Türk Telekom ile Fenerbahçe Ülker arasındaki basketbol karşılaşması 4 Nisan 2016 tarihindeki oynanacak. Karşılaşma  saat 20:00'de başlayacak ve NTV Spor'dan yayınlanacak.

Fenerbahçeliler, "Fenerbahçe Ülker Stadyumu"nu cebinde taşıyacak
Türk Telekom'un "Fenerbahçe Ülker Stadyumu" mobil uygulaması ile taraftarlar stat atmosferini her an, her yerden yaşayabilecek. Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre şirket, Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksinin Yeni Nesil Stadyuma dönüştürülmesi kapsamında "Fenerbahçe Ülker Stadyumu" mobil uygulamasını hayata geçirdi. Buna göre Fenerbahçeli taraftarlar, interaktif dijital çözümler, oyunlar ve yarışmalar ile daha farklı bir maç deneyimi yaşayacak. "Fenerbahçe Ülker Stadyumu" mobil uygulamasıyla taraftarlar, maçlarla ilgili anlık ve ödüllü soru-cevap ile tribünler arası yarışmalara katılmanın yanı sıra tezahürat paylaşımlarında da bulunabilecek.

Fenerbahçe'ye gönül verenlere özel bir iletişim platformu sunan uygulamayla, profil oluşturma, metin ve görsel paylaşımlarında bulunarak takıma destek vermek mümkün olabilecek. Ayrıca taraftarlar uygulama üzerinden yapılacak dijital kareografiler ile etkileşimli oyunlara da katılabilecek.

- Desibelmetre ile tezahürat-ses ölçümü de yapılacak

Uygulamanın ilerleyen safhalarında desibelmetre ile tezahürat-ses ölçümü, stadyum içerisinde bulunan 200'ü aşkın dijital ekranda görsel ve metin paylaşımı da mümkün olacak. Böylece Türkiye'nin dört bir yanından gelen destek mesajları stadyumda ekranlara yansıyacak.

iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara App Store ve Google Play Store üzerinden indirilebilen uygulama ilk kez 3 Nisan Pazar günü (yarın) gerçekleştirilecek Fenerbahçe-Osmanlıspor maçında kullanılabilecek.

Bu arada Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Yeni Nesil Stadyum Projesi, Türk Telekom'un teknolojik çözümleri sayesinde taraftarlara maç heyecanı ve gol sevincini daha coşkulu yaşamaları ve bunu internet üzerinden paylaşmaları için de pek çok yeni fırsat sunuyor.

Bu kapsamda stada kurulan 4,5G'ye uyumlu mobil ve baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi şebekesi ile stat içerisinde 400'ün üzerinde noktadan kapsama sağlanıyor.

Kurulan altyapıyla stattaki 50 binden fazla kişi, kesintisiz internet deneyimi yaşayabiliyor.