TRT 1 canlı izle, TRT Web TV canlı izleme bilgileri, Fenerbahçe Lokomotiv Moskova TRT 1 ekranlarından canlı izlenecek. UEFA Avrupa Ligi maçlarından bazıları TRT 1 ekranlarından canlı olarak yayınlanırken aynı zamanda internet üzerinden TRT Web TV ekranlarından da canlı olarak yayınlanacak. Fenerbahçe bu maça odaklandı. Türkiye ve Rusya ilişkilerinide yakından ilgilendiren maç bu akşam ekranlara gelecek. Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanacak maç TRT 1'den saat 19:00'dan ekranlara canlı olarak gelecek. Fenerbahçe Lokomotiv Moskova maçı skoru  Fenerbahçe Lokomotiv Moskova maçı kaç kaç olur işte tüm maç detayları. Avrupa kupalarında Fenerbahçe ve Lokomotiv Moskova ilk kez karşı karşıya geliyor. UEFA'ya iyi bir başlangıç yapmak isteyen Fenerbahçe, bu maça moralli çıkıyor.

ESKİ İSTANBULSPORLU RUS FUTBOLCUDAN LOKOMOTİV TARAFTARINA UYARI

1994 FIFA Dünya Kupası'nın en golcü futbolcusu olan ve bir dönem İstanbulspor forması da giyen eski Rus milli futbolcu Oleg Salenko, Fenerbahçe ile İstanbul'da karşılaşacak Lokomotiv Moskova takımının taraftarını uyardı.

Gazetem.ru'da yer alan habere göre maç öncesi ve sonrası provokasyonlar olabileceğini söyleyen Salenko, "İstanbul'da Lokomotiv taraftarına her şey olabilir. İki ülke arasında şu andaki gergin ilişkileri göz önüne aldığımızda Lokomotiv taraftarına maça gitmeleri için tavsiyede bulunmayacağım. Eğer Fenerbahçe kötü oynarsa provokasyonlar daha da artacaktır" dedi.

Hatırlanacağı üzere Oleg Salenko, 1996-1998 yılları arasında İstanbulspor forması giymiş ve çıktığı 21 karşılaşmada 11 gol atmıştı. Rus futbolcuyu akıllara kazıyan olay ise, 1994'te ABD'de oynanan FIFA Dünya Kupası'nda Rusya forması ile Kamerun'a karşı 5 gol atarak FIFA Dünya Kupası tarihinin bir maçta en çok gol atan oyuncu unvanına sahip olması.

FENERBAHÇELİ FUTBOLCULARDAN LOKOMOTİV MOSKOVA YORUMU

Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Josef de Souza, Lokomotiv Moskova karşısında rövanş maçı için avantaj elde etmek istediklerini söyledi ve taraftarların kendileri için en büyük motivasyon kaynağı olduklarını söyledi.

UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu ilk maçı olan Lokomotiv Moskova karşılaşma öncesi Fenerbahçe TV mikrofonlarına konuşan Josef de Souza, "Bizim için zor bir maç olacak. Lokomotiv Moskova takımı kaliteli bir takım. Kaliteli, oyunculardan oluşuyor. Biz de kaliteli bir takımız. Kendi sahamızda oynayacağımız ilk karşılaşmada avantaj elde etmek istiyoruz. Bunu yapabileceğimizi de biliyoruz. Bu avantajı elde edebilmek için uğraşacağız yarın saha içerisinde. Rakibimize çok saygı duyuyoruz. Ama ikinci maç için Lokomotiv Moskova karşısına çıkarken deplasmanda, buradan iyi bir sonuçla gitmiş olmak ve o maça öyle başlamak istiyoruz" dedi.

Taraftarların desteğine her zaman ihtiyaç duyduklarını ve kendileri için en büyük motivasyon kaynağının taraftarlar olduğunu söyleyen Souza, "Bize desteklerine her zaman ihtiyacımız var. Yarın da onların desteğine çok ihtiyacımız olacak. Stadımızı doldurmalarını istiyorum onlardan. Çünkü taraftarlarımız bizim en büyük motivasyon kaynağımız. Onların vereceği bu motivasyona çok ihtiyacımız olacak. Gelsinler, hep birlikte bu galibiyete ulaşalım. Onların da desteği bu galibiyette çok önemli rol oynayacaktır" şeklinde konuştu.

LUİS NANİ: "GELİN VE BİZE DESTEK VERİN, BAŞARILARA HEP BİRLİKTE ULAŞALIM"

Portekizli yıldız oyuncu Luis Nani ise, "Herkesin şunu bilmesini istiyorum; yarın çok zorlu bir karşılaşmaya çıkacağız. Bu karşılaşmanın öneminin bilincinde olacağız" dedi.

Taraftarlara çağrıda bulunan Nani, "Buradan taraftarlarımıza bir mesaj vermek istiyorum; Taraftarlarımızı desteği bizim için gerçekten çok önemli. Onların bize verdiği destek her maçta kendimizi çok daha iyi hissetmemizi sağlıyor, saha içerisinde yapmak istediklerimizi daha kolay yapmamızı sağlıyor. Şu ana kadar bize harika bir destek verdiler. Galip geldiğimiz maçlarda onların desteğinin payı çok büyük Galibiyetlerimizin yüzde 70'i onların yardımıyla geliyor. Buradan taraftarlarımıza seslenmek istiyorum: Eğer siz olmazsanız biz hedeflerimize ulaşamayız. Bugüne kadar bize harika bir destek verdiniz. Stat doluyken hiçbir takım burada kendi futbolunu istediği gibi oynayamıyor. Stadımızın atmosferini biliyoruz. O nedenle yarın yeni bir döneme başlıyoruz. Yarın takımımız için kritik, çok belirleyici olacak yeni bir döneme başlıyoruz. Bu dönemde çok önemli karşılaşmalar oynarken sizin desteğiniz bizim için çok önemli. Desteğinize ihtiyacımız var. Bu kulüp hırslı bir kulüp, bu kulüp kazanmayı seven bir kulüp. O nedenle gelin ve bize destek verin, başarılara hep birlikte ulaşalım" ifadelerini kullandı.

HASAN ALİ KALDIRIM: "TARAFTARLARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ"

Hasan Ali Kaldırım da, Lokomotiv Moskova karşısında kendilerini zorlu bir maç beklediğini ifade ederek, "Bizi çok zorlu bir maç bekliyor. Rakibimiz iyi bir rakip. Onlar da ligdeki rakibimiz Beşiktaş'ın grubundan çıkarak Son 32 Turu'na kalmayı başardı. Yarın iç sahada oynayacağımız için kesinlikle avantajlı bir skor elde etmemiz lazım ki, Rusya'ya avantajlı gidelim" dedi.

Hasan Ali Kaldırım ayrıca, "Yarın taraftarlarımızdan destek bekliyoruz. Onlarla başaramayacağımız ve ya elde edemeyeceğimiz kupa yoktur. Onların desteğiyle çok güzel bir atmosferde çok güzel bir oyunla kazanmak istiyoruz" diye konuştu.

FABİANO RİBEİRO: "TARAFTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ"

Brezilyalı kaleci Fabiano Ribeiro ise, Lokomotiv Moskova karşısında oynayacakları UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu ilk maçında her anın çok önemli olduğuna değindi.

Fabiano Ribeiro, "Yarın gerçekten çok zorlu bir karşılaşmaya çıkacağız. Bizim için çok önemli bir maç olacak. İki maçta bir eleme turu oynayacağız ve bunun ilk maçı yarın bizi bekliyor. İki maç olduğunu unutmamalıyız bu turun. Maç boyu dikkatli olmalıyız çünkü maçın her anı çok büyük önem taşıyor olacak. Böyle eleme turlarında her an çok kıymetlidir. Kendi sahamızda, kendi taraftarımızın önünde oynayacağız. İyi bir sonuç almak, ikinci maç için avantaj yakalamak istiyoruz. Çünkü hedefimiz turu geçmek. İkinci maça ilk maçtan aldığımız iyi sonuçla gitmek istiyoruz" dedi.

Fabiano şöyle devam etti;

"Onların desteği hep bizimleydi. Hep arkamızdalardı. Onların desteğinin ne kadar önemli olduğunu takım halinde biliyoruz. Onların verecekleri bu motivasyon son derece önemli olacaktır. Yarın yine stadımızı doldurmalarını istiyorum. İyi bir futbol oynayabilmemiz için, iyi sonuçlar alabilmemiz için, hedeflerimize ulaşabilmemiz için taraftarlarımızı her zaman yanımızda görmek istiyoruz."

Yönetimin kulüp internet sitesinden yaptığı açıklamanın devamı şöyle:

"Bilindiği üzere 2012/2013 sezonunda oynadığımız UEFA maçlarında evimizde ve deplasmanda yaşanan önemli disiplin ve güvenlik ihlalleri sebebiyle kulübümüz çok ciddi yaptırımlara ve para cezalarına maruz kalmış, kulübümüzle ilgili yaşanan bu olaylar nedeniyle UEFA müsabakalarından ihraç kararı verilmiş ve kulübümüzün cezası, benzer olayların bir daha yaşanmaması koşuluyla ERTELENMİŞTİR.

Fenerbahçe Lokomotiv Moskova karşılaşmasında yaşanabilecek en ufak bir disiplin ve güvenlik ihlali, takımımızın emin adımlarla yürüyeceğine inandığımız Avrupa yolunda geri dönülemez bir yaptırıma sebep olacak, takımımız Avrupa'dan MEN EDİLME tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

Bu nedenle, bu önemli sınavda değerli katkılarınızı bekliyoruz. Lokomotiv Moskova karşılaşması sırasında güvenlik, disiplin ve müsabaka kurallarına dikkatle uyulması, HERHANGİ SİYASİ BİR SLOGAN ATILMAMASI YA DA TEZAHÜRAT YAPILMAMASI, bu kurallara aykırı eylemlerde bulunabileceklere engel olunması ve gerektiğinde ilgili güvenlik birimlerine bilgi verilmesi, takımımıza 90 dakika vereceğiniz eşsiz desteğin yanında hayati bir önem taşımaktadır. Fenerbahçe'miz bu önemli Avrupa müsabakasında ev sahipliğini bizlere yakışır şekilde sergilemelidir.

Sizlerden her maçta olduğu gibi bu maçta da beklentimiz:

*90 dakika boyunca, bitmez tükenmez bir destekle takımımızın arkasında olunması,

*Merdiven boşluklarında oturulmaması,

*Maç öncesi, maç sırasında ve maç sonrasında sahaya girilmemesi,

*Hiçbir şekilde, siyasi içerik barındıran ya da siyasi içerik çağrıştıran slogan atılmaması, pankart, flama ve benzeri gibi objelerin stada getirilmemesi,

*Sahaya kesinlikle yabancı madde atılmamasının sağlanması,

*Maytap, meşale ve bu tür yanıcı ve yaralayıcı maddelerin kesinlikle kullanılmaması, kullananların engellenmesi ve bu konuda direniş gösterenlerin ivedilikle güvenlik birimlerine bildirilmesi,

*Yerel güvenlik birimleri ve stadyum yetkilileriyle koordineli hareket edilmesi,

*Rakip takım taraftarlarının olası provokasyonuna karşı sakin kalarak SADECE VE SADECE FENERBAHÇEMİZE DESTEK OLMANIZDIR.

Ayrıca yüksek riskli maç kategorisinde değerlendirilen ve UEFA Delegesine eş olarak UEFA Güvenlik Temsilcisi atanan maç için biletsiz taraftarların stat etrafında bulunan kontrol noktalarına ve stat içerisine kesinlikle alınmayacağını belirtir, konu ile ilgili taraftarlarımızın hassasiyet göstermelerini ve yalnızca takımımıza destek olmalarını tekrar ve tekrar önemle rica ederiz.

Fenerbahçe Avrupa'da 201. sınavında
UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında yarın Rusya'nın Lokomotiv Moskova takımını konuk edecek Fenerbahçe, Avrupa'da 201. sınavına çıkacak.

Avrupa'da 41. sezonunu geçiren sarı-lacivertliler, bugüne dek çıktığı 200 maçın 71'ini kazanırken, 41 kez rakipleriyle berabere kalıp, 88 defa sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

Fenerbahçe bu maçlarda rakip filelere 248 gol gönderirken kalesinde 303 gol gördü.

Organizasyon O G B M A Y

UEFA Kupası 54 18 10 26 72 91

UEFA Avrupa Ligi 36 19 11 6 50 30

Şampiyon Kulüpler Kupası 33 9 4 20 30 70

Şampiyonlar Ligi ön eleme 28 11 9 8 43 31

UEFA Şampiyonlar Ligi 40 11 6 23 42 70

Avrupa Kupa Galipleri Kupası 9 3 1 5 11 11

TOPLAM 200 71 41 88 248 303

- Ruslarla 5. maç

Fenerbahçe, Rus takımlarına karşı 5. kez mücadele edecek.

Daha önce iki kez Rus ekipleriyle eşleşen Fenerbahçe, çıktığı 4 maçta birer galibiyet ve yenilgiyle 2 beraberlik aldı.

İlk kez 2007-2008 sezonunda çeyrek final oynadığı UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasında bir Rus takımıyla eşleşen Fenerbahçe, CSKA Moskova'yla karşılaştı. Rakibiyle deplasmanda 2-2 berabere kalan Fenerbahçe, Kadıköy'de ise 3-1 kazandı.

Sarı-lacivertliler, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda 2012-2013 sezonunda Spartak Moskova'ya rakip oldu. Rakibine deplasmanda 2-1 yenilenFenerbahçe, sahasında 1-1 berabere kalınca elendi.

Fenerbahçe, İstanbul'da ise Rus takımlarına karşı birer galibiyet ile beraberlik elde etti.
TRT 1 canlı izle, TRT Web TV canlı izleme bilgileri, TRT 1 canlı izlemek için haberimizde bulunan bağlantıları kullanabilirsiniz. UEFA Avrupa Ligi maçlarında Fenerbahçe Lokomotiv Moskova maçı TRT 1 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. Sizler için sunacağımız bağlantılar üzerinden sizler de TRT 1 ekranlarını canlı olarak izleyebilirken aynı zamanda TRT WEB TV ekranlarının da canlı olarak izleyebilirsiniz. İşte TRT 1 canlı izleme bilgileri…