AÖL Sınav Sonuçları açıklandı. MEB 8-9 Ağutos tarihlerinde yapılan AÖL 3. dönem Sınav sonuçlarını açıkladı. AÖL (Açık Lise) sınav sonuçları sorgula, Öğren... 8-9 Ağustos tarihinde yapılan 2014-2015 yılı AÖL 3. dönem sınav sonuçları açıklandı. Öğrenciler AÖL sınav sonuçlarını haberimizde yer alan linke tıklayarak öğrenebilirler. AÖL sınav sonuçlarına göre üniversiteye yerleşecek olan adaylar ile ilgili detaylar haberimizde.08-09 Ağustos 2015 tarihinde yapılan 2014-2015 Öğretim yılı III. Dönem ( 2014-3 ) sınav sonuçları açıklanmıştır.

AÖL 3.Dönem Sınav Sonuçları için Tıklayın

AÖL sınav soruları ve cevapları için tıklayın

AÖL Açık Lise sınav sonuçları açıklandı! AÇık Öğretim Lisesi (AÖL) 3.dönem sınav sonuçları bugün adayların erişimine açıldı. 8-9 Ağustos tarihlerinde yapılan Açık Lise (AÖL) sınav sonuçları ve AÖL soru ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı tarafında http://www.aol.meb.gov.tr/ sayfasından erişim sağlanacak. 

Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek "Öğrenci Genel Bilgiler" menusu altındaki "Sınav Sonuçları" veya "Dönem Dersleri" seçeneklerinden (2014/3.dönem) öğrenebilirsiniz.Mezun olan öğrencilerimizin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) uygulamasında liselere nakiller için başlayan tercih başvuru sürecinde Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Dönemi sonuçlarını açıkladı.MEB'in internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, 2014-2015 öğretim yılı Temel Eğitimden Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi kapsamında ortaokulların 8'inci sınıflarına yönelik 06-16 Temmuz tarihlerinde tercih işlemlerinin alındığı, yerleştirme sonuçlarının da 14 Ağustos'ta açıklandığı hatırlatıldı.

Toplam 1 milyon 108 bin 182 öğrencinin tercih yaptığının ve 1 milyon 36 bin 809 öğrencinin, tercihlerinden birine yerleştiğinin, 71 bin 373 öğrencinin ise tercihlerinden birine yerleşemediğinden açık öğretim kurumlarına yönlendirildiğinin belirtildiği açıklamada, 17-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen yerleştirmeye esas nakil için 434 bin 615 öğrencinin müracaatta bulunduğu, bu öğrencilerden 101 bin 12'sinin tercihleri doğrultusunda bir başka okula nakillerinin gerçekleştirildiği ifade edildi.

Yerleştirmeye esas nakil sonucunda halen okullarda yaklaşık 230 bin boş kontenjan mevcut olduğu kaydedilen açıklamada, nakil ve yerleştirme sonuçlarının "www.meb.gov.tr" adresinde ilan edildiği vurgulandı.

Birinci yerleştirmeye esas nakilde başvuru yapan öğrenci sayısının 434 bin 615 olduğu, daha önceden tercihleri arasında örgün ortaöğretim kurumuna yerleşmiş olanlardan yer değişikliği gerçekleşen öğrenci sayısının 80 bin 154, ilk yerleştirmede tercihlerinden birine yerleşemediği için açık öğretime kaydedilen öğrencilerden nakil başvurusu yapıp yerleşen öğrenci sayınının da 20 bin 858 olduğu belirtildi.

İkinci dönem nakil başvuruları 24-28 Ağustos'ta alınacak, sonuçları ise 31 Ağustos'ta duyurulacak. Üçüncü dönem nakil başvuruları ise 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde yapılacak, sonuçları 7 Eylül'de açıklanacak.

Öğrenciler, bu süreler içerisinde yerleştirmeye esas nakil başvurusu için boş kontenjan şartı aranmaksızın 3 tercih yapacak ve tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğünden, boş kontenjan şartı aramaksızın yapıp onaylatabilecek. Yerleştirmeye esas nakil süreci 7 Eylül itibarıyla sona erecek.

Ayrıntılı bilgi için "http://odsgm.meb.gov.tr" adresinden Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'na ulaşılabilecek.

Ek Sınav Hazırlıkları Başladı

12 Eylül 2015 tarihinde ek sınav yapılması için hazırlıklar başlamıştır. Ek sınav müracaatları 27- 31 Ağustos 2015 tarihlerinde, Açık Öğretim Lisesinde toplam dönemi 8 ve üzeri, öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan öğrencilerimiz katılabileceklerdir. Ek sınava katılacak öğrencilerimizin sınav sonuçlarının 06 Ekim 2015 tarihine yetiştirilebilmesi için ek sınav sadece büyük şehir belediyesi olan ve coğrafi konumu gözetilerek belirlenen il merkezlerinde yapılacaktır. Ek sınavla ilgili daha açıklayıcı bilgi en kısa zamanda www.meb.gov.tr adresinde yapılacak olup telefonla bilgi almak için herhangi bir yerin aranmaması önemle duyurulur.