Twitter neden açılmıyor. Twitter giriş nasıl yapılabilir. Sosyal medyanın en çok kullanılan alanlarından biri olan Twitter'a teknik hata nedeniyle girilmiyor... Bugün, Twitter'a girmek isteyen kullanıcılar "Teknik bir hata var. Fark ettiğin için teşekkürler, bunu yakında düzelteceğiz ve her şeyi eski haline getireceğiz." uyarısıyla karşılaştı. Teknik sorun az önce çözüldü, site erişime açıldı.

Bu uyarı Twitter'a yönelik bir erişim yasağının değil teknik bir aksaklık söz konusu olduğunu gösteriyor.

Ayrıntıları aktaracağız...

Twitter giriş nasıl? Twitter aç. . Twitter'a dün akşam saatlerinde Türkiye'de erişim yasağı geldi. Peki Twitter'a girmek artık gerçekten imkansız mı? Elbette değil. Bazı ayarlarda değişiklik yaparak Twitter başta olmak üzere yasaklı sitelere giriş yapabilmek mümkün. Daha önce Youtube'a erişim engellendiğinde Başbakan Erdoğan'ın da kullandığını söylediği işte o yöntemleri...

Twitter 'a girmek için bilgisayarlarda DNS ayarlarını değiştirmek ya da VPN uygulaması satın almak gerekiyor. Google 'a VPN yazarsanız, satın alabileceğiniz ya da belli süre bedava kullanabileceğiniz programları siz gösterecektir. Bu programlarla istediğiniz sitelere girebilirsiniz. 

TWİTER'A GİRMENİN YOLLARI

Akıllı telefon ve tabletlerde mobil olarak twitter'a girebilmek için Google Play ya da Apple Store'dan "Hotspot Shield" ya da "onavo protect" programını indiriniz

DNS Ayarları Değiştirme (Windows 8)

Ekranda bilgisayara bağlı olan ağ bağlantıları görüntülenecektir. Listeden kullandığınız ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayın ve önümüze açılan menüden “özellikler” i seçin. Wireless kullanılan bir bilgisayarda “Wireless Network Connetion” yazanı sağ tıklıyoruz. 

Önümüze “Wireless Network Connection Özellikleri” penceresi çıkıcak. Pencerede yer alan listeden “Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğine çift tıklayın.

Ardından ekrana gelen pencerede “Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan” seçeneğini seçip, tercih edilen ve diğer DNS sunucu alanlarına sırasıyla “4.2.2.1¨ ve “4.2.2.2¨  veya "8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazıyoruz ve tamam diyerek pencereleri kapatın. 

FREE VPN İLE GİRİŞ

Twitter'a gimek için free vpn yöntemi de kullanılabilir. Google'a "free vpn" yazıp aratırsanız,  size yardımcı olabilecek bir çok seçenek karşınıza çıkacaktır