AOF Sınav Sonuçlarında Nefesler Tutuldu! Açıköğretim Sınav Sonuçları Sorgula.... Açıköğretim sınav sonuçları genelde 15 gün içerisinde açıklanıyor. Tahminen bugün veya yarın sonuçlar açıklanmış olacak. Bilgisayar başından ayrılmamanızı tavsiye ederiz... Ülke genelinde bir milyondan fazla öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi - Açıköğretim fakltesi öğrencileri, sabırsızlıkla 23 - 24 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen sınavlarının sonucunu bekliyor. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, Genelde açıköğretim sınav sonuçları 15 gün içinde açıklanmış oluyor. 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının AÖF dönem sonu sınavları 23-24 Ocak tarihlerinde yapılmıştı. Diğer konular haberimizde yer alıyor. Türkiye'nin her tarafından AÖF sınavına gören öğrenciler için zaman zaman AÖF tarafından açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalara göre bazı sorularda hata bulunduğu belirtilmişti. Bunla birlikte AÖF sınavlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili hiç bir açıklama yapılmadı. Büyük olasılıkla açıklama yapılmadan AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) sınavlarının açıklanması bekleniyor. Geçmişten bu yana AÖF'ün çoğunlukla 10-20 gün arasında sınav sonuçlarını açıkladığını biliyoruz. Bunu göz önüne aldığımızda sınav sonuçlarının açıklanması için biraz daha bekleyeceğiz gibi görünüyor. Bu etapta AÖF'ün geçtiğimiz günlerde açıkladığı AÖF soruları ve cevaplarına bakarak karşılaştırma yapabilir ve bu sayfadan son durumu takip edebilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULA 

AÖF SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ..

Açıköğretim iletişim hatları, "Sonuçlar ne zaman açıklanacak?" sorusunu soran öğrencilerin telefonuyla kilitlendi. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerdeki bürolara ulaşmak mümkün olmuyor. 

"BANDROLLERİ KALDIRMAMIZ ÖĞRENCİLERİMİZ AÇISINDAN OLUMLU" 

Yrd. Doç. Dr. Okur, bandrol uygulamasının kaldırılmasının öğrenciler açısından hiçbir sorun teşkil etmeyeceğini de ifade ederek, "Şuanda bandrol uygulaması devam ediyor. Ancak alınan bir yönetim kurulu kararı gereği 2015-2016 yılından itibaren artık Açıköğretim öğrencilerinin kimliklerine bandrol yapıştırılmayacak. Dolayısıyla bandrol zorunluluğu ortadan kalkıyor. Tabi bu bazı soruları da akla getiriyor. Birincisi; sınava girişlerde zorunluluk devam edecek mi? Hayır. Öğrencilerimiz hiçbir şekilde bandrol olmadığından dolayı sınava alınmama gibi bir durumla karşılaşmayacaklar. Bu noktada rahat olabilirler. İkincisi; bandrole dayalı olarak öğrenci haklarından yararlandıklarından ifade eden öğrencilerimiz var. Örneğin; "herhangi bir ilden belediyeden paso almak için ben bandrolü gösteriyordum" gibi. Aslında bakacak olursak kurumlar sadece bandrole dayalı öğrencilik hakkı vermiyor. Kurumlar, öğrencilik hakkı tanımak için mutlaka ve mutlaka aktif öğrenci olduklarını gösteren ve bürolardan alınan öğrenci belgesini istiyorlar. Yani ıslak imzalı, bürolardan temin edilen öğrenci belgesini istiyorlar. Dolayısıyla bizim bandrolleri kaldırmamızın öğrencilerimiz açısından hiçbir yan tesiri yok. Tam tersi olumlu tesiri var" diye konuştu. 

"ÖĞRENCİLERİMİZ AÇIKÖĞRETİM KİMLİĞİ OLMADAN DA SINAVLARA GİREBİLECEKLER" 

"Şuanda sınavlara girişte bildiğiniz gibi 3 belge zorunludur" diyen Okur, şöyle devam etti: 

"Birincisi sınav giriş belgesi, ikincisi açıköğretim kimliği, üçüncüsü de özel kimlik. Bu 3 taneden birisi olmadan öğrencilerimizi sınav güvenliği açısından sınava almıyoruz. Ancak yeni uygulamalarımızla birlikte; özellikle fotoğraflı sınav giriş belgeleri tasarımıyla birlikte aslında Açıköğretim kimliği zorunluluğu da yavaş yavaş ortadan kalkacak. Yani öğrencilerimiz Açıköğretim kimliği olmadan da sadece nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgesiyle çok rahat sınavlara girebilecekler."