Galatasaray Bursaspor MAÇ ÖZETİ VE GOLLERİ İZLE. Galatasaray Bursaspor süper kupa maçı nefesleri kesti. Galatasaray Bursaspor maç özeti izle. Bursaspor ile oynayacakları Süper Kupa maçı öncesi Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, "Süper Kupa bizim için çok anlamlı çünkü geçtiğimiz sezonu iki kupayla tamamladık. İnşallah bunu üçüncüyle taçlandırırız" dedi.  Yarın Osmanlı Stadı'nda Galatasaray ile Bursaspor arasında oynanacak Süper Kupa maçı öncesinde JW Marriott Otel'de basın toplantısı düzenlendi.

Bugüne kadar yaptıkları ortada. Yarınki maç için kağıt üstünde biraz daha şanslı gözüküyoruz. Çünkü kadromuzu büyük ölçüde koruduk ve takviyelerle daha da güçlendirdiğimizi düşünüyorum. Ama yarın her şeye rağmen Bursapor'a, iyi bir takıma karşı oynayacağız. Belki henüz daha bazı eksikleri olabilir ama yarın mücadele olarak aşağıda kalacaklarını düşünmüyorum. Dolayısıyla yarın işimizin zor olduğunun farkındayız ama zorluklar bu işi güzel yapıyor. İnşallah yarın bu zorluklardan seyirli zevki güzel bir maç olacağını düşünüyorum. İki takıma da başarılar diliyorum" karşılığını verdi.

"CAROLE ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLARDA BİZE ÇOK KATKI SAĞLAYACAK"
Lionel Carole'un Ankara'ya neden getirilmediğine yönelik soru üzerine Hamzaoğlu, "Carole geldiğinden beri performansını yükselterek devam ettiren bir oyuncumuz ama 18 kişilik bir kadroyla gelmek zorundayız. Kaldı ki sadece Karol değil Sercan da kaldı Rodrigez de kaldı, sakat oyuncularımız da kaldı. Tercihimizi 18 kişilik kadroyu düşünerek yaptık. Carole önümüzdeki maçlarda bize çok katkı sağlayacak bir oyuncumuz, diğer oyuncularımız gibi. Sadece Carole'u niye almadık diye bence böyle bir cevabı vermek çok doğru değil, o zaman diğer oyuncularımıza haksızlık yapmış oluruz" ifadelerini kullandı.

"BU SENE DE SAHADA GALATASARAY'A LAYIK BİR ŞEKİLDE MÜCADELE EDEN BİR TAKIM OLACAK"
Hamzaoğlu, "Sizce taraftarı Mayıs ayında mutlu etmek mi yoksa yaz aylarında transferle mutlu etmek mi değerlidir?" sorusuna ise, "Büyük camialar takımlarında büyük transferler bekler her zaman. Bunu çok doğal karşılıyorum, taraftarlarımızın beklentilerini çok doğal karşılıyorum. Ama içinde bulunduğumuz şartlar, elimizdeki takımın durumu, yeterliliği... Zaten biz birkaç sene öncesinde biz ihtiyacımız olan transferleri yapmışız. Fatih hocayla başlayan, Mancini ve Prandelli ile devam eden transferleri yapmışız ve geçtiğimiz sezon iki kupayı kazanan bir takım var elimizde. Çok fazla eksiğimiz olmadığı için transfer yapmadık, sadece eksik olan bölgelerimizi güçlendirdik. Onun dışındaki amacımız mevcut kadromuzun gücümü artırmak, potansiyelini geliştirmek ve beraber daha istikrarlı bir yapıya kavuşturmak. İnşallah bu sene bunda da başarılı olacağız. Taraftarımız hiç endişe etmesin, bu sene de sahada Galatasaray'a layık bir şekilde mücadele eden bir takım olacak. İsimler çok önemli değil Galatasaray her zaman sahada kendini hissettirecek" yanıtını verdi.

Transfer ile ilgili sorulan soruyu ise Hamzaoğlu, şöyle yanıtladı:
"Transferin son gününe kadar kadromuzu güçlendirecek her oyuncuyu alabiliriz. Defans bölgemizdeki oyuncularımızın sakatlıkları geçen sene bir hayli fazlaydı, uzun da sürdü. Bu sene Semih'le devam ediyor. Uygun bir oyuncu belki alabiliriz, bunu kendi içimizde de değerlendirebiliriz. Bunu değerlendireceğiz, ay sonuna kadar değerlendireceğiz, bu konuda aceleci olmayı düşünmüyorum. Araştırmalarımız sürüyor."

SELÇUK İNAN: "İZLEYENLERİN ZEVK ALABİLMELERİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"
Galatasaray takım kaptanı Selçuk İnan, Süper Kupa maçına ilişkin, "Geçen sene aldığımız 2 kupa var. Yarın da güzel bir maç seyrettirerek yine kupayı almak istiyoruz. İzleyen insanlara, onların zevk alabilmeleri için ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız. O yüzden sadece futbolun güzelliklerini konuşsun istiyorum herkes, sadece sahanın içinde yaşanmışlıkları konuşsun herkes. Bundan başka bir şey söylemeyeceğim. İnşallah güzel bir maç olacak yarın" dedi.

"SIKINTI YAŞAYACAĞIMIZI ZANNETMİYORUM"
Açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Selçuk İnan, Felipe Melo'nun yokluğu ile ilgili olarak, "Melo'yla yaklaşık 4 yıldır hemen her maçta beraber oynadık. İyi bir ikili olduğumuzu düşünüyorum. Melo bizim takım için çok önemli bir oyuncu. Oyunculuğu dışındaki gelişen bütün olaylar bizi çok ilgilendirmiyor. Ama Hamza Hoca'nın bize her zaman söylediği bir şey var. Biz takım oyunu oynamaya çalışıyoruz. Melo'nun yerine kim görev alırsa mutlaka onun yaptığını yapacaktır. Bilal söylemeye gerek yok çok yetenekli, kendini kanıtlamış bir oyuncu. Oyun stili Melo ile uyuşmasa da çok önemli bir oyuncu, çok da iyi anlaşabileceğimizi düşünüyorum. Biz takım oyunu oynamaya, hep beraber hareket etmeye çalışıyoruz. Bireyler çok fazla önemli olmuyor. Çok büyük sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum" açıklamasını yaptı.

"EN ÖNEMLİ ETKEN TAKIM OYUNCUSU OLMAMIZ"
"Galatasaray'ın son 4 yıldaki en istikrarlı oyuncusu verilere bakıldığında sizsiniz? Podolski'nin katılımı Yasin'in hücum gücünü artıracak mı?" sorusu üzerine İnan, "Podolski çok önemli bir oyuncu zaten dünyanın tanıdığı bir oyuncu. Bize çok katkı sağlayacağını düşünüyorum ki onun analizini Hamza hoca mutlaka yapmıştır. Transferini istediğini göre düşündüğü bir şeyler vardır. Hücum gücü olarak tabii ki bize çok katkı sağlayacaktır. İstikrar konusuna gelince 4 yıldır, çok önemli istikrar yakaladık, Muslera, Melo ve ben. Bundaki en önemli etken bence bizim birer takım oyuncusu olmamız, her şeyden önce takımı düşünmemiz. Bu tip oyuncuların bence sürekli Galatasaray ve Türk futbolunda yer alması gerekiyor. Çünkü her şeyin başı istikrardır. Ülke futbolunu geliştirmek istiyorsak oyuncuya bu yönden bakmamız lazım. Tabii ki şov futbolun bir parçası ama her şeyden önemlisi istikrar" ifadelerini kullandı.


TFF SÜPER KUPA MAÇINA DOĞRU

- Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam:

"Bursaspor camiası açısından yarın çok önemli bir gün. Kupayı almayı çok istiyoruz"

- "Maalesef sakatlık ve Volkan'ın hiç istemediğimiz bir şekilde ayrılık kararı, ofansif zenginliği, üretkenliği biraz köreltecektir"

- "Bizde kulüpler, önce oyuncuyu arıyor, sistem tersten işliyor. Oyuncunun kafasını allak bullak ediyorlar"

- Bursaspor kaptanı Ozan İpek:

"Türkiye Kupası finalini kendi şehrimizde kaybetmemiz bizi çok üzdü. Kupaya manevi olarak Galatasaray'dan daha çok ihtiyacımız var"

Bursaspor Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Galatasaray'ı yenerek TFF Süper Kupa'yı kazanmayı çok istediklerini söyledi.

Sağlam, JW Marriott Hotel'de düzenlenen ortak basın toplantısında, yarınki TFF Süper Kupa karşılaşmasının dostluk içinde geçeceğine inandığını ifade etti.

Bu sezon centilmenlik içinde güzel performans ortaya koymayı hedeflediklerini belirten Sağlam, "Türk futbolunun da ihtiyacı olan birlik, beraberliği, dostluğu saha içinde göstermeliyiz. Futbolun gerektirdiği sertliği, agresifliği futbol kuralları içinde uygulayacağız. Geçen sezonki Türkiye Kupası finalini tribünden izlemiştim, tadı damağımda kalmıştı. Sezona damga vuracak ve yönlendirecek bir karşılaşma oynamak istiyoruz" diye konuştu.

Sağlam, rakipleri Galatasaray'a başarılar dileyerek, "Oyuncularımdan üst düzey bir futbol oynamalarını istiyorum. İnşallah izleyenler keyif alır. Türkiye Kupası finalinde olduğu gibi futbol dolu bir akşam olur. Bursaspor camiası açısından yarın çok önemli bir gün. Kupayı almayı çok istiyoruz. Kupayı almak için de hak etmek, gereken oyunu ortaya koymak lazım. Kupayı kazanmak için üst düzey mücadele vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Takımının son durumunu değerlendiren Sağlam, şöyle devam etti:

"İskelet kadroya baktığınız zaman 4-5 önemli oyuncu takımda değil. Bazısı mukavelelerindeki şartları kullanarak, bazıları da kişisel nedenlerden ayrıldılar. Şunu net bir şekilde söylemek istiyorum; Bursaspor çok büyük bir camia. Ayrılan arkadaşlara baktığınız zaman Bursaspor'a yıldız olarak gelmediler. Bu arkadaşları bu seviyeye getiren Bursaspor'dur. Yeni gelen arkadaşlara değer katarak onları da bu seviyeye getireceğiz. Bursaspor büyük bir camiadır ve yaptığı transferlerden bu kalite oyuncular üretecektir. Geçiş döneminde bazı sıkıntılar olacaktır ama çok daha iyi bir takım olacağız."

- "Ofansif zenginliğimiz azalabilir"

Ertuğrul Sağlam, Volkan Şen ve Tomas Necid'in Galatasaray karşısında forma giymeyeceğinin hatırlatılması üzerine ise "İki oyuncu da bizim için önemliydi. Özellikle takımın ofansif gücüyle alakalı, oyun sistemimizde takımın önemli oyuncuları. Yarınki maçta oynamayacak olmaları oyuncu seçimiyle alakalı, farklı alternatifleri ön plana çıkardı. Ozan sağda, Emre solda, Bakambu önde yer alacak. Böyle bir oyun kurgusu oluşturmak zorunda kaldık" ifadelerini kullandı.

Bursaspor'un geçen sezon ofansif anlamda üretken bir görüntü verdiğine dikkati çeken Sağlam, şöyle devam etti.

"Üstüne bir şeyler daha koymanın planlarını yaparken, maalesef sakatlık ve Volkan'ın hiç istemediğimiz bir şekilde ayrılık kararı, bu zenginliği, üretkenliği biraz köreltecektir. Ama bu azalırken de farklı değerle de üretecektir. Bir taraftan bu eksikler takım içinde dezavantaj oluştururken, defansif anlamda sıkıntıları giderecek oyun kurgusu oluştu. Maalesef elimizde olmayan sebeplerden dolayı yarınki karşılaşmada böyle bir görüntü ortaya çıkabilir. Rakibe pozisyon verme anlamında çok sıkıntı yaşamazken, ofansif üretkenlik anlamında da oyuncularımız sorumluluk alacaklardır. Bu kupayı kazanmak istiyorsak bunu ortaya koymak zorundayız. Ön bölgeye 2-3 oyuncu gelecek ve bu eksikliğimiz de ortadan kaldıracağız."

- "Galatasaray, Ozan Tufan'ı istedi"

Ertuğrul Sağlam, "Ozan Tufan transfer döneminin en çok konuşulan ismiydi, düşüncesel olarak onu maça nasıl hazırladınız" sorusuna da "Türk futbolunun en önemli konularından biri bu. Özellikle transferin gündemine oturan oyuncuların isteniş tarzı.

Futbolcuyu istiyorsanız, önce mukavelesi devam ediyorsa kulübünü ararsınız. 'Vermek istiyor musunuz?' dersiniz, olumlu bir yanıt alırsanız oyuncuyla görüşürsünüz. Ama bizde kulüpler önce oyuncuyu arıyor, sistem tersten işliyor. Oyuncunun kafasını allak bullak ediyorlar" diye konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun bir oyuncuyla alakalı kendisini aradığını anlatan Sağlam, şunları kaydetti:

"Hamza hoca, 'Oyuncuyu verme gibi bir düşünceniz var mı?' dedi. Ben de bir gün sonra, 'Bu oyuncu bizim için çok önemli, vermek istemiyoruz' dedim ve konu kapandı. Yolun bu olması lazım. Maalesef bu konuda bayağı bir sıkıntı yaşadık. Ama ne yapıyorsanız onun karşılığını buluyorsunuz, onun için kulüplerden rica ediyorum, bu işin yolu yordamı belli. Bazı oyuncularımızın hala sıkıntıları var. Bir oyuncumuz, takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Türk futbolunda bu sıkıntı hala devam ediyor. Lütfen bu işi doğru ve usulüne uygun yapalım. Sonunda oyuncu, ayrıldığı kulüp, gittiği kulüp kaybediyor. Bu işi biraz daha düzgün yapmak lazım."
Sağlam, Hamzaoğlu'nun hangi oyuncuyu istediğinin sorulması üzerine, "Ozan Tufan'ı istedi" yanıtını verdi.

Bursaspor'da 2009-2010 sezonunda şampiyonluk yaşayan Sağlam, kendisinin ayrıldığının ardından yeşil-beyazlı takımın kupa kazanmamasıyla ilgili soruyu da "Zaman zaman yüz yıllık kulüpler bile çok kolay olan işleri başaramıyorlar. Bu konularda final ve Avrupa kupası oynama konusunda Bursaspor deneyimli değil. Bu işlerin çok kolay olduğu düşünülüyor. Bursaspor'un sıkıntı yaşaması doğal, bunlar bir süreçtir. Bu açıdan bakarsak yaşanan her şey Bursaspor açısından bir tecrübe oluyor. İnşallah, yarından itibaren kupa kazanmaya başlayacağız" şeklinde yanıtladı.

- Ozan İpek: "Türkiye Kupası'nın rövanşı olacak"

Bursaspor Futbol Takımı Kaptanı Ozan İpek ise yarın iki büyük kulübün karşı karşıya geleceğini söyledi.
Ziraat Türkiye Kupası finalinde Galatasaray'a şansız bir şekilde yenildiklerini dile getiren Ozan, "İyi hazırlandık. Türkiye Kupası'nın rövanşı nitelinde maç olacak. Finali kendi şehrimizde kaybetmemiz bizi çok üzdü. Kupaya manevi olarak Galatasaray'dan daha çok ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY'IN TFF SÜPER KUPA KADROSU BELLİ OLDU

- Sarı-kırmızıların, Bursaspor ile oynayacağı maçın kadrosuna sakatlıkları bulunan Semih Kaya, Hamit Altıntop ve Sinan Gümüş'ün yanı sıra, Carole, Melo, Yekta Kurtuluş, Dzemaili, Rodriguez ve Sercan Yıldırım alınmadı

Galatasaray'ın Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Süper Kupa'da Bursaspor ile yarın oynayacağı maçın kadrosu belli oldu.
Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, 18 kişilik maç kadrosuna sakatlıkları bulunan Semih Kaya, Hamit Altıntop ve Sinan Gümüş'ün yanı sıra, Lionel Carole, Felipe Melo, Yekta Kurtuluş, Blerim Dzemaili, Jose Rodriguez ve Sercan Yıldırım alınmadı.
Bu akşam Ankara'ya gidecek Galatasaray'ın kadrosunda şu futbolcular yer alıyor:
Fernando Muslera, Eray İşcan, Alex Telles, Aurelien Chedjou, Hakan Kadir Balta, Koray Günter, Tarık Çamdal, Sabri Sarıoğlu, Bilal Kısa, Jem Paul Karacan, Yasin Öztekin, Selçuk İnan, Wesley Sneijder, Lukas Podolski, Olcan Adın, Emre Çolak, Umut Bulut, Burak Yılmaz.

Galatasaray ile Bursaspor, TFF Süper Kupa'da yarın saat 20.45'te Osmanlı Stadı'nda karşı karşıya gelecek.