek yardım
Avusturya: 60 milyon Euro ek yardım
 
 
Cameron: “İngiltere’nin üstüne düşeni yaptığı için memnunum”
Londra’da bir araya gelen dünya liderleri Suriyeli göçmenlere yardım için 10 milyar dolardan fazla kaynak sağlama sözü verdi. İngiltere Başbakanı David Cameron, konferansta İngiltere’nin üstüne düşeni yaptığı için memnun olduğunu söyledi.
Suriye Bağışçılar Konferansı İngiltere’nin başkenti Londra'da düzenlendi. 70’ten fazla liderin bir araya geldiği konferansta, Suriyeli savaş mağdurlarına yardım için 10 milyar dolardan fazla kaynak sağlanacağı duyuruldu.
Konferansa katılan ülke liderleri ve uluslararası kuruluşlar yardım için hedeflenen 10 milyar dolara ulaşılması için söz verirken, Avrupa Birliği (AB) de 3.3 milyar dolar yardım yapacağını duyurdu.
Suriye Savaşı Mağdurlarına 10 Milyar Dolar Yardım Sözü
İngiltere Başbakanı David Cameron konferansta yaptığı konuşmada İngiltere’nin üstüne düşeni yaptığı için memnunum olduğunu ifade ederek,  Suriyeli göçmenler için komşu ülkelerde daha fazla iş ve eğitim imkanı sağlanacağını söyledi.  Cameron 10 milyar doların milyonlarca Suriyelinin sığınma, sağlık ve eğitimi için harcanacağını vurguladı.  
Yardımların 4.6 milyonu göçmen ve Suriye içinde yardıma muhtaç 13.5 kişiye ulaştırılması hedefleniyor. İngiltere 1.7 milyar dolar, yardım sözü verirken, Fransa 1 milyar dolar ve ABD 925 milyon dolar yardım yapacağını duyurdu.
Ayrıca Avustralya, Belçika, İtalya Polonya, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Avusturya, İsviçre, Estonya, Danimarka ve Finlandiya da katkıda bulunacaklarını belirtirken,
Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk da AB'nin bu yıl içinde 3 milyar euro yardımda bulunacağını söyledi.