Dün Şırnak merkez, Cizre ve İdil ilçelerinde PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu ve roketatarlı saldırılar sonucu şehit olan 2 polis memuru ve 2 asker için Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Düzenlenen törene Şırnak Valisi Ali İhsan Su, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Şehit Mehmet Güngördü’nün eşi Hülya Güngördü, şehitlerin silah arkadaşlar ve vatandaşlar katıldı.

Şırnak merkezde dün gece yapılan roketatarlı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan polis memuru Mehmet Güngördü, Cizre ilçesinde PKK’lı teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan Polis Özel Harekat memuru Osman Yurt ile Er Vadet Dolançay ve İdil ilçesinde PKK’lıların Yüzsüren karakoluna yaptıkları saldırıda şehit olan er Arif Subaşoğlu’nun Türk bayrağına sarılı cenazesi Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na getirilerek katafalka konuldu. Törende, şehitlerin öz geçmişi okunarak, dua edildi.

Mehmet Güngördü’nün eşi Hülya Güngördü, şehidin naaşına sarılarak, fotoğrafını öperek ağladı. Şehitlerin naaşlarını silah arkadaşları tarafından salavatlar getirilerek helikopter pistine kadar omuzlarında taşıdılar.

Daha sonra şehitlerin cenazeleri helikopter ile Şerafettin Elçi Havalimanı’na gönderildi. Oradan da polis memuru Osman Yurt Sivas’a, er Vadet Dolançay Van’a, er Arif Subaşoğlu Kocaeli’ne, polis memuru Mehmet Güngördü’nün cenazesi ise Kayseri’ye gönderildi.