Dion, yaptığı yazılı açıklamada, Kuzey Kore'nin uzun menzilli füze fırlatmasını şiddetle kınadıklarını bildirdi. Kuzey Kore'nin 6 Ocak'ta yaptığı nükleer testi de hatırlatan Dion, "Bu fırlatma, Kore Yarımadası'nda uluslararası barışa, güvenliğe ve istikrara yönelik ciddi tehdit oluşturmaktadır" değerlendirmesinde bulundu.
"Kuzey Kore'nin balistik füze teknolojisini kullanarak herhangi bir füze fırlatması, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin bu konudaki ardışık kararlarının doğrudan ihlali anlamına gelmektedir" görüşünü bildiren Dion, şunları kaydetti:
"Kuzey Kore'nin eylemleri, uluslararası yükümlülüklerini açıkça hiçe saydığını göstermektedir. Kanada, bu yıkıcı ve kışkırtıcı eylemlerini durdurması ve uluslararası yükümlülüklerine uygun davranması için Kuzey Kore'ye çağrıda bulunmaktadır. Kuzey Kore'nin bu yersiz, sorumsuz ve tehlikeli davranışlarını frenlemek ve Kuzey Kore'nin eylemlerine uygun şekilde yanıt verilmesi için uluslararası ve bölgesel ortaklarımızla yakın çalışmaya devam edeceğiz."