AA muhabirine konuşan Enbar Operasyonlar Birimi komutanlarından Tümgeneral İsmail el-Mihlavi, Irak güçlerinin uluslararası koalisyonun desteğiyle Ramadi'deki Ebu Tayyiban bölgesi ile Es-Sefiriyye köyünü DAEŞ'ten temizlediğini söyledi. Mihlavi, gerçekleştirilen operasyonda 11 DAEŞ militanının öldüğü ve 6 askerin yaralandığını, 3 bomba yüklü aracın da imha edildiğini ifade etti. Kontrolün sağlandığı bölgelerde DAEŞ'in alıkoyduğu binlerce ailenin Ramadi'nin batısında kendileri için hazırlanmış kamplara nakledildiği kaydedildi.

DAEŞ'in Enbar'ın batısında Suudi Arabistan-Irak sınırındaki bir karakola bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda ise 5 sınır muhafızının yaralandığı belirtildi. Irak güçlerinin karşılık vermesiyle 7 militan öldürülürken 6'sı da ele geçirildi.

Öte yandan başkent Bağdat'ın El-Medain ilçesinde bir eve silahlı kişilerce düzenlenen saldırıda 3'ü kadın 5 kişi öldü. Başkentin farklı bölgelerinde düzenlenen bombalı saldırılarda da 9 kişi hayatını kaybederken 35'i yaralandı. Ed-Dore bölgesinde ise vücudunda kurşun izlerine rastlanan yol kenarına atılmış bir erkek cesedi bulundu.