Ukrayna ve Türkiye arasındaki vize serbestesi anlaşması gereği, Ukrayna devleti Türk vatandaşlarından 60 günü geçmeyen ziyaretlerinde vize istemiyor. Türk Hava Yolları'nın başkent Kiev'e hemen hergün tarifeli uçuşları bulunuyor. THY, Ukrayna'nın önemli şehirlerinden olan Lviv'e ise haftada 3 gün tarifeli uçuşlar gerçekleştiriyor.

Dnieper Nehri’nin her iki yakasında, ülkenin orta kuzeyinde yer alan Kiev, Ukrayna’nın başkentidir. M.S. 5. yüzyılda kurulmuş olan kent, tarihin belirli dönemlerinde Rusya ve Beyaz Rusya’ya başkentlik yapmıştır. 

- Lviv

Ukrayna’nın batı bölümünde yer alan Lviv, Doğu Galiçya’nın geçmişteki başkenti ve bugün de önemli kültürel merkezlerden biri. Tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor.

- Komşu başkent Tiflis

Komşu ülke Gürcistan’ın başkenti Tiflis, Kura ırmağının iki kıyısında 350 km. boyunca uzanır. Ülkenin endüstri, kültür, ve sosyal merkezi de olan Tiflis, eski zamanlarda İpek Yolu üzerinde yer alıyordu. Bugün, bir ucu Türkiye’de olan Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattının bir durağı olarak enerji hattının üzerinde. Türk Hava Yolları'nın her hafta uçuşlarının bulunduğu kente kara yolu ile Batum üzerinden de ulaşılabilmekte. Türk vatandaşları Gürcistan'ı vizesiz ve pasaportsuz ziyaret edebilmektedir.

- Baltık incisi Riga

Avrupa'nın kuzeyinde Baltık Denizi kıyısında kurulu bir ülke Letonya'nın başkenti olan Riga, coğrafi olarak Baltık bölgesinin merkezinde yer alıyor. Türk Hava Yolları'nın her hafta uçuşlarının bulunduğu kent aynı zamanda Letonya ekonomisinin kalbidir. 2004'te Avrupa Birliği'ne üye olan Letonya için schengen vizesi gerekmektedir.