İran Meclisi seçimlerinin ikinci turunda Ümit Listesi ile seçimlere giren Reformistler ve Hükümeti Destekleyenler Birliği 35, Muhafazakarlar Koalisyonu 19, bağımsızlar 14 sandalye kazandı.

İran'ın 21 eyaletinde düzenlenen meclis seçimlerinin ikinci turunun kesinleşen sonuçlarına göre, Reformistler ve Hükümeti Destekleyenler Birliği, oyların büyük çoğunluğunu alarak Muhafazakarlar Koalisyonu'nu geride bıraktı.

Bu sonuçlara göre Reformistler ve Hükümeti Destekleyenler Birliği aldıkları oyla 290 sandalyeli İran Meclisi'nde 120 sandalye kazandı. Muhafazakarlar Koalisyonu 83, bağımsızlar 81, Azınlıklar ise 5 milletvekili çıkardı. Birinci turda İsfahan'dan seçildiği halde Anayasayı Koruyucular Konseyi tarafından milletvekilliği düşürülen reformist Minu Halıki'nin durumu ise henüz netlik kazanmadı.

10'uncu dönem İran Meclisi'nin yüzde 41'ini Reformistler ve Hükümeti Destekleyenler Birliği'nin, yüzde 29'unu Muhafazakarlar Koalisyonu'nun, yüzde 28'ini bağımsızların, yüzde 2'sini ise azınlıkların oluşturması bekleniyor.