Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve Macaristan Ulusal Meclis Başkanı Laszlo Köver, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen terör saldırısını kınama mesajları yayımladı.

Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Atambayev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği taziye mesajında, söz konusu terör saldırısından duyduğu üzüntüyü belirterek, "Kardeş Kırgız halkı, Türk halkının acılarını paylaşıyor ve terörün her türlüsünü şiddetle kınıyor." ifadelerini kullandı.

Almazbek Atambayev, halkı adına kardeş Türkiye'ye ve hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

'Macaristan Türkiye'nin yanındadır'

Macaristan Ulusal Meclis Başkanı Laszlo Köver de Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman'a terör saldırısı nedeniyle taziyelerini iletti.

Köver, terörün her çeşidini kınadıklarını ve kabul edilemez olduğunu ifade ederek, ''Macaristan terörün her çeşidini kınıyor ve terörle mücadele konusunda dost ülke Türkiye'nin yanındadır.'' açıklamasını yaptı.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi terör saldırısını kınadı

Öte yandan, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Senatosu'ndan yapılan açıklamada da İstanbul'daki terör saldırısı lanetlendi.

Saldırının Türk milletini ve bütün insanlık alemini bir kez daha hedef aldığı kaydedilen açıklamada, terör saldırısını gerçekleştirenlerin emellerine ulaşamayacağı ifade edildi.