AÖL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? 2015 Açıköğretim lisesi sınav giriş yerleri açıklandığı an burada olacak. AÖL sınav giriş yerleri için tıkla... 8 ağustos Cumartesi ile 9 Ağustos pazar 2015 günlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi (Aöl) sınav giriş belgesi henüz yayınlanmadı. Sınav gününe sayılı günler kala AÖL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? sorusunu merak ediyor. Detaylar haberimizde...Açıköğretim Lisesi 3. Dönem 8 Ağustos, 9 Ağustos Sınav giriş yerlerine ilişkin henüz açıklama yapılmamasına karşılık olarak yaptığımız araştırmalar neticesinde AÖL 3. Dönem Sınav Giriş yerlerinin 1 Ağustos 5 Ağustos tarihleri arasında açıklanması bekleniliyor. İnternet üzerinden açıklanacak olan AÖL sınav giriş yerleri için tüm gelişmeleri haberimizdeki linkten takip edebilirsiniz.

AÖL SINAV GİRİŞ YERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA 

Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, açık lise 1. dönem sınavlarının 3 Ocak Cumartesi saat 09 :30 ve 14:00, 4 Ocak Pazar günü 09:30 olmak üzere 3 oturumda yapılacağını açıkladı. 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Damar, "Öğrencilerimizin sınava giriş yerleri belli oldu. Öğrenciler sınava giriş belgelerini şifrelerini kullanarak alabilecekleri gibi, kayıt işlemlerinin yapıldığı kurumumuzdan da alabileceklerdir. Öğrencilerimiz sınava giriş belgesinde yazılı sınav merkezleri ve okullarda (salon ve sırada) imtihana girmek zorundadırlar. Öğrencilerimizin mağdur olmamaları açısından sınav giriş belgesinde bulunan açıklamaları okumaları ve uymaları gerekmektedir. Kanuni mazeretleri dolayısıyla kendi sınav merkezleri dışında imtihana girecek olan öğrenciler 31.12.2014 tarihinden itibaren il ve ilçelerde oluşturulan sınav yürütme kurullarına başvurarak yedek salonda sınava girmek için başvurabileceklerdir. Geçersiz mazeret veya basit sebeplerden dolayı yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Sınava girecek öğrencilerimiz sınav giriş belgelerini Açık Öğretim Lisesi'nin http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden alabileceklerdir. Sınava girecek öğrenciler yanlarında mutlaka sınava giriş belgesi ile birlikte kimlik belgesi, ehliyet veya pasaporttan herhangi birini bulundurmak zorundadırlar" dedi. 

ÖNEMLİ NOT : Gönederilen belgenin üzerine öğrenci numarasının yazılı olmasına dikkat edilmelidir.

Ek : Bilgileri eksik olan öğrenci listesi için tıklayın.

Dilekçe örneğini indirmek için tıklayın.

Dilekçe örneğini görüntülemek için tıklayın.

(DERS GEÇME NOTU)

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile Liselerde(Örgün Öğretimde) ders geçme puanı 45'ten 50'ye yükseltilmiştir.

Örgün eğitimde yapılan değişikliklere paralel olarak, Açık Öğretim Lisesinde de yönetmelik değişikliği çalışmaları başlatılmıştır.Ders geçme notunda değişiklik yapılması halinde gerekli duyuru internet sitemizden yapılacak olup öğrencilerimizin bu konu ile ilgili olarak ALO 147 veya başka bir kuruma müracaat etmemeleri önemle rica olunur.

AÖL SINAVINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1. AÖL 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde daha önce seçmiş olduğunuz sınav merkezinde yapılacaktır.

2. Yurt dışında okuyan öğrencilerimiz Belçika- Mons, Avusturya-Linz, Avusturya- Viyana, Almanya- Dortmund ve Fransa – Strasbourg da aynı günlerde kendileri için belirlenmiş sınav merkezlerinde sınava gireceklerdir. Bu öğrencilerimiz sınava girecekleri okulun ayrıntılı adresini ve iletişim bilgilerini sınav giriş belgelerinde görebileceklerdir. Adresler ve iletişim bilgileri için tıklayınız.

3. AÖL sınavına gireceğiniz okul bilgileri 26 Mayıs 2015 tarihinden itibaren yayımlanacaktır. Bu tarihten sonra sisteme kullanıcı adı ve şifreniz ile girip sınav giriş belgenizi indirebilirsiniz.

4. AÖL Sınav giriş belgenizi sistemde yayımlandıktan hemen sonra alınız son günlere bırakmayınız. Sınava yakın günlerde sistemde yoğunluk yaşanmakta sisteme girişlerde sorun çıkabilmektedir.

6. AÖL sınavları 30 Mayıs 2015 Cumartesi günü 2 oturum. 31 Mayıs 2015 Pazar günü 1 oturum olmak üzere toplam 3 oturumda yapılacaktır. Sınav giriş belgenizde hangi dersten hangi oturumda sınava gireceğiniz belirtilecektir. Sınav anında seçtiğiniz ders kodu ile soru kitapçığındaki ders kodunu mutlaka kontrol ediniz.

7. Öğrencilerimiz bazen sınav heyecanı ile seçmedikleri derslerin sorularını cevaplamaktadırlar. Örneğin bazı öğrencilerimiz, Dil ve Anlatım 3 dersi yerine Seçmeli Dil ve Anlatım 3 dersinin sorularını cevaplamaktadır veya Tarih 1 Dersi yerine İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersinin sorularını cevaplamaktadır. Bu ve buna benzer hususlara mutlaka dikkat ediniz.

8. AÖL sınav günü yanınıza fotoğraflı nüfus cüzdanı, Pasaport gibi geçerli kimlik belgesi mutlaka bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci kimlik belgeniz, sınav giriş belgenizin de yanınızda bulunması gerekmektedir.

9. Öğrenci kimlik belgesi alamayanlar geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla salon yoklama listelerinde isimlerinin bulunması halinde sınavlara katılırlar.

10. AÖL sınavına gireceğiniz sınıf ve sırayı bulduktan sonra cevap kağıdınızı mutlaka kontrol ediniz adınıza düzenlenmemiş ise mutlaka görevlileri uyarınız.

11. Bazı öğrencilerimizin sınavlarda cevap kâğıtları üzerindeki ders kodlarını değiştirdikleri tespit edilmiştir. Adınıza düzenlenen cevap kâğıtlarında ders kodlarında herhangi bir değişiklik yapmayınız.

12. Yedek salonlarda AÖL sınavına giren öğrencilerin cevap kâğıtları adlarına düzenlenmemiştir. Bu öğrencilerimizin bilgileri kendileri cevap kâğıtlarına işaretlemeleri gerekmektedir. Yedek salonda sınava giriyor iseniz seçtiğiniz dersleri doğru bir şekilde cevap kağıdına kodlayınız.

13. Cevaplarınızı kesinlikle tükenmez kalem ile kodlamayınız.

14. Kodlamalarınızı cevap kağıdında belirtilen kurala göre yapınız. Kutucuğun tam karalanmadığı durumlarda o cevabınız değerlendirilemeyecektir.

15. Aday sınava girmedi kısmını kodlayan öğrencilerimiz görülmektedir. Aday sınava girmedi kutucuğunu kesinlikle kodlamayınız. Bu kısım sınava girmeyen adaylar için görevliler tarafından doldurulacaktır.

16. AÖL 2. Dönem sınav sonuçlarına göre mezuniyete hak kazanan öğrencilerin diplomaları düzenlenir ve irtibat bürolarına gönderilir.

17. Mezun olamayan öğrencilerimizden 7 Ağustos 2015 tarihi itibariyle 18 yaşına girenler (07 Ağustos 1998 ve daha önceki doğumlu) 3. Dönem için kayıt yenileme yapmaları ve ders seçmeleri gerekmektedir. Diğer öğrencilerimiz için bir sonraki kayıt yenileme Eylül 2015 dİr. Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden 18 yaşını dolduranlar 3. Dönem uzaktan eğitim dersleri sınavlarına istemeleri halinde katılabileceklerdir. 3. Dönem sınavlarına katılmayacak öğrenciler 3. Dönem için kayıt yenilemek zorunda değillerdir.