Ütopya kim kazandı merak konusu. TV8 ekranlarının sevilen yarışması Ütopya'da final heycanı yaşandı. Ütopya birincisi Tuncay mı Semih mi oldu? TV 8 ekranlarında uzun süredir yayına devam eden Ütopya yarışma programı dün gece yapılan oylama ile yılın finalisti seçildi. Merakla beklenen Ütopya'da kim kazandı? Ütopya birincisi kim oldu? sorusunun yanıtı belli oldu.

ÜTOPYA FİNAL KAZANANI TUNCAY OLDU!

TV8 Ütopya canlı izle 

Hafta içi her gün Tv8 ekranlarında yayınlanan programda dün akşam yılın şampiyonu seçildi.  Finale kalan isimler: Semih Öztürk, Tuncay Kes olmuştu. Merakla beklenen Ütopya'da kim birinci oldu? ve Büyük para ödülünü kazanan kim? belli oldu. Ütopya Yarışmasının 20 Eylül gecesi ekrana gelen finalinde Semih Öztürk'ü SMS oylaması sonucunda yenen Tuncay Kes , Ütopya'yı kazandı.TV8'de canlı yayınlanan büyük finalde, final gazete satışları, SMS oylaması ve eski Ütopya yarışmacılarının kullandığı oylar şampiyonu belirledi. Bu 3 oylamadan 2'sini kazanan Tuncay şampiyon oldu ve Ütopya kasasında biriken paranın yarısını kazandı. Bu da 438 bin liralık büyük para ödülünün sahibi olduğu anlamına geliyor.


TV8 Ütopya yarışmacıları kimler? Yarışmacıların isimleri ne? Acun Medya tarafından Hollanda formatlı bir yarışma programı olan Ütopya, hayatın tam da içinden yarışmacılar seçerek, yaşamlarını değiştiriyor, onlara özel bir yaşamda her şeyin kendileri tarafından yapılabilirliğini kılıyor. Yaşam alanlarını seçebilecekleri şekilde seçimlerde bulunuyor, çeşitli kurallar koyuyor ve bunların yanı sıra işleri bölüşüyorlar. Sıfırdan yaşamın kurulduğu yarışma Ütopya'da birbirinden farklı yarışmacılar gelip geçti… Her yarışmacının Ütopya adlı belli bir alana kurduğu ve ilerlettiği bir düzen bulunuyor. Hal böyle olunca da her gelen yarışmacının sunduğu kural, kural önerisi kabul edildi ya da geliştirilerek farklı kurallar oluşturuldu. TV8 Ütopya yarışmacıları bugüne kadar kimlerdi ve hangi yarışmacılar bu yarışmada bulundular… Ütopya Programı Yarışmacıları İsimleri Ütopya programında bu zamana kadar yarışmada var olan yarışmacı sayısı 42 kişidir. Tüm yarışmacıların listesi ise şöyledir: Harun, Abidin, Altar, Aybüke, Bahadır, Barış, Buket, Burcu, Büşra FEthiye, Çağdaş Tahsin, Çağlar, Caner, Cem, Dilay, Ece Pınar, Fide, Furkan, Gamze, Gökhan, Göktan, Ahmet Arda, Hayrettin Cani, İnci, İnci Melek, Kaan, Kurretülayn, Meral, Murat, Noyan, Özlem, Pınar, Raşit, Selin, Serdar, Sekan, Tezcan, Tuğçe, Türkan, Yıldız ve Züleyha olmak üzere toplamda 40 isim bulunuyor. Yukarıda adı geçe tüm yarışmacılar, Ütopya yarışmasından yarışma boyunca elenen isimdir… Bu haftalar içerisinde Ütopya yarışmacı, finalistini belirleyecekken geçtiğimiz günlerde de kalan 3 isim vardı: Serkan, Tuncay ve Semih. Kalan bu 3 isim, internet ortamında kendilerini yaptığı e-gazete satışlarında en çok satışı yakalayanın kalacağı şekilde bir yarışma düzenleniyor… 3 isimden ise geçtiğimiz gece elenen isim Serkan oldu. En az e-gazete satan Serkan, yarışmaya veda ederken geriye iki yarışmacı kaldı: Semih ve Tuncay… Ütopya'da şampiyonun kim olduğunu belirleyecek olan son e-gazete satışları başlamıştır. Ütopya'nın sitesi üzerinden alışveriş tamamlandığında bir nevi oy göndermiş olacağınız isim sayesinde siz de en iyi şekilde bu yarışmada yarışan tuttuğunuz yarışmacıyı seçebilir, onu desteklemiş olabilirsiniz.


TV8 ekranlarının reyting rekortmeni yarışması Ütopya'da yarışan ve finale yükselme başarısı gösteren Tuncay Kes kimdir? Ütopya Tuncay yarışmanın ilk bölümünden beri Semih'le neden anlaşamıyor? Ütopya Tuncay'ın bilinmeyen yönleri, sanatçı kişiliği ve özel hayatı... İşte Detaylar... 1989 Mersin doğumlu olan Tuncay Kes 26 yaşındadır. Ütopya'da sanatçı yönüyle öne çıkan Tuncay Kes öğrenimini Mersin Üniversitesi'nde tamamlamış ve memleketi Mersin'de dağcılıkla da bir süre ilgilenmiştir. Dağcılık ilgisiyle doğayı daha da yakından tanıdığını ve her zorlukla başa çıkabileceğini söyleyen Tuncay Kes, Ütopya 20 Eylül Pazar büyük finalinde finalist koltuğundan birinde oturuyor! Yarışmanın 1. bölümünden bu yana Semih'le büyük anlaşmazlık içinde olan Tuncay bakalım büyük finalde Semih'i alt ederek büyük ödülün ve Ütopya Şampiyonluğunun sahibi olabilecek mi?