Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Suriye'de aralarında yöneticilerin de bulunduğu kayıplarının çok olduğunu ancak müdaheleye devam edeceklerini söyledi.

Nasrallah, Lübnan'ın başkenti Beyrut'un Dahiye bölgesinde geçen hafta Suriye'de hayatını kaybeden grubun askeri kanadının sorumlusu Mustafa Bedreddin'i anma töreninde canlı bağlantı ile katılımcılara seslendi.

Konuşmasında Hizbullah'ın Suriye'deki kayıplarına değinen Nasrallah, "Suriye'de çok sayıda kaybımız var. Bunlar arasında üst düzey yöneticiler de var." dedi.

Nasrallah, "Suriye'de kalmaya devam edeceğiz ve daha fazla komutanımız oraya gitmeye de devam edecek. Bu savaşı sonlandıracağız." ifadesini kullandı.

"Suriye rejiminin ve müttefiklerinin yenilmesini engelledik"

Nasrallah, yakın zamanda hayatını kaybeden Hizbullah'ın askeri kanadın sorumlusu Bedreddin'in ölüm nedeni hakkında İsrail'in kendilerini "doğruladığını" ancak Arapların kendilerini "kışkırttığını" söyledi.

Nasrallah, Bedreddin'in Suriye'deki operasyonları ilk aşamalarda Beyrut'tan yönettiğini ve çalışmaları sonucunda Suriye rejiminin ve müttefiklerinin yenilmesini engellediğini belirtti.

Suriye'de iç savaşa müdahale eden Hizbullah, aralarında kurucu liderleri ve üst düzey komutanlarının da bulunduğu binden fazla üyesini bu ülkede kaybetti.