En güzel anneler günü mesajları, anneler günü mesajları burada. Bugün günlerden Anneler Günü. Annenize gönderebileceğiniz en güzel anneler günü mesajlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Anneler günü mesajları ve hediye fikirleri burada.  'Cennet Annelerin ayakları altındadır' tüm anneler günü tüm annelerimiz için kutlu olsun. Size dünyaya getiren kadın adına ortaya koyulmuş olan bir günü kutlamadan geçmek bir anneyi en çok üzecek noktalardan bir tanesi olacaktır. Tam da bu neden ile Anneler Günü Mesajları hem annenizi mutlu etmek hem de ona değerli olduğunu anlatmak açısından çok yararlı olacaktır. Bu minik alıntıların annenizin kalbini çalacağından emin olabilirsiniz., Anneler Günü Mesajı ile annenizden uzak bir yerde olsanız bile kısa bir süre içerisinde onun kalbini kazanmanızı sağlayacaktır. Resimli Anneler Günü Mesajları yazılı mesajları tercih etmeyen kişiler için harika seçeneklerden biri olacaktır. 

Sadece okullarda değil radyo ve televizyonlarda da o güne özel anneler günü mesajları uzun olanlarından seçilerek okunur. Ülkemizde de o gün Türk Kadınlar Birliği'nin şubesi olan illerde yılın anneleri seçilir. Filmlerin yanı sıra, anne sevgisini anlatan sergiler ve müzikler de hazırlanır. Hem anneleri onurlandırmak hem de anmak amacı ile kutlanan bugünde birbirinden güzel anneler günü mesajları anlamlı olanlarından seçerek sizde annenize armağan edebilirsiniz. 1956 yılında çıkarılan kararname ile o yıl Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın resmini taşıyan bir hatıra pulu çıkarıldı. Bu özel gün annenin tüm insanların hayatında eşi benzeri olmayan kutsallığını belirten büyük bir gelenektir. Anneler günü annelerimizi tek bir gün hatırlamamamız gerektiğini belirten bir gündür. İrlanda Nijerya ve Birleşik Krallıklarda Büyük Perhiz 4. pazar günü kutlanır 21 Mart İlkbahar Ekinoks tarihinde ise Yemen, Arap ülkeleri, Suriye, Mısır, Irak, Filistin, Lübnan'da kutlanır.  Slovenya 25 Mart tarihinde kutlanan Anneler Günü, Ermenistan’da 7 Nisan tarihinde kutlanır. Çin Halk Cumhuriyeti Çin takvimine göre, 21 Nisan tarihinde kutlanır. Türkiye içinde yer aldığı ve Brezilya, ABD, Ukrayna, Almanya gibi ülkeler Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlar.

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni çok seviyorum annem.

Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.
 
 Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!
 
 Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

 Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.
 
 Resimli Anneler günü mesajları Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.
 
 Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

 Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!
 
 Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..

 Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.
 
 Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

 Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.
 
 Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun.

 Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

ANNELER GÜNÜ ALINABİLECEK HEDİYELER

Anneler Günü ne gibi hediyeler alabiliriz? Annelere özel alınabilecek hediyelerden birkaçı. Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize ona olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak hediyeleri şunlardan seçebilirsiniz;

1) Buket Çicek
2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
3) Küçük Ev Aletleri
4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
5) Giyim Eşyası6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
7) Fotoğraf Çerçevesi8) Duvar Saati
9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)