İktidardaki Muhafazakar Parti'nin liderliği için favori isimlerden biri olarak gösterilen May, İngiltere'nin başkenti Londra'da basın toplantısı düzenledi. 

Birleşik Krallık'ı birleştirmek için çalışılması gerektiğini dile getiren May, "Brexit, Brexit demektir. Kampanya yürütüldü, referandum yapıldı ve halk kararını verdi." dedi. May, ikinci bir referandum ihtimalinin olmayacağını kaydederek, 2020 yılından önce ülkede erken genel seçimin yapılmaması gerektiğini de ifade etti.

Referandumdan önce ülkesinin AB'de kalması yönünde kampanya yürüten May, "Britanya'nın AB ile ticari ilişkilerinde ve Birleşik Krallık'ta yaşayan yabancı insanların yasal statülerinde değişiklik olmamalı." dedi.

Başbakan olmak için en iyi aday olduğunu düşündüğünü dile getiren May, Almanya Başbakanı Angela Merkel'e benzetilmesiyle ilgili soruya, "Kendimi hiçbir siyasetçiyle şimdiye kadar kıyaslamadım. Kendi yolumu belirledim." yanıtını verdi.

May, "Şov yapmayı seven bir politikacı olmadım. Parlamentonun etrafındaki barlarda içmeye gitmiyorum. Sadece işimi yapıyorum. Yaptığım işlerle beni değerlendirebilirsiniz." diye konuştu.