Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın en büyük isteği takımın başına Joachim Löw'ü getirmek. Yeni sezonda takımın başına Alman ekolünü getirmek için harekete geçen başkan Yıldırım, sarı-lacivertli takımı kariyerli bir isme emanet etmek için kolları sıvadı. Bu isim de Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw.

Başkanlığının ilk yıllarında çalıştığı Alman hocayı daha sonraki dönemlerde göreve getirebilmek için birçok kez kapısını çalan, ancak ikna edemeyen Aziz Yıldırım, bu kez Löw'ü takımın başına getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacak. Aziz Yıldırım Löw ile sezon başında temasa geçmiş, ancak Löw “2016 Avrupa Şampiyonası bitmeden kimseyle görüşmem" demişti.

Kulüp takımı çalıştırmak isteyen Alman teknik adamla bir kez daha temasa geçen sarı-lacivertliler, Löw'ü takımın başına getirmek istiyor. Sarı-lacivertliler, Alman teknik adama hem milli takımı hem de Fenerbahçe'yi aynı anda çalıştırmayı da teklif ettiği konuşuluyor.

Yardımcısı İsmail Kartal olacak
Löw, sarı-lacivertli takımın başına geçerse geçen sezon takımı çalıştıran İsmail Kartal da yeniden yardımcı antrenör olarak sarı-lacivertli takıma dönecek. F.Bahçe Başkanı Yıldırım, 2016 Avrupa Şampiyonası sonrası Alman teknik adama imza attırmak istiyor. Sarı-lacivertliler uzun bir aradan sonra yeniden Alman modeline geçecek. Sarı-lacivertliler yeni sezonda Alman disiplininde oynayacak, takımın kondisyonunu ve mücadele gücü artırılacak.