Doğuştan bazı rahatsızlıkları bulunan ve kanser hastası olan Hannah Cohen adında 19 yaşındaki genç kız annesiyle birlikte tedavisi için uçağın kalkacağı ABD'nin Tennessee eyaletindeki Memphis Havalimanı'na geldi.

Güvenlik noktasından geçen Cohen, bir kaç kez sinyal verince havalimanı güvenliği genç kızı özel kabinde aramak istedi.

KIZ KORKUP ANNESİNE SARILDI

Bunun üzerine korkan kız annesine sarılarak güvenlikten uzaklaştı. Durumdan şüphelenen havalimanı güvenlik görevlileri, genç kızı kabine doğru götürmeye çalıştı.

KIZI FECİ ŞEKİLDE DÖVDÜLER

Annesi kızının ciddi rahatsızlıkları olduğunu ve büyük korku yaşadığını anlatmaya çalıştıysa da güvenlik görevlileri söz konusu durumu umursamadı. Kızın karşı koyması üzerine sertleşen güvenlikçiler Cohen'i feci şekilde darp etti.

MAHKEME KIZI HAKLI BULDU

Havalimanı güvenliğine karşı koymaktan geceyi de nezarette geçiren 19 yaşındaki Cohen, ertesi gün hakim karşısına çıkarıldı. Burada durumu anlatan aileyi haklı bulan mahkeme heyeti genç kızın serbest bırakılmasına hükmetti.

Aile daha sonra havalimanı güvenlikçileri hakkında karşı dava açarak hem cezalandırılmalarını hem de 100 bin dolar tazminat ödenmesini istedi.

DAVA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Konu hakkında görüşleri sorulan havalimanı güvenlik birimi, bir dava sürecinin olduğunu ifade ederek yorum yapmayacaklarını ancak herkesin dava açmaya hakkı olduğunu ifade etmekle yetindi.

Olayla ilgili dava süreci devam ediyor.