Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki Türk Büyükelçiliği önünde toplanan gruptakiler Ankara'daki terör saldırısını kınadı. Aralarında Birlik Listesi Milletvekili Nikolaj Villumsen, Sosyalist Halk Parti'den Milletvekili Pernille Frahm ve Serdal Benli'nin de bulunduğu siyasilerin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Danimarka Alevi Birlikleri Federasyonu Eşbaşkanı Çağdaş Sağlıcak burada konuşma yaptı.

Ellerinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayraklarının yanı sıra HDP, bölücü terör örgütü PKK, YPG bayrakları da taşıyan gruptakiler hükümet aleyhinde slogan attı.

Gösteri sırasında polisin aldığı güvenlik tedbirleri dikkati çekti. Gruptakilerden bazıları açıklamanın ardından dağıldı, bazıları ise Büyükelçiliğe giderek oy kullandı.

Fransa'nın Paris, Bordeaux, Marsilya ve Strazburg kentlerinde de dün ve bugün düzenlenen gösterilere çok sayıda kişi katıldı.

Paris'te Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen yaklaşık 5 bin kişilik grup, Chatelet Meydanı'na kadar yürüdü.

İngiltere'nin başkenti Londra'da da Downing Streeet'te toplanan yaklaşık bin 500 gösterici, BBC binasının olduğu bölgeye kadar yürüdü. Göstericiler, Türkiye'de yaşanan terör saldırısını protesto ederek hükümet aleyhinde slogan attı.

Almanya'da da dün büyük kentlerdeki yürüyüşlerde terör saldırısı protesto edilmişti.