Ordu kaynaklarından alınan bilgiye göre, Ramadi'nin kuzeyindeki Zenkura bölgesinde, Enbar Operasyonları Komutanlığı komando tugaylarına bağlı ikinci alaydan 100 asker, DAEŞ'in ablukası altında tutuluyor.
Ali el-Hatim Köprüsü yakınlarında abluka altındaki askerlerin, terör örgütünün havan topu saldırılarına maruz kaldığı belirtilerek, son saldırılarda alay komutanı Binbaşı Heysem Muhammed'in de yaralandığı ifade edildi.
Irak Federal Polis Şefi Korgeneral Raid Şakir Cevdet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Felluce'deki hükümet binalarının ele geçirilmesinin ardından federal polis güçlerinin Hay Nizal bölgesindeki evleri mayından temizleme operasyonuna başladığını belirterek, "Mayın tarama operasyonu sırasında DAEŞ'e ait bir mahkeme bulundu. Mahkeme bünyesinde 3 tane boş hapishane yer alıyor." dedi.
Cevdet, terör örgütünün tutsakları topluca infaz etmiş ya da ordu birliklerinin bölgede kontrolü ele geçirmesinden önce Felluce'nin dışına nakletmiş olabileceğini belirtti.
Felluce'nin DAEŞ'in elinden kurtarılması operasyonları kapsamında ordu birlikleri, kaymakamlık, polis, istihbarat ve ilçe meclisi gibi binaların kontrolünü ele geçirmişti. 
- Selahaddin Kuzey Ekseni operasyonu
Öte yandan, Selahaddin ilinin kuzeyi ile Musul'un güney bölgelerinin DAEŞ'in elinden kurtarılması için Sünni Haşd el-Aşairi, savunma bakanlığına bağlı terörle mücadele birimi, Selahaddin ve Musul operasyon birliklerinin katılımıyla dün başlatılan "Selahaddin Kuzey Ekseni" isimli operasyonun olumsuz hava koşulları nedeniyle yavaş ilerlediği ifade edildi.
Terörle Mücadele Birimi Komutanı Abdulgani el-Esedi, operasyonun temel hedefinin El-Kayyara nahiyesini terör örgütü DAEŞ'ten geri almak olduğunu vurgulayarak, olumsuz hava koşulları nedeniyle ordu birliklerinin yavaş ilerlediğini de sözlerine ekledi.
Irak ordusunun Musul'un güneyindeki El-Kayyara nahiyesini terör örgütü DAEŞ'ten geri almak için Savunma Bakanı Halid el-Ubeydi'nin gözetiminde operasyon başlattığı açıklanmıştı.
- Bağdat'daki saldırılar
Irak'ın başkenti Bağdat'da yaşanan olaylarda 11 kişinin hayatıını kaybettiği belirtildi.
Binbaşı Nevfel ez-Zemili, Bağdat'ın kuzeyindeki Seba bölgesinde de Felluce'den göçen ve aynı aileden 4 sığınmacının vücutlarında kurşun izi olan cansız bedenlerine ulaşıldığını kaydetti.
Ayrıca, başkentin batısındaki Ebu Garib kazasındaki halk pazarı yakınlarında meydana gelen patlamada 3 kişinin hayatını kaybettiği, 12 kişinin yaralandığını aktaran Zemili, El-Veşşaş ile En-Nehrevan bölgelerinde meydana geldiği patlamada ise 2 kişinin öldüğünü, 7 kişinin de yaralandığını belirtti.