Olay 20 Nisan günü Ankara'nın Çubuk ilçesinde yaşandı. 30 yaşındaki Ümran E., kimselere haber vermeden bıraktığı bir notla evden ayrıldı. Bir 9 yaşında diğeri 14 aylık olan iki çocuğuyla kalan Ali R. E., eşinin Gairpoğlu ailesinden M. G.'nun eşi Zeliha G. ile kaçtığından şüphelendiğini söyledi.
Eşinin Zeliha Garipoğlu ile Hacettepe Hastanesi'nde tedavi görürken tanıştığını söyleyen Ali R. E. olayı şöyle anlattı;
HASTANEDE TANIŞTILAR
2008 yılında eşim tedavi çin Hacettepe hastanesine gitti. Orada Murat G.'nun eşi Zeliha ile tanıştı. Eşim ve Zeliha o günden sonra telefonda çok sık mesajlaşmaya ve konuşmaya başladılar. Sürekli konuşuyorlardı. En  son 12 Nisan'da Zeliha G., Facebook hesabından Ankara'da olduğunu bildiriyor. Eşim de o gün evden çıkarak Zeliha ile akşama kadar birlikte vakit geçiriyor.
EVE NOT BIRAKIP ORTADAN KAYBOLDU
En son da 20 Nisan'da eşim, çocuklarımı kaynının evine bırakarak geleceğini söylemiş. Daha sonra kamera kayıtlarından kontrol ettiğimizde saat 15:30'da evden ayrıldığını gördük. Evde de bir not bırakmış. Büyük oğluma 'Seni çok seviyorum Zafer'im. Kardeşinide çok seviyorum. Gitmem gerekiyor. Kardeşine kendine çok iyi bak. Affedin beni. Anneniz' diye not bırakmış.
Ali R. E., olayın hemen ardından eşiyle Zeliha'nın sosyal medya hesaplarını kontrol ettiklerini ancak her ikisinin de hesaplarının dondurulduğunu gördüklerini de söylerken 'Eşim evine çok bağlı bir insandı. Son görüşmelerinde Zeliha muhtemelen birşeyler yedirip içirip eşimi kandırdı.İki çocuğumla ortada kaldım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Eşimi gören, nerede olduğunu bilen varsa benimle paylaşsınlar' diyerek de yardım istedi. (SADECE HABER/ Harun Peker)