Andrew'ın, Melbourne kent merkezinde Müslümanlar ve farklı inançlara mensup davetlilere verdiği iftara ev sahibi Maliye ve Çok Kültürlülük Bakanı Robin Scott, Türkiye'nin Melbourne Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

"Şimdi cömertlik, fedakarlık ve merhamet zamanı"

İftarda bir konuşma yapan Başbakan Andrews, farklı inançlardan insanların bir arada iftar yapmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Bazılarımızın Müslüman olmadığı halde, böyle bir iftarda beraber olabilmemiz bizim için büyük bir onur. Müslüman olmayanlarımız adına, Müslümanlara böyle önemli, özel bir günü bizimle paylaştıkları için teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Andrews, "Bu gecede özel ve dini bir programda bulunmak büyük bir onur. Şimdi cömertlik, fedakarlık ve merhamet zamanı." diye konuştu.

Başka bir ülkede Müslüman olmanın, farklı olmanın, yurt dışında doğmanın veya göçmenliğin kolay elde edilemediğini vurgulayan Andrews, Avustralya’nın çok kültürlülük başkenti olarak tanımladığı Melbourne'de ayrımcılığa yer bulunmadığını kaydetti.

Avustralyalı Türklerin ülkeye önemli katkılarda bulunduklarını anlatan Andrews, "Türk toplumunun her bir üyesinin ramazan ayı mübarek olsun." dedi.