Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak "Bu projenin tek amacı iyilik konusunda genç arkadaşlarımızda bir farkındalık oluşturmaktır. 

Çocuklarımıza ve topluma ulaşmanın en güzel yolu işte duygulara hitap edebilmektir. Projenin isminde de özünde de yer alan iyilik konusu ile bunu başarabileceğimize inanıyoruz. Derneğimiz hemen her gün İstanbul’daki bir ilkokul veya ortaokulda “İyilik Okulu” projesini uygulamaktadır.

Programa katılan iyilik elçileri olarak ifade ettiğimiz, çocuklarımıza iyiliği, yardımlaşmayı ve Deniz Feneri’nin iyiliği yaygınlaştırmak için çalışan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu anlatıyoruz.

Öğrencilerimize iyilik kumbarası ve iyilik günlüğü veriyoruz. Kumbaralarında topladıkları bağışlarla mazlum coğrafyalarda yaşayan kardeşlerine küçükte olsa bir katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşamaları bizimde en büyük mutluluğumuz oluyor.

Okullarımızın seçtiği bir grup öğrencinin Deniz Feneri Derneği’ni ziyaretini sağlayarak yardım hazırlıkları ve İnsani Yardım Lojistik Merkezi’mizin uygulama alanlarını görmeleri sağlıyoruz. 

“İyilik Okulu”, Deniz Feneri Derneği ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen bir değerler eğitimi projesi. Sorumluluk bilincine sahip, çevresindeki ve dünyadaki ihtiyaç sahiplerine duyarlı bir toplum oluşturma amacını taşıyan projede bugüne kadar; MİMAROBA ORTAOKULU, ZÜBEYDE HANIM ORT, YUNUS EMRE İLKOKULU, KURTKÖY İLKOKULU, KADRİYE FAİK KOPARAN İLK., BATTALGAZİ İLK-ORT, ŞAİR ERDEM BEYAZIT ORT, HASANPAŞA İLKOKULU, DR. AYLA SAVAŞ ORTAOKULU, PEYAMİ SAFA ORTAOKULU, FARABİ İLKOKULU, AHMET ŞİŞMAN İHO, ŞAİR ZİHNİ ORTAOKULU, ŞEHİT ER HASAN GENÇ ORT, TOKİ AVRUPA KONUTLARI ORT, ALİ FUAT CEBESOY ORT, İHSAN ZAKİROĞLU ORT, NUN KOLEJİ, MUSTAFA ITRİ ORTAOKULU, SAFFET ÇEBİ ORTAOKULU, BEYOĞLU ORTAOKULU, HIRKAİ ŞERİF ORTAOKULU, GAZİOSMANPAŞA TOKİ AVRUPA KONUTLARI İLKOKULU, HÜRRİYET İMAM HATİP ORTAOKULU, ORHANGAZİ İLKOKULU, ŞİİR MEKTEBİ, NİLÜFER HATUN ORTAOKULU, ATATÜRK ORTAOKULU, AYVALIDERE ORTAOKULU, NÜKTE SÖZEN ORTAOKULU, ALİBEYKÖY ORTAOKULU, KESTANELİK FATİH ORTAOKULU, ATAKÖY ATATÜRK ORTAOKULU’DA öğrencilerimize sadece ve sadece “İyilik” kavramını anlattık.Ayrıca bizlere de iade-i ziyaret gerçekleştiren okullarımız arasında KAĞITHANE ALİ FUAT CEBESOY, MİMAR SİNAN İOO, ZÜBEYDE HANIM ORTAOKULU ESENYURT OKULLARI bulunuyordu…

Deniz Feneri Derneği hayır için, güzel olan için, iyilik için yürümeye devam edecek”