İngiltere'de dün yapılan referandum sonuçları açıklandı. Halkın yüzde 52'si Avrupa'dan ayrılmak için oy verince, İngiltere'nin AB'den ayrılması kesinleşti. 

İLK TEPKİ ALMANYA'DAN
İngiliz halkının bu kararına ilk tepki Almanya'dan geldi. Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Twitter hesabı üzerinden 'Avrupa için üzücü bir gün' ifadelerini kullandı. Steinmeier, "İngiltere'den gelen haberler, gerçekten ayrılığı doğruluyor. Hem Avrupa hem İngiltere için üzücü bir gün" dedi.

POLONYA: KÖTÜ HABER
Polonya Dışişleri Bakanı da Brexit kararının "Avrupa için kötü haber" olduğunu söyledi. Ayrıca bu kararın, AB konseptinin değişmesi gerektiğine dair bir işaret olduğunu belirtti.

FRANSA: ÜZÜCÜ
Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, 'Birleşik Krallık için üzücü' diye yorumladığı kararın ardından Avrupa'nın devam edeceğini ancak halkının güvenini kazanması gerektiğini söyledi.

FİNLANDİYA: LÜTFEN KÖTÜ BİR RÜYA OLDUĞUNU SÖYLEYİN
Eski Finlandiya Başbakanı Alexander Stubb, İngiltere'nin AB'den ayrılma kararını 'kötü bir kabus' olarak yorumladı: "Lütfen hala uyuduğumu ve bunun sadece kötü bir kabus olduğunu söyleyin."