Anasayfa > EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ > Kenan Işık yoğun bakımda! Sağlık durumuyla ilgili ilk açıklama

Kenan Işık yoğun bakımda! Sağlık durumuyla ilgili ilk açıklama

Ünlü oyuncu ve sunucu Kenan Işık beyin kanaması geçirdi. Peki Kenan Işık'ın sağlık durumu nasıl? Kenan Işık yoğun bakımda mı?

Kenan Işık yoğun bakımda! Sağlık durumuyla ilgili ilk açıklama

Devlet Tiyatroları Yönetmeni, İ.B.B. Şehir Tiyatroları Eski Genel Sanat Yönetmeni Kenan Işık, hastaneye kaldırıldı. Beyin kanaması geçiren Kenan Işık'ın ameliyata alındığı bildirildi. Sağlık durumuyla ilgili ilk açıklama geldi. Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden Kenan ışık'ın sağlık durumu hakkında açıklama yapıldı: Açıklamada Kenan Işık'ın, kafa travması geçirdiği ifadeedilerek, "bilinci kapalı olarak ambulans ile 14:29'da hastanemiz Acil Servisine getirilmiştir. Yapılan değerlendirmesinde beyin kanaması saptanarak, acil koşullarda ameliyata alınmıştır. Hayati tehlikesi devam etmekte olan hastamızın  izlem ve tedavisi yoğun bakım ünitemizde sürmektedir" ifadeleri kullanıldı.KENAN IŞIK KİMDİR?


Devlet Demiryolları'ndan emekli bir memur çocuğu olan Kenan Işık orta okul öğrenimi gerçekleştiği dönemde Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara'da okurken ise Meydan Sahnesi'ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.


Işık ayrıca, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yapmıştır. Sanatçı devam eden kariyeri süresince çok sayıda tiyatro oyunu yazmıştır. 1974 yılında Köşe yazarlığı sırasıyla Resmî Gazete (1973-1995), Yeni Yüzyıl (1995-1998), tekrar Resmî Gazete (1998-2000), Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde çalıştı. Televizyon ekranlarında başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı "Dadı" adlı diziyle boy göstermiştir. 2005 yılında Kenan Işık Erdoğan Aktaş'la tanışıp 4 Nisan 2005 tarihinde Star Haber'i sundu. 12 Haziran 2005 tarihinde haberi sunmayı bırakan Kenan Işık 20 Ağustos 2005 tarihinde Star Haber'i bıraktı ve tekrar oyuncu oldu. Sanatçı ayrıca Türk televizyon programları arasında fenomenler arasına giren Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yapmış, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının halen sunuculuğuna devam etmektedir.

Etiketler: kenan ışıka ne oldu, kenan ışık öldü mü, kenan ışık hastaneye kaldırıldı, kenan ışık beyin kanaması geçirdi , kenan ışık kimdir , kenan ışık beyin kanaması geçirdi , kenan ışıkın sağlık durumu nasıl , kenan ışık hangi hastanede yatıyor , kenan ışık ameliyata alındı,,