Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'da 13, AB kurumları yakınlarıdaki Maelbeek metro istasyonunda 10 kişinin hayatını kaybettiği saldırılar sonrası Avrupa alarma geçti. American Airlines kontuarları yakınında meydana geldiği söylenen patlamanın terör saldırısı olduğu açıklandı.

EN AZ 26 ÖLÜ
Havalimanındaki patlamanın ardından bir patlama da metroda yaşandı. Belçika basını her iki olayda en az 26 ölü 35 yaralı olduğunu aktardı. Yaşanan saldırının ardından bir patlama da metroda yaşandı.

Almanya'da dünyanın en büyük transit havalimanlarından biri olan Frankfurt Havalimanı'nda güvenlik seviyesi artırıldı. 

Hollanda ordusu da, Twitter üzerinden konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, Belçika'daki saldırılar sonrası havalimanları ve sınırlarda güvenlik önlemlerinin artırıldığı ifade edildi.

İngiltere Başbakanı David Cameron da, Belçika'daki patlama sonrası kriz masası kurulduğunu ve kendisinin başkanlık yapacağını söyledi. 

Cameron, "Brüksel'deki olaylar nedeniyle şoke oldum. Yardım için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız" dedi.

Fransa'da da bir kriz masası oluşturuldu. Toplantıya Cumhurbaşkanı François Hollande ve içişleri bakanı da katılıyor.

GÜVENLİK SEVİYESİ EN ÜST DÜZEYDE
Brüksel havalimanındaki patlamaların ardından Belçika'nın tamamında güvenlik alarmı seviyesi en yüksek olan 4'e çıkarıldı. Asker metro ve sokaklara indi.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ
Yaşanan saldırıların ardından yayın yasağı getirildi. Yayın yasağının öncesinde ceset fotoğrafları yayınlamayan medya, yasakla tamamen engellenmiş oldu.

TÜRKİYE'DE YASAĞI ELEŞTİRMİŞLERDİ
Türkiye'de yaşanan saldırılarda basın ölü ve yaralıların fotoğraflarını paylaşmış ve yayın yasağını eleştirerek yasağa uymamıştı.