AÖF AÇIKÖĞRETİM Sınav Giriş yerleri açıklandı mı? AÖF Açıkögretim Sınav Giriş yerleri ne zaman açıklanacak? AÖF Açıkögretim Sınav Giriş yerleri öğrenmek ve AÖF Açıkögretim Sınav iş takvimi, Açıköğretim - AÖF Açıkögretim sınav giriş yerleri ve aöf sınav giriş belgesi burada! Anadolu üniversitesi yeni yaptığı bir düzenleme ile önceki yıllarda 25 olan başarı notu sınırını 35’e çıkardı. Peki bu başarı notu nedir? Sitemize bu konuda yoğun bir soru gelmekte. Bizde bir yazı ile bunu açıklayalım istedik.

Öncelikle yazının sonunda anadolu üniversitesinin duyurusunu okuyabilirsiniz.  Açıköğretim sistemine aşina olanlar başarı notunu biliyor. Aşina olmayanlar için baştan anlatalım. Bu konumuza gelecek olursak basitçe başarı notunu hesaplayalım öncelikle. İlk önce vizedeki (arasınav) notunuzu 0.3 ile çarpın (%30) çıkan sonuç A olsun, Finaldeki (dönemsonu sınavı) notunuzu da 0.7 ile çarpın (%70) çıkan sonuç B olsun. Şimdi A+B yapın (A ile B ‘yi toplayın) çıkan sonuç da C olsun. C notunuz 35’in altında ise bu dersten FF alırsınız ve bu dersten doğrudan kalırsınız. (Önceden bu alt sınır 25 idi.) Kısacası önceden 25 ile geçilen ders için artık 35 almadan geçmek mümkün olmayacak.
Anadolu üniversitesi duyurusunuda paylaşalım.

AÖF SINAV YERLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

Anadolu Üniversitesi Senatosunun 4.11.2015 Tarih ve 8/3 Sayılı Kararı ile Kabul Edilmiştir.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ
ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRME SİSTEMİ ESASLARI


Bu düzenleme Anadolu Üniversitesi merkezî açıköğretim ve uzaktan öğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki dönemlik-kredili sisteme dayalı olarak yürütülen program ve bölümlerin ölçme ve değerlendirmesinde kullanılacak değerlendirme sistemine ilişkin usul ve esasları belirler.
AÖF SINAV YERLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA
Bu esaslar, 3/9/2015 tarihli ve 29464 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”ne dayanılarak hazırlanmıştır.

Bir dönemde her ders için çoktan seçmeli 1 ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır. Bununla birlikte dersin özelliğine göre ara sınav; yazılı, sözlü, ödev, uygulama, proje vb. ölçme-değerlendirme araçlarıyla da yapılabilir. Klasik veya test olarak yapılabilecek sınavların tarihleri ilgili birim yönetim kurulu tarafından belirlenir. İlgili birim yönetim kurulu kararıyla belirlenen programlarda ve derslerde yazılı/sözlü olarak kısa sınav, ödev ve uygulama gibi değerlendirmeler de yapılabilir.
“Başarı Notu”, dönem içi notları ile dönem sonu sınav notunun katkılarıyla hesaplanır. Dönem içi notları; ara sınav, kısa sınav, sözlü sınav, ödev ve uygulamalı çalışmalara verilen notlardan oluşur.
Yapılan sınavlar sonucunda ara sınav notunun %30’u, dönem sonu sınav notunun %70’i alınarak “Başarı Notu” hesaplanır. Ödev uygulaması olan derslerde yapılan sınavlar sonucunda alınan notların “Başarı Notu”na katkısı; ara sınav notunun %30’u, ödev notunun %20’si, dönem sonu sınav notunun %50’sidir.
İngilizce Öğretmenliği Lisans Programındaki öğretim dili Türkçe olan derslerin sınavlarından alınan notların başarı notuna katkısı; ara sınav notunun %30’u, dönem sonu sınav notunun ise %70’idir. Öğretim dili İngilizce olan derslerin sınavlarından alınan notların “Başarı Notu”na katkısı ise; ara sınav notunun %40’ı, dönem sonu sınav notunun ise %60’ıdır.
“Başarı Notu”nun hesaplanmasında, virgülden sonra iki basamak gösterilir.
Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Programlarında, ders bazında “Başarı Notu” alt sınırı uygulanır. “Başarı Notu” alt sınır değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 35’tir.
“Başarı Notu” alt sınırın altında olan öğrencilere FF harf notu verilir.
AÖF SINAV YERLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA
Anadolu üniversitesi aöf öğrencilerini yakından ilgilendiren bir yeniliğe imza attı. Aöf sınav sonuçları ‘e-mail’ adreslerine gönderilecek anadolu üniversitesi (aü) açık öğretim fatültesi’nde (aöf) eğitim gören öğrenciler artık sınav sonuçlarını şahsi mail adreslerinden öğrenebilecek. AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yaptığı açıklamada, AÖF‘de öğrenim gören öğrencilerin daha önce sınav sonuçlarını fakültenin internet sitesinden öğrenebildiklerini anımsattı. Her yıl sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen yüz binlerce öğrencinin eş zamanlı sisteme girmek istediğini ve yoğunluk oluştuğunu belirten Gündoğan, “Artık sosyal medya çok yaygın bir şekilde kullanıldığı için sınav açıklandığı zaman herkes bir anda sisteme girmek istiyordu. Aşırı yoğunluktan dolayı sistemde gecikmeler yaşanabiliyordu. Bu nedenle öğrenci sınav sonucunu gecikmeli öğreniyordu” dedi.

Öğrencilerin sınav sonuçlarını daha hızlı öğrenmeleri için yeni bir çalışma yaptıklarını ifade edenGündoğan, şunları söyledi:

“AÖF’de öğrenim gören öğrencilerimizin sınav sonuçlarını artık kendi mail adreslerine göndereceğiz. Öğrencilerimiz sonuçları kendilerine verdiğimiz ‘anadolu.edu.tr’ uzantılı ya da sisteme kayıtlı kişisel mail adreslerinden öğrenebilecek. Bu yöntemle öğrencilerin hiçbir şekilde sisteme girmesine gerek kalmayacak. Bu mail adreslerinin kullanılması ile bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Şu an 1 milyon 200 bin öğrencimizin 150 ile 200 bini mail adresini kullanıyor. Bu yapacağımız sistem ile herkesin mail adresinin de kullanmasını sağlayacağız.”

Gündoğan, AÖF öğrencilerinden “https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim” adresinden sisteme girerek, mail adreslerini güncellemelerini istedi.

Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Türkiye Programlarının 2015-2016 öğretim yılı akademik takviminde değişiklik yapılmıştır. Akademik takvimde yapılan değişiklikler şunlardır;

- Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınav Tarihi
- 2015-2016 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı
- Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı İçin Sınav Merkezi Değişikliği Tarihi
Değişen “Sınav Tarihleri” ile “Sınav Merkezi Değişiklikleri İçin Son Tarihler” aşağıda belirtilmiştir.

SINAV TARİHLERİ
Güz Dönemi Ara Sınavı: 12 - 13 Aralık 2015
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 23 - 24 Ocak 2016
Bahar Dönemi Ara Sınavı: 16 - 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 04 - 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı: 16 Temmuz 2016
AÖF SINAV YERLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA
SINAV MERKEZİ DEĞİŞİKLİKLERİ İÇİN SON TARİHLER
Güz Dönemi Ara (son değişiklik tarihi: 23 Ekim 2015)
Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, güz dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Güz Dönemi Dönem Sonu (son değişiklik tarihi: 13 Aralık 2015)
Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, güz dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Bahar Dönemi Ara (son değişiklik tarihi: 4 Mart 2016)AÖF, AÇIKÖĞRETİM, sınav giriş yerleri, AÖF sınav yerleri, 7, aralık, aöf, sınav, yerleri, açıklanır, mı?, açıköğretim, aöf, sınav, giriş, yeri, AÖF,
Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Bahar Dönemi Dönem Sonu (son değişiklik tarihi: 24 Nisan 2016)
Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Akademik Takvim bölümündeki Türkiye Programları sayfasından da akademik takvimi inceleyebilirsiniz.