Paris Belediye Başkanı Hidalgo, İstanbul Vezneciler'de gerçekleşen saldırı sonra Twitter üzerinden İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a taziye dileklerini iletti. Hidalgo; mesajında, "İstanbul: Vezneciler saldırısı kurbanlarının, ailelerinin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın acısını paylaşıyorum" ifadelerini kullandı.

Katar Dışişleri Bakanlığının, resmi haber ajansı QNA'da yer alan açıklamasında ise Katar'ın, Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında yer aldığı belirtilerek, "İstanbul'da bu sabah düzenlenen bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Türkiye'nin güvenlik ile istikrarını muhafaza etmek için aldığı tüm önlemleri destekliyoruz" denildi.

Sebebi ne olursa olsun Katar'ın şiddet ve terör eylemlerinin her türlüsüne karşı olduğu vurgulanan açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları, Türk hükümeti ve halkına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar dilendi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Vezneciler semtindeki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, çevik kuvvet polislerini hedef alan terör saldırısında yedisi polis, 11 kişinin hayatını kaybettiğini, üçü ağır 36 kişinin yaralandığını bildirmişti.