Bayburt'taki okullarda eğitim, yarıyıl tatilinin ardından, kar yağışı  nedeniyle bir gün gecikmeli başlayacak.

 
Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun  kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda 8 Şubat Pazartesi eğitim  yapılmayacağını belirtti.
 
Çağlayan, tüm kurumlardaki engelli ve hamile personelin de yarın idari  izinli sayılacağını kaydetti.
 
Kars
 
Kars genelinde, yoğun kar yağışı dolayısıyla sömestre tatilinin  ardından eğitim öğretim gün gecikmeli başlayacak.Kars Valiliğinden  yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle  Kars merkez ve ilçelerinde 8 Şubat Pazartesi tüm okulların tatil edildiği ve  eğitim öğretime 9 Şubat Salı başlanacağı bildirildi. Açıklamada ayrıca,  olumsuz hava koşulları nedeniyle engelli ve hamile memurların yarın idari izinli  sayılacağı kaydedildi.
 
Ağrı
 
Ağrı genelinde, yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitim öğretime yarın ara  verilecek.Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde  etkili kar yağışı nedeniyle Ağrı merkez ve ilçelerinde 8 Şubat Pazartesi tüm  okulların tatil edildiği bildirildi.
 
Erzincan
 
Erzincan'ın Çayırlı, Otlukbeli ve Tercan ilçelerinde tüm okullarda  eğitime yarın ara verilecek.Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden  yapılan açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Çayırlı,  Otlukbeli ve Tercan ilçeleri ile bağlı yerleşimlerinde tüm okullarda eğitime 8  Şubat Pazartesi ara verildiği belirtildi.Açıklamada ayrıca, Refahiye  ilçesinde taşımalı sistem kapsamındaki öğrenciler için aynı gün eğitime ara  verildiği de ifade edildi.