20 Eylül'de görkemli bir şekilde düzenlenecek olan 2015 Emmy Ödül töreni için adaylar belli oldu. Televizyon dünyasının yıldızlarının kapışacağı gecede adaylar ise şöyle ;


En İyi Drama Dizisi


Better Call Saul
Downton Abbey
House of Cards
Homeland
Mad Men
Orange Is The New Black
Game of Thrones


En İyi Komedi Dizisi


Louie
Modern Family
Parks and Recreation
Silicon Valley
Transparent
Unbreakable Kimmy Schmidt
Veep


En İyi Mini Dizi


American Crime
American Horror Story: Freak Show
The Honorable Woman
Olive Kitteridge
Wolf Hall


En İyi Televizyon Filmi


Agatha Christie's Poirot: Curtain, Poirot's Last case
Bessie
Grace Of Monaco
Hello Ladies: The Movie
Killing Jesus
Nightingale


En İyi Reality Programı


Amazing Race
Dancing with the Stars
Project Runway
So You Think You Can Dance?
Top Chef
The Voice


En İyi Çeşitlilik Programı


The Colbert Report
The Daily Show
Jimmy Kimmel Live
Last Week Tonight
Late Show with David Letterman
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon


En İyi Skec Programı


Drunk History
Inside Amy Schumer
Key & Peele
Portlandia
Saturday Night Live


En İyi Yapılandırılmış Reality Programı


Antiques Roadshow
Diners, Drive-Ins and Dives
MythBusters
Property Brothers
Shark Tank
Undercover Boss


En İyi Reality Program Sunucusu


Jane Lynch (Hollywood Game Night)
Tom Bergeron (Dancing With the Stars)
Heidi Klum ve Tim Gunn (Project Runway)
Cat Deeley (So You Think You Can Dance)
Anthony Bourdain (The Taste)


En İyi Sınıf Programı


Beyonce and Jay Z On the Run
The 72nd Annual Golden Globe Awards
The Oscars
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
68th Annual Tony Awards


En İyi Kadın Oyuncu (Drama Dalında)


Claire Danes (Homeland)
Viola Davis (How To Get Away with Murder)
Taraji P. Henson (Empire)
Elisabeth Moss (Mad Men)
Tatiana Maslany (Orphan Black)
Robin Wright (House of Cards)


En İyi Erkek Oyuncu (Drama Dalında)


Kyle Chandler (Bloodline)
Jeff Daniels (The Newsroom)
Jon Hamm (Mad Men)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Liev Schreiber (Ray Donovan)
Kevin Spacey (House of Cards)


En İyi Kadın Oyuncu (Komedi Dalında)


Edie Falco (Nurse Jackie)
Julia Louis-Dreyfus (Veep)
Amy Poehler (Parks and Recreation)
Lily Tomlin (Grace and Frankie)
Lisa Kudrow (The Comeback)
Amy Schumer (Inside Amy Schumer)


En İyi Erkek Oyuncu (Komedi Dalında)


Don Cheadle (House of Lies)
Louis C.K. (Louie)
Matt LeBlanc (Episodes)
William H. Macy (Shameless)
Anthony Anderson (Black-ish)
Jeffrey Tambor (Transparent)
Will Forte (The Last Man on Earth)


En İyi Kadın Oyuncu (Tv Filmi)


Felicity Huffman (American Crime)
Jessica Lange (American Horror Story)
Queen Latifah (Bessie)
Maggie Gyllenhaal (The Honorable Woman)
Frances McDormand (Olive Kitteridge)
Emma Thompson (Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street)


En İyi Erkek Oyuncu (Tv Filmi)


David Oyelowo (Nightingale)
Mark Rylance (Wolf Hall)
Richard Jenkins (Olive Kitteridge)
Ricky Gervais (Derek Special)
Adrien Brody (Houdini)
Timothy Hutton (American Crime)


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama Dalında)


Joanne Froggatt (Downton Abbey)
Lena Headey (Game Of Thrones)
Emilia Clarke (Game Of Thrones)
Christine Baranski (The Good Wife)
Christina Hendricks (Mad Men)
Uzo Aduba (Orange Is The New Black)


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama Dalında)


Jonathan Banks (Better Call Saul)
Ben Mendelsohn (Bloodline)
Jim Carter (Downton Abbey)
Peter Dinklage (Game Of Thrones)
Alan Cumming (The Good Wife)
Michael Kelly (House Of Cards)


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi Dalında)
 
Mayim Bialik (The Big Bang Theory)
Niecy Nash (Getting On)
Julie Bowen (Modern Family)
Allison Janney (Mom)
Kate McKinnon (Saturday Night Live)
Gaby Hoffmann (Transparent)
Jane Krakowski (Unbreakable Kimmy Schmidt)
Anna Chlumsky (Veep)


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi Dalında)


Andre Braugher (Brooklyn Nine-Nine)
Adam Driver (Girls)
Keegan-Michael Key (Key & Peele)
Ty Burrell (Modern Family)
Tituss Burgess (Unbreakable Kimmy Schmidt)
Tony Hale (Veep)


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Tv Filmi)


Regina King (American Crime)
Sarah Paulson (American Horror Story: Freak Show)
Angela Bassett (American Horror Story: Freak Show)
Kathy Bates (American Horror Story: Freak Show)
Mo'Nique (Bessie)
Zoe Kazan (Olive Kitteridge)


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Tv Filmi)


Richard Cabral (American Crime)
Denis O'Hare (American Horror Story: Freak Show)
Finn Wittrock (American Horror Story: Freak Show)
Michael Kenneth Williams (Bessie)
Bill Murray (Olive Kitteridge)
Damian Lewis (Wolf Hall)


En İyi Kadın Konuk Oyuncu (Drama)


Margo Martindale (The Americans)
Diana Rigg (Game of Thrones)
Rachel Brosnahan (House Of Cards)
Cicely Tyson (How To Get Away With Murder)
Allison Janney (Masters Of Sex)
Khandi Alexander (Scandal)


En İyi Erkek Konuk Oyuncu (Drama)


Alan Alda (The Blacklist)
Michael J. Fox (The Good Wife)
F. Murray Abraham (Homeland)
Reg E. Cathey (House of Cards)
Beau Bridges (Masters Of Sex)
Pablo Schreiber (Orange Is The New Black)


En İyi Kadın Konuk Oyuncu (Komedi)


Christine Baranski (The Big Bang Theory)
Gaby Hoffmann (Girls)
Pamela Adlon (Louie)
Elizabeth Banks (Modern Family)
Joan Cusack (Shameless)
Tina Fey (Unbreakable Kimmy Schmidt)


En İyi Erkek Konuk Oyuncu (Komedi)


Mel Brooks (The Comedians)
Paul Giamatti (Inside Amy Schumer)
Bill Hader (Saturday Night Live)
Louis C.K. (Saturday Night Live)
Bradley Whitford (Transparent)
Jon Hamm (Unbreakable Kimmy Schmidt)


En İyi Yönetmen (Drama)


Tim Van Patten (Boardwalk Empire; “Eldorado”)
Jeremy Podeswa (Game of Thrones; “Unbowed, Unbent, Unbroken)
David Nutter (Game of Thrones; “Mother's Mercy”)
Lesli Linka Glatter (Homeland; “From A to B and Back Again”)
Steven Soderbergh (The Knick; “Method and Madness”)


En İyi Senaryo (Drama)


Joshua Brand (The Americans; “Do Mail Robots Dream of Electric Sheep?”)
Gordon Smith (Better Call Saul; “Five-O”)
David Benioff ve D.B. Weiss (Game of Thrones; “Mother's Mercy”)
Semi Chellas ve Matthew Weiner (Mad Men; “Lost Horizon”)
Matthew Weiner (Mad Men; “Person to Person”)


En İyi Yönetmen (Komedi)


Phil Lord ve Christopher Miller (The Last Man on Earth; “Alive in Tucson (Pilot)”)
Louis C.K. (Louie; “Sleepover”)
Mike Judge (Silicon Valley; “Sand Hill Shuffle”)
Jill Soloway (Transparent; “Best New Girl”)
Armando Iannucci (Veep; “Testimony”)


En İyi Senaryo (Komedi)


David Crane ve Jeffrey Klarik (Episodes; “Episode 409¨)
Will Forte (The Last Man on Earth; “Alive in Tucson (Pilot)”)
Louis C.K. (Louie; “Bobby's House”)
Alec Berg (Silicon Valley; “Two Days of the Condor”)
Jill Soloway (Transparent; “Pilot”)Simon Blackwell, Armando Iannucci ve Tony Roche (Veep; “Election Night”)


En İyi Yönetmen (Mini Dizi/TV Filmi)


Dee Rees (Bessie)
Ryan Murphy (American Horror Story: Freak Show; “Monsters Among Us”)
Hugo Blick (The Honourable Woman)
Uli Edel (Houdini)
Tom Shankland (The Missing)
Lisa Cholodenko (Olive Kitteridge)
Peter Kosminsky (Wolf Hall)


En İyi Senaryo (Mini Dizi/TV Filmi)


John Ridley (American Crime; “Episode One”)
Dee Rees, Christopher Cleveland, Bettina Gilois ve Horton Foote (Bessie)
Stephen Merchant, Gene Stupnitsky ve Lee Eisenberg (Hello Ladies: The Movie)
Hugo Blick (The Honourable Woman)
Jane Anderson (Olive Kitteridge)
Peter Straughan (Wolf Hall)