Meksika'nın kuzeydoğusundaki Tamaulipas eyaletinin merkezi Ciudad Victoria'da düzenlenen silahlı saldırılarda 11'i aynı aileden olmak üzere 15 kişinin öldüğü bildirildi.

ÖLENLERDEN 5'İ ÇOCUK

Eyaletin güvenliğinden sorumlu Tamaulipas koordinasyon grubundan yapılan açıklamada, iki eve ve bir otobüs durağına yapılan saldırılarda hayatını kaybedenlerden 5'inin çocuk olduğu belirtildi.

SALDIRIYI HENÜZ ÜSTLENE OLMADI

Saldırıyı henüz üstlenen olmazken eyalet İçişleri Bakanı Herminio Garza Palacios, 15 kişinin kentin kontrolünü elinde tutmak isteyen suç grupları arasında çıkan anlaşmazlık yüzünden öldürülmüş olabileceğini söyledi.

45 DAKİKA SONRA BAŞKA EVE GİRDİLER

Saldırganların bir ailenin evine girerek 9'u kadın 11 kişiyi silahla öldürdüğünü ifade eden Palacios, aynı kişilerin yaklaşık 45 dakika sonrada girdikleri başka bir evde 3 kişiyi öldürüp, 4 kişiyi de yaraladıklarını ifade etti.

EL BOMBASIYLA SALDIRI DÜZENLENDİ

Yerel medyada yer alan haberlerde de, 16 yaşındaki bir erkek çocuğunun otobüs durağında öldürüldüğü ve başka bir eve de el bombasıyla saldırı düzenlendiği belirtildi.

UYUŞTURUCU TRAFİĞİNİN EN YOĞUN OLDUĞU BÖLGE

ABD'nin Texas eyaleti ile sınır komşusu olan ve uyuşturucu trafiğiyle ilgili şiddet olaylarına sık sık sahne olan Tamaulipas'da El Golfo ve Los Zetas uyuşturucu kartellerinin etkili olduğu biliniyor.

SON 6 AYDA EN AZ 100 KİŞİ ÖLDÜ

Ciudad Victoria'da meydana gelen şiddet olaylarında bu yılın geride kalan döneminde en az 100 kişinin hayatını kaybettiği iddia ediliyor.