Beşiktaş Trabzonspor maçı canlı anlatım ile karşınızdayız. Beşiktaş Trabzonspor maçı özet goller maç bitiminde burada olacak. BJK, TS canlı takip. Nefesler tutuldu ve dev maç başladı. Beşiktaş Trabzospor ile karşıalşıyor. Maçın canlı takibi tg.com.tr'de. 

BEŞİKTAŞ 1 - 2 TRABZONSPOR özet goller 

 M.S.Trabzonspor, deplasmanda Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etti.

 M.S.Son düdük çaldı ve karşılaşma sona erdi.

90'Trabzonspor savunmasının arkasına koşu yapan Ersan'a gönderilen uzun topta ofsayt bayrağı kalktı.

90'Trabzonspor, 3. gole çok yaklaştı. Sefa'nın pasında ceza alanı içinde topla buluşan Mbia'nın kaleye şutunda Tolga gole izin vermedi. Ardından topa bir kez daha dokunan Sefa için ofsayt bayrağı kalktı.


90'Maçın sonuna 4 dakika ilave edildi.

90'Trabzonspor savunmasının arkasına koşu yapan Ersan'a gönderilen uzun topta ofsayt bayrağı kalktı.

90'Trabzonspor, 3. gole çok yaklaştı. Sefa'nın pasında ceza alanı içinde topla buluşan Mbia'nın kaleye şutunda Tolga gole izin vermedi. Ardından topa bir kez daha dokunan Sefa için ofsayt bayrağı kalktı.

90'Maçın sonuna 4 dakika ilave edildi.

90'Sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Salih, Beck'e yaptığı faulün ardından sarı kart gördü.

89'Bordo mavilileri, oyunun son bölümünde skoru da korumak amacıyla iyice geriye çekilmiş durumda.

87'Beşiktaş, sol kanattan kşe vutruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada Gomez'in indirdiği topu Atiba kontrol etmeye çalışırken savunma araya girdi.

86'Trabzonspor'da Yusuf Erdoğan'ın yerine Salih Dursun oyunda.

85'Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup'un yerine Kerim Frei oyunda.

84'GOL! Erkan Zengin

83'Bir başka Trabzonspor atağında Medjani'nin pasında ceza alanına giren Yusuf'un sol çaprazdan kaleye şutunda iyi yer tutan Tolga topun sahibi oldu.

82'Sol kanattan paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunun ardından Erkan'ın ceza alanına ortalamak istediği top savunmadan sekti.

81'Hızlı gelişen Trabzonspor atağında Cavanda'nın ceza alanına yerden ara pasında Yusuf'tan önce son anda Beck araya girip topu kornere gönderdi.

80'Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Gökhan'ın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.

79'Beşiktaş karşı atağında Gomez'in ceza alanı dışından şutunda savunmadan seken top az farkla dışarıya gitti. Korner.

78'Gelişen Trabzonspor atağında Cavanda'nın pasında topla buluşan Erkan, ceza alanına yaklaşıp uzak mesafeden şutunu çekti ama top Tolga'da kaldı.

76'Sol kanatta köşe gönderi yakınlarında içeri çevirmek istediği top rüzgarın da etkisiyle kaleye yöneldi ama Onur gole izin vermedi.

75'Bordo mavili ekipte ikinci oyuncu değişikliği. Özer Hurmacı'nın yerine Sefa Yılmaz oyunda.

74'Trabzonspor'da sakatlık yaşayan Okay Yokuşlu'nun yerine Carl Medjani oyunda.

73'Gelişen Trabzonspor atağında Yusuf'un pasında Cavanda topa gelişine vurdu ama top üstten dışarıya gitti.

72'Siyah beyazlı ekipte Atiba, hızla ceza alanına sokulup Gomez'e ara pasını attı ama top biraz hızlıydı ve Onur'da kaldı.

71'Trabzonspor'da Okay Yokuşlu bir sakatlık geçirdi ve büyük ihtimalle oyuna devam edemeyecek.


70'Beşiktaş'ta Olcay Şahan'ın yerine Necip Uysal oyuna dahil oldu.

69'Etkili gelişen Trabzonspor atağında Cavanda'nın pasında topla buluşan N'Doye, sol çaprazdaki Constant'a pasını verdi ama Constant'ın kale sahasına çevirdiği top kaleci Tolga'da kaldı.

68'Trabzonspor, Beşiktaş'ın 10 kişi kalmasının ardından daha da hücum ağırlıklı bir futbol oynamaya başladı.

66'Rakip yarı alanın ilk metrelerinde topla buluşan Gökhan, Mbia'dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

65'Erkan'ın ara pasında sol çaprazdan ceza alanına giren N'Doye, karşı karşıya vuruşunda top Tolga'dan sekti. Ardından Yusuf, topu boş kaleye gönderdi ama N'Doye için ofsayt bayrağı kalktı.

64'Sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Yusuf, ceza alanına kadar girip topu N'Doye'ye yükseltti ama Beck topu karşıladı.

63'Beşiktaş'ta Cenk Tosun'un yerine Mario Gomez oyunda.

62'Atağın devamında ceza alanı dışı sol çaprazında topla buluşan Oğuzhan'ın kaleye şutunda top sağ direğin hemen yanından dışarıya gitti.

61'Siyah beyazlılarda serbest vuruşu bu kez Oğuzhan kullandı. Oğuzhan'ın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.


60'Beşiktaş'ta Quaresma, hakemin düdüğünden önce topu ceza alanına ortaladı ve sonra önce ikinci sarı kart ve ardından kırmızı kartı görerek oyun dışında kaldı.

58'Siyah beyazlı ekipte birazdan Mario Gomez oyuna girecek.

57'Beşiktaş, beraberliği yakaladı. Sağ kanatta ceza alanı yakınlarından paslaşılarak kullanılan serbest vuruşun ardından topla buluşan Quaresma, orta şut karışımı bir vuruş yaptı. Top Onur'un bakışları arasında önce sol yan direğe çarptı ve ardından ağlara gitti.

57'GOL! Ricardo Quaresma

55'Bordo mavili ekip yarı alanında topla buluşan Yusuf, Olcay'dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.


54'Gelişen Beşiktaş atağında Olcay'ın ceza alanına ortasında Trabzonspor savunması topu uzaklaştırdı.

53'Rakip yarı alanda sağ iç koridorda topla buluşan Mbia'nın ceza alanına yükselttiği topu N'Doye, sağ çaprazdaki Yusuf'a indirdi. Yusuf, ceza alanı içi sağ çaprazından karşı karşıya pozisyonda vuruşunu yaptı ve topu ağlara gönderdi.

53'GOL! Yusuf Erdoğan

53'Beşiktaş'ta Andreas Beck, Constant'a yaptığı faulün ardından sarı kart gördü.

52'Gole yaklaşan taraf bu kez Trabzonpor oldu. Erkan'ın ceza alanı dışından kaleye şutunda top az farkla dışarıya gitti.

51'Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Quaresma'nın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.

50'Beşiktaş %100'lük bir gol pozisyonunu gole çeviremedi. Rakip savunmayı az adamla yakalayan siyah beyazlılarda Cenk, sol çaprazdan ceza alanına girip pasını sağ çaprazdaki Gökhan'a verdi. Gökhan, boş kaleye vurmak yerine topu kontrol etmeyi deneyince savunma ve kaleci Onur yerlerini aldı. Gökhan'ın şutunda Onur topu kornere çeldi.

49'Bu kez sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu karşıladı. Ceza alanı dışında topu alan Quaresma'nın ayağının dışıyla kaleye göndermek istediği top farklı şekilde dışarıya gitti.

48'Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Quaresma'nın ceza alanına ortasında Trabzonspor savunması topu bir kez daha kornere gönderdi.

45'Ricardo Quaresma, taç çizgisi yakınlarında Yusuf'a yaptığı sert faulün ardından sarı kart gördü.

45'Beşiktaş'ın gole yaklaştığı an. Ceza alanı içi sağ çaprazında topla buluşan Olcay, kaleye şutu çekeceği anda savunma araya girdi. Ardından Beşiktaş'ın baskısı devam etti ama savunma gole izin vermedi.

45'Beşiktaş'ın gole yaklaştığı an. Ceza alanı içi sağ çaprazında topla buluşan Olcay, kaleye şutu çekeceği anda savunma araya girdi. Ardından Beşiktaş'ın baskısı devam etti ama savunma gole izin vermedi.

45'İlk yarının sonuna 2 dakika ilave edildi.

44'Trabzonsporlu oyuncuları etkili paslarla rakip ceza alanı yakınlarına kadar geldiler ama son olarak topla buluşan Yusuf için ofsayt bayrağı kalktı.

43'Kullanılan serbest vuruşta Quaresma'nın ceza alanına ortasında kaleci Onur topu kontrol etmeyi başardı.

42'Etkili paslarla rakip yarı alana geçen Beşiktaş'ta Gökhan, Mustafa'dan sıyrılmak isterken yerde kalmasına rağmen pasını Olcay'a atmaya başardı ama hakem serbest vuruşu verdi. Beşiktaşlı oyuncular hakeme avantaj itirazında bulundu.

41'Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan mücadelede tempo son bölümde biraz düşmeye başladı. Top Beşiktaş'ta...

39'Trabzonspor karşı atağında Constant'ın ceza alanı dışından kaleye sert şutunda top üstten dışarıya gitti.


38'Beşiktaş atağında Oğuzhan, sol kanattan ceza alanına girdi ama tam şutunu çekeceği anda savunma yatarak Oğuzhan'ın şut çekmesine engel oldu.

37'Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Erkan'ın ceza alanına ortasında savunma topu zor da olsa uzaklaştırdı.

36'Trabzonspor'un gole yaklaştığı an. N'Doye'nin şık pasında ceza alanı içi sağ çaprazında topla buluşan Yusuf'un yükselttiği topu Beck kornere gönderdi.

35'Trabzonspor'da Constant, sol kanattan rakip yarı alana geçmek üzereyken rakibinden aldığı darbeyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

34'Bu kez gelişen Beşiktaş atağında Qaresma'nın sol kanattan ceza alanına koşu yapan Motta'ya ayak dışı uzun pasında ofsayt bayrağı kalktı.

33'Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda Yusuf'un ceza alanına ortasında arka direk yakınlarında Okay'ın kafa vuruşunda top dışarıya gitti.

32'Sağ kanattan hızlı gelişen Trabzonspor atağında Yusuf, ceza alanı yan çizgisine kadar gelip ceza alanına giren Özer'e pasını verdi. Özer'in dar açıdan vuruşunda top savunmadan sekip kornere gitti.

31'Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda Yusuf'un ceza alanına ortasında savunma topu uzaklaştırdı. Bordo mavililer bu pozisyonda elle oynama ve penaltı bekledi.

30'Bu kez sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında Yusuf'un ceza alanına sert ortasında Ersan'ın ters vuruşunda top kornere gitti.

29'Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Erkan'ın ceza alanına ortasında savunmada Rhodolfo topu karşıladı.

28'Ersan Gülüm'ün tedavisi oyun alanı kenarında da sürmesinin ardından oyuna döndü.


27'Beşiktaş'ta Ersan, N'Doye ile yükseldiği kafa topu mücadelesinin ardından bir sakatlık geçirdi ve şu an tedavisi yapılıyor. Oyun durmuş durumda.

26'Bir başka Trabzonspor atağında Okay, çalımlarla rakip ceza alanı yakınlarına kadar gidip pasını sol çaprazdaki Erkan'a verdi. Erkan ceza alanına girip açısını düzeltti ve kaleye şutunu çekti ama top üstten dışarıya gitti.

25'Gelişen Trabzonspor atağında Erkan'ın ceza alanı dışından kaleye sert şutunda top kaleci Tolga'da kaldı.

24'Kullanılan serbest vuruşun ardından bu kez de Ramon Motta, Mbia'ya sert bir faul yapınca sarı kart gördü.

23'Stephane Mbia, bu kartın ardından maçın hakemiyle bir süre pozisyonu tartıştı.

22'Bordo mavili ekipte Mbia, Olcay'a yaptığı faulün ardından sarı kart gördü.

21'Gelişen Trabzonspor atağında Erkan'ın ceza yayındaki N'Doye'ue pasında N'Doye topu aşırtıp ceza alanına girmek istedi ama top hız kazanıp kaleci Tolga'ya kadar geldi.

20'Trabzonspor yarı alanında Beşiktaş atak yönüne göre sağ kanatta gerçekleşen kafa topu mücadelesinde Cenk Tosun, Mustafa'ya faul yaptı.

19'Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Quaresma'nın ceza alanına ortasında Trabzonspor savunması topu uzaklaştırdı.

18'Beşiktaş'ın gole yaklaştığı bir başka an. Atiba'nın şık pasında topla buluşan Olcay'ın ceza alanı dışından uzak mesafeden etkili şutunda son anda Onur topu kornere çeldi.


17'Sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında Yusuf, son çizgi yakınlarına kadar inip ceza alanına ortasını yaptı ama N'Doye'nin dar açıdan kafa vuruşunda top kaleyi bulmadı.

15'Bir başka Beşiktaş atağında Olcay, ceza alanı sağ yan çizgisi yakınlarına kadar gidip pasını Quaresma'ya verdi ama Quaresma, Constant'tan sıyrılamadı.

14'Geride kalan bölümde Beşiktaş'ın %84'e %16 üstünlüğü bulunuyor. Trabzonsporlu oyuncular, topla buluşmakta zorluk yaşıyor.

13'Bu kez sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Gökhan'ın ceza alanına koşu yapan Olcay'a pasında son anda Constant araya girdi.

12'Beşiktaş'ın rakip yarı alana yerleştiği bölümler... Gelişen atakta Gökhan, çalımlarla ceza yayına kadar gitti ama şutunda top savunmadan sekti.

11'Kullanılan köşe vuruşunda Yusuf'un ön direk yakınlarına ortasında Mustafa'nın kafa vuruşunda top auta gitti.

10'Trabzonspor karşı atağında Yusuf, ceza alanı yakınlarında Ersan'dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Tehlikeli bir yer.

9'Beşiktaş çok etkili geldi. Güzel paslaşmalar sonucunda Atiba, ceza alanı ön bölümünden pasını ceza alanı içi sol çaprazındaki Quaresma'ya attı. Quaresma'nın sağ ayağının dışıyla kale sahasına çevirdiği topu savunma karşıladı.

8'Kullanılan serbest vuruşun ardından sol kanatta topla buluşan Özer'in ceza alanı dışından şutunda top kaleci Tolga'da kaldı.

7'Cavanda'nın pasında rakip yarı alanın ilk metrelerinde sağ kanatta topla buluşan Yusuf, Motta'dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

6'Beşiktaş yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Yusuf, Motta'ya faul yaptı.

5'Yine sol kanattan gelişen Beşiktaş atağında Quaresma'nın topuk pasında topla buluşan Motta'nın ceza alanına ortasında savunma topu taca gönderdi. Hızlı kullanılan taç atışı sonrasında topla buluşan Quaresma, Mustafa'dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ama oyun devam etti.

4'Siyah beyazlı oyuncuları bu pozisyonun ardından maçın hakemi Ali Palabıyık'a yoğun itirazda bulundular ama karar değişmedi.

2'Sol kanatta topla buluşan Quaresma, Cavanda'dan sıyrılıp son çizgi yakınlarına kadar gitti ama ceza alanına hareketlenmek isterken topu kaybetti.

1'İlk düdük çaldı ve 2. haftanın en önemli mücadelesi Beşiktaşlı oyuncuların vuruşuyla başladı.

 Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, yeni takımıyla İstanbul'daki ilk resmi maçına, uzun yıllar görev yaptığı bordo-mavili ekip karşısında çıktı.

Güneş, Beşiktaş'ın yeni sezonda Spor Toto Süper Lig'de evinde oynadığı ilk resmi maçta, forma giydiği, şampiyonluklar yaşadığı ve teknik direktör olarak hizmet ettiği Trabzonspor karşısında yedek kulübesindeki yerini aldı.

Tecrübeli teknik adam, bordo-mavili ekip karşısında ligin ilk haftasında Mersin İdmanyurdu karşısında sahaya sürdüğü ilk 11'den tek değişiklik yaptı.

Sakatlığı bulunan Dusko Tosic'in yerine sol kanatta Ramon Motta'ya forma veren Güneş, kalede Tolga Zengin'i, sağ bekte Andreas Beck'i, stoperde Luiz Rhodolfo ve Ersan Adem Gülüm'ü, ön liberoda Atiba Hutchinson ve Oğuzhan Özyakup'u, sağ kanatta Gökhan Töre'yi, sol kanatta Ricardo Quaresma'yı, ileri uçta da Olcay Şahan ile Cenk Tosun'u görevlendirdi.

- Beşiktaş bu sezon ilk kez İstanbul'da

Beşiktaş, yeni sezonda İstanbul'daki ilk maçını Trabzonspor ile yaptı.

Siyah-beyazlılar, bundan önceki iki sezonda olduğu gibi İstanbul'daki ilk iç saha maçını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynadı.

Beşiktaş ile Trabzonspor Atatürk Olimpiyat Stadı'nda son olarak 2013-2014 sezonunda karşı karşıya gelmiş, o maçı siyah-beyazlı takım Olcay Şahan ve Gökhan Töre'nin golleriyle 2-0 kazanmıştı.

İki takım arasında geçen sezon İstanbul'da oynanması gereken karşılaşma ise Vodafone Arena inşaatının tamamlanamaması nedeniyle Konya'da oynanmış, siyah-beyazlılar bu maçtan da Veli Kavlak, Demba Ba ve Cenk Tosun'un golleriyle 3-0 galip ayrılmıştı.

Beşiktaş, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki son lig maçını ise 15 Şubat 2015'te 20. haftadaki Bursaspor karşılaşmasında oynamıştı.

- "Şehitler ölmez" yazısını oluşturan tişörtler giydiler

Beşiktaşlı futbolcular, karşılaşma öncesi sahaya "Şehitler ölmez" yazısını oluşturan tişörtlerle çıktı.

Siyah-beyazlı futbolcular, ısınmak için sahaya çıkarken son dönemdeki terör saldırılarında yaşamlarını yitiren şehitlerin anısına yaptırılan özel tişörtleri giyip "Şehitler ölmez" yazısını ortaya çıkardılar.

Ayrıca, maçtan önce terör saldırılarında şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet mensupları ile hayatını kaybeden vatandaşların anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Her iki takım da müsabakada siyah kol bandı taktı.

Karşılaşmayı tribünden takip eden, uzun süre "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde tempo tutan siyah-beyazlı taraftarlar da saygı duruşundan önce üzerinde "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" yazan dev Türk bayrağını açtı.

- Trabzonspor maçı öncesi otelde kamp

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzonspor maçı öncesi siyah-beyazlı takımı otelde kampa aldı.

Geride kalan sezonlarda İstanbul'daki maçlar için BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde kampa giren siyah-beyazlılarda, yeni sezonda İstanbul'daki ilk iç saha maçında farklı bir uygulamaya gidildi.

Siyah-beyazlıların, Ümraniye ile Atatürk Olimpiyat Stadı arasındaki mesafenin uzak olması nedeniyle böyle bir karar alındığı öğrenildi.

- Olcay Şahan "dalya" dedi

Beşiktaşlı futbolcu Olcay Şahan, Trabzonspor karşısında Spor Toto Süper Lig kariyerindeki 100. maçına çıktı.

Siyah-beyazlıların 2012-2013 sezonu öncesi Almanya'nın Kaiserslautern takımından kadrosuna kattığı 28 yaşındaki futbolcu, Beşiktaş formasıyla geride kalan 99 lig maçında 28 gol kaydetti.

Olcay Şahan, Beşiktaş'ın ligin ilk haftasında Mersin İdmanyurdu'nu 5-2 yendiği maçta 90 dakika sahada kalmış ve takımının dördüncü golünü atmıştı.

- 40 bin civarında taraftar izledi

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan karşılaşmayı yaklaşık 40 bin siyah-beyazlı taraftar izledi.

Yeni sezon öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında alınan karar nedeniyle Trabzonspor taraftarı, karşılaşmayı tribünden takip edemedi.

- Stadın zemini yenilendi

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda saha zemininin yeni sezon öncesi yenilendiği bildirildi.

Önceki sezonlarda yoğun maç trafiğinden etkilenen zeminin, altyapısıyla birlikte tamamen yenilendiği kaydedildi. Ayrıca, saha zeminine kış şartları için elektrikli alttan ısıtma sistemi yapıldığı belirtildi.

Bu arada karşılaşma sebebiyle İstanbul Ulaşım, metro ve Marmaray seferlerinde düzenleme yaptı.

Taktik çalışmasıyla bitirdiler

Süper Lig'de ilk haftanın lidreri Beşiktaş, Trabzonspor ile oynayacağı önemli karşılaşmanın hazırlıklarını dün yaptığı çalışmayla tamamladı. Teknik Direktör Şenol Güneş yönetimindeki siyah-beyazlılar taktik ağırlıklı bir antrenman yaptı. Tecrübeli teknik adamın, futbolcuları sık sık uyardığı belirtilirken, hata yapmamaları konusunda ikaz ettiği belirtildi. 

Güneş Trabzon'a çok zorlanıyor

? Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, çalıştırdığı takımlar ile Trabzonspor'a karşı yaptığı maçlarda sadece bir galibiyet aldı. Güneş, altyapısından yetiştiği, uzun yıllar formasını giydiği ve çalıştırıcılığını yaptığı Trabzonspor'a karşı bugüne kadar teknik direktör olarak 4 farklı takımla 9 maça çıkarken, bunlardan sadece 1'ini kazanabildi.

Oğuzhan: Kimse bizi durduramaz!

? Mersin İdman Yurdu maçında yaptığı 3 asistle büyük beğeni kazanan Oğuzhan Özyakup siyah-beyazlıların karşılaşmada en güvendiği isimlerin başında geliyor. Siyah-beyazlı futbolcu, alacakları galibiyeti taraftara hediye edeceklerini ifade ederek, "Liderliği bırakmayacağız. İyi futbolu sürdürürsek önümüzde kimse duramaz" şeklinde konuştu.

Pektemek'e büyük ilgi

? Teknik Direktör Şenol Güneş'in bu sezon kadroda düşünmediği isimlerin başında gelen golcü Mustafa Pektemek'in talipleri artmaya başladı. Siyah-beyazlı takımda gollerinden çok yaşadığı sakatlıklarıyla adından söz ettiren siyah-beyazlı futbolcuya İstanbul Başakşehir'in ardından Sivassspor ile Eskişehirspor'un da istediği öğrenildi.

Şota, "İyi hazırlandık" dedi ve ekledi: Oyuncularıma güveniyorum

Süper Lig'e evinde aldığı 1-0'lık Bursaspor galibiyetiyle başlayan Trabzonspor, bugün deplasmanda Beşiktaş ile oynayacağı karşılaşmayı kazanarak hem galibiyet serisini sürdürmeyi hem de son 7 maçtır yenemediği rakibine karşı şanssızlığını kırmayı hedefliyor. Teknik Direktör Şota Arveladze, "Tabii ki zor maç. Sonuçta önemli bir 90 dakikaya çıkacağız. İyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Bizi güzel bir karşılaşma bekliyor. İnşallah oradan iyi bir sonuçla döneriz. Maçın sonucu, takımın son durumunu da ortaya koyacak. Ancak şu andaki görüntümüz gayet iyi. Yaptığımız hazırlıklar tatmin edici" şeklinde konuştu.

Güvenim tam

Gürcü teknik adam, Olimpiyat Stadı'ndaki atmosferin kendilerini zorlayacağını da söyleyerek, "Her şeye rağmen galibiyete ulaşmak için futbolcularım ellerinden geleni yapacak. Onlara güveniyorum" açıklamasında bulundu.

Onur: Telafi edeceğiz

? Trabzonspor'un başarılı file bekçisi Onur Kıvrak, Beşiktaş maçı öncesi iddialı konuştu. Rakiplerini yenmek için sahaya çıkacaklarını belirten milli kaleci, "Geçen sezonki hayal kırıklıklarını mutlaka telafi edeceğiz. Bunun yollarından birinin de büyük maçlarda taraftarımızı gururlandırmak olduğunu biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Özer DEV maç öncesi temkinli:

Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Özer Hurmacı, "Beşiktaş maçı zorlu geçecek ama biz haddimizi bilerek oynarsak herkesi yenebiliriz" dedi. Trabzonspor'un geçen sezon siyah beyazlı ekibi içeride ve dışarıda yenemediğine dikkat çeken yıldız futbolcu, "Beşiktaş'ın gücünün bilincindeyiz ve zor bir deplasman maçı olacak ama biz de form tutuyoruz ve performansımızı daha üst düzeye çekmek zorundayız" açıklamasında bulundu. Özer, "Bu uzun maraton. Her haftayı final maçı gibi yaşarsak her şeyi başarabiliriz. Bizim şu andaki final maçımız Beşiktaş, onun ardından Akhisar Belediyespor ve arkasından gelen maçlar. Bunu bizim böyle düşünmemiz gerekiyor. Tribünlerdeki coşkuyu yansıttığımız sürece 3 puan daha yakın olacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde Nevzat Demir Tesisleri'nde basına kapalı olarak yapılan çalışma yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. İdmana tedavisine devam edilen Dusko Tosic katılmazken, siyah-beyazlı oyuncular antrenmanda kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışma gerçekleştirdi. İdman, takım halinde yapılan ısınma ve istasyon koşuları ile başladı ve ardından 5'e 2 ve pas çalışması yapıldı. Daha sonra taktik programının yer aldığı organizasyonlar uygulanırken, antrenman tam sahada taktik maçı ve şut çalışması ile sona erdi.

Güneş ve Şota'nın 7'inci maçı

Trabzonspor'un iki efsanesi, teknik direktörlük kariyerlerinde 7. kez karşı karşıya gelecekler. Şota Arveladze, Kayserispor ve Kasımpaşa'yı çalıştırdığı dönemlerde galibiyet sevinci yaşayamadığı Güneş karşısında, sahadan 4 kez beraberlikle ayrıldı. Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ise geçen sezon son karşılaşmalarında ligin 12. haftasında Bursa Atatürk'teki 90 dakikayı 5- 1 gibi farklı bir skorla kazanmış, meslektaşını daha önce de 2011-2012 sezonunda Trabzonspor'un başındayken mağlup etmeyi başarmıştı.

Muhtemel 11'ler;

BEŞİKTAŞ: Tolga, Beck, Rhodolfo, Ersan, Motta, Oğuzhan, Quaresma, Atiba, Gökhan, Olcay, Cenk

TRABZONSPOR: Onur, Cavanda, Mustafa, Medjani, Constant, Okay, Mbia, Yusuf, Özer, Erkan, NDoye

SAAT: 21.45

YAYIN: Lig TV

HAKEM: Ali Palabıyık