Şeyh İsa'daki yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rus savaş uçakları, Halep'in kuzeyinde yer alan Mari ilçesinin batısındaki Şeyh İsa köyü yakınlarında bulunan PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD güçleri ile kendilerine destek veren Ceyş es-Suvvar'ın (Devrimci Ordusu) bulunduğu yere misket bombasıyla saldırdı.
Rusların Halep'in kuzeyinde müttefiklerinin olduğu yeri bombaladığı olayda, çok sayıda PYD ve Ceyş es-Suvvar mensubu silahlı unsurun öldüğünü ve yaralandığını ifade eden kaynaklar, Rus uçaklarının Şeyh İsa'da yerleşim yerlerine düzenlendiği saldırıda çok sayıda evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü belirtti.
Sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin enkazında ölü ve yaralıların olup olmadığını araştırdığını aktardı.
Şam Cehpesi kaynakları da misket bombalı saldırının PYD güçleri ile Ceyş es-Suvvar'ın telsiz konuşmalarına da yansıdığını aktardı. 

-''Ruslar, Halep Azez yolunda yardım malzemesi taşıyan araçlara saldırdı''
Bu arada Halep'teki yerel medya aktivistlerinden Mustafa Muhammed ise Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep-Azez yolunda insani yardım malzemesi taşıyan araçları bombaladığını söyledi.
Saldırıda iki aracın yanarak kullanılmaz hale geldiğini vurgulayan Muhammed, ''Rus savaş uçakları sabahtan bu yana Şeyh İsa köyünde yerleşim yerine 20 saldırı düzenledi. Bu arada Ruslar, Şeyh İsa köyü çevresinde PYD ve Ceyş es-Suvvar'ın bulunduğu yeri yanlışlıkla vurdu. Saldırıda ölen ve yaralananlar var'' dedi.