Oya Aydoğan öldü mü? Oya Aydoğan'ın ameliyatı nasıl geçti? Oya Aydoğan kimdir? Aort damarı yırtılan Oya Aydoğan'ın son sağlık durumundan haberler. Sanaçtı dostları hastaneye akın etti. Oya Aydoğan'ın son sağlık durum Pazar günü boğazına takılan patatesi çıkartmaya çalışırken aort damarı yırtılan ünlü oyuncu Oya Aydoğan’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Aydoğan’ın yakın dostları ise destek için ünlü sanatçının tedavi gördüğü hastaneye gelmeye devam ediyor. Boğazına takılan patatesi çıkartmaya çalışırken aort damarı yırtılan ünlü oyuncu Oya Aydoğan’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Aydoğan doktorlar tarafından uyutulurken, Hülya Avşar’dan Nuri Alço’ya kadar birçok ünlü isim yakın arkadaşlarını ziyaret için hastaneye geldi.  Ziyaret gelen isimler arasında, Hülya Avşar, Nuri Alço, Zeynep Mansur, Sinan Özen ve Derya Tuna’da yer aldı. Oya Aydoğan’ın tedavi gördüğü Ulus’taki özel hastaneden ise açıklama geldi. Yapılan açıklamadan ve Aydoğan’ın çevresinden edinilen bilgiye göre Aydoğan’ın geçirdiği 12 saatlik açık kalp ameliyatının ardından bugünde sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Hastaneden yapılan açıklama, “Ünlü oyuncu Oya Aydoğan’ın sağlık durumu halen ciddiyetini korumaktadır. Yoğun bakımda hekimlerimiz tarafından gerekli tedaviler uygulanmaktadır” denildi.

ÜNLÜ İSİMLER HASTANEYE AKIN EDİYOR
Sanatçı Sinan Özen, Oya Aydoğan’ın rahatsızlığından dolayı şaşkın olduğunu ifade ederek, “Daha 1 hafta önce kendisi ile konuşmuştum. Düğün davetiyemizi de vermiştim kendisi çok mutluydu. Fakat durumunu şimdi öğreneceğim. Allah şifa versin diyoruz. Çok üzgünüm. Çok pozitif bir insandı neşeliydi. Moralliydi, nasıl oldu bilmiyorum. Daha önce böyle bir durumu yoktu gayet neşeliydi” dedi.
Hastaneye ziyarete gelen ünlü isimler arasında yer alan Derya Tuna, güzel haberler alınacağını ümit ettiğini söyleyerek, “ Herkesin duası onun üstünde şu anda. Güzel şeyler olacak inanıyorum” diye konuştu.
Sanatçı Zeynep Mansur ise, üzüntüsünü dile getirerek,  “Durumun iyi olduğunu söylemişlerdi ilk bana. Sonra gece eve gittiğimde Twitter’dan gördüm. Durumunun bu kadar acil  olduğunu. Mesaj yazdım, aradım telefonu açılmadı. Gece inanamadı şok oldum böyle bir şeye çok üzgünüm acil şifalar diliyorum. Çok sevdiğim çok kıymetli bir insan inanılmaz şaşkınım” şeklinde konuştu.

“EN ZOR AMELİYATLARDAN BİRİSİNİ YAŞADI”
Yakın arkadaşının ilk anından beri yalnız bırakmayan Nuri Alço ise Aydoğan’ın durumu hakkında bilgiler vererek, “ En son sabah oğlu görmüş kendisini. Hepimizin dualarına ihtiyacı var. Yine kanama devam ediyor. Onu boşaltmaya çalışıyorlar. En zor ameliyatlardan birisini yaşadı 12 saat süren açık kalp ameliyatı oldu. Hem aort damarı hem de şah damarı tıkanmış onu açmışlar. Şu anda da başında o kanı temizleyip, uyutmaya devam ediyorlar. Bu birkaç gün sürecek herhalde. Hepimiz dua ediyoruz. Çok iyi kalpli iyi bir insandı herkesin yardımına koşardı. Perişan durumdayız. Bekliyoruz sonuna kadar da bekleyeceğiz. İnşallah Allah yüzümüze güler çocuğuna bağışlar” dedi.

“İNŞALLAH İYİ OLACAK”
Oya Aydoğan’ın sağlık durumu hakkında bilgiler almak için hastaneye gelen Hülya Avşar ise “Alınan bilgiler bilinen bilgiler inşallah iyi olacak diyeceğiz. Ben zaten evde de olsa sürekli takip ediyorum durumunu. İnşallah iyi olacak. Kalbinin çok iyi olduğunu ben bizzat biliyorum. İyileşecek her şey güzel olacak” diye konuştu.

Oya Aydoğan'ın sağlık durumu

Aort damarındaki yırtılma nedeniyle ameliyat edilen sanatçı Oya Aydoğan'ın durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.
Liv Hospital'dan yapılan açıklamada, Aydoğan'ın sağlık durumunun halen ciddiyetini koruduğu ve kendisine yoğun bakımda gerekli tedavinin uygulandığı belirtildi.
Aydoğan, şiddetli sırt ağrısı, sol kolda güçsüzlük ve yüzde uyuşma şikayetleriyle hastaneye başvurmuş, yapılan tetkiklerde aort damarının yırtıldığı tespit edilmişti.

Aort damarının çatlaması sonucu hastaneye kaldırılan oyuncu Oya Aydoğan'ı meslektaşları ve sevenleri yalnız bırakmadı. Hastaneden yapılan yazılı açıklamada ise, 12 saat süren açık kalp ameliyatının ardından Oya Aydoğan'ın aort damarının suni damarla değiştirildiği belirtildi.

Sinema ve dizi oyuncusu Oya Aydoğan, dün akşam rahatsızlanması üzerine Ulus'ta bulunan özel hastaneye kaldırıldı. 12 saat süren ameliyatın ardından uyutulan ünlü sanatçıyı, sanatçı dostları yalnız bırakmadı. Aydoğan'ın meslektaşları ve sevenleri hastaneye akın etti.

Hastaneye gelerek Oya Aydoğan'ın sağlık durumu hakkında bilgi alan sanatçıların arasında sarkıcı Selahattin Alpay, Ece Erken, oyuncu Merve Sevi, şarkıcı ve sunucu Lerzan Mutlu, sinema oyuncusu Serpil Çakmaklı, Hande Yener, Aylin Coşkun, televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan ve çok sayıda ünlü isim yer aldı.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada ise, "Ünlü oyuncu Oya Aydoğan şiddetli sırt ağrısı, sol kolunda güçsüzlük ve yüzündeki uyuşma şikayetiyle geldi. Yapılan kontroller sonrasında kalpten çıkan aort damarında yırtılma tespit edildi. Prof. Dr. Ahmet Özkara ve Op. Dr. Halil Hüzmeli tarafından acil olarak 12 saat süren açık kalp ameliyatıyla aort damarı suni damarla değiştirildi ve gerekli müdahaleler yapıldı. Yoğun bakıma alınan Oya Aydoğan'ın durumu ciddiyetini koruyor" ifadesine yer verildi.

Selahattin Alpay ise, "Hepimize geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Bacım kadar sevdiğim bir insan. Dosttur. En bunaldığım anda bana her konuda manevi yönden yardım eden biri. Biraz önce aldım haberi" diye konuştu.

"ÖKSÜRÜRKEN DAMARI YIRTILMIŞ"
Lerzan Mutlu ise üzüntüsünü dile getirerek, "İçim kan ağlıyor. Herkesten dua istiyoruz. Doktoruyla konuştum. Allah şifa verecek. Bir şey yerken boğazına bir şey takılmış. Yüksek tansiyon hastası. Öksürürken damarı yırtılıyor. Kanamayı zor durdurmuşlar. Kanama durumunda tekrar ameliyata alınacakmış" diye konuştu.

"YARINA ÇIKACAĞIMIZIN GARANTİSİ YOK"
Serpil Çakmaklı ise, "Hepimiz için geçmiş olsun. Haberi yeni aldım. Çok üzgünüm, şaşkınım. Yarına çıkacağımızın garantisi yok. Çok ciddi bir hastalık olduğunu duydum. Dualarımız onun için" şeklinde konuştu.
Ece Erken de ünlü sanatçının durumunun iyi olduğunu belirterek, "Kanama durmuş. Ameliyattan çıkmış. Allah acil şifalar versin" dedi.

"HABERLER İYİ"
Televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan, "Haberler iyi. Kanamayı durdurmuşlar. Doktor daha iyi olduğunu söylemiş. Vücudunda bir hasar olup olmadığı bilinmiyor. İnşallah ayağa kalkar. Yanıma gelir çay içeriz, birlikte dedikodu yaparız" diye konuştu.