Hairestetik Turkey Saç Ekimi Merkezinden Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bazı müşterilerimizin birinci seans ekimini biz yapmayabiliriz ama ikinci seansı kesinlikle biz yapıyoruzdur. Peki neden ?" Evet peki neden ikinci seans ve peki neden bazı müşterilerin birinci seansını biz yapmadığımız halde ikinci seansını biz yapıyoruz. Saç ekiminde göndermiş olduğunuz saç fotoğraflarında eğer açıklık olan bölge yüzde 70 lik kısımda ise evet bu ekim işlemi 2 seansta yapılması gerekmektedir. Ama bu türlü vakalarda ikinci seans çalısması ekim başarısının yani ekim çalışması yüzdeliğinin % 30 luk kısmını içermelidir” dedi. 
İkinci seans görecek olan hastanın birinci ekim çalışmasında doldurulan bölge değil, ekim yapılmamış bölge olması gerektiğini ifade eden Engin Sönmez, “Saç ekimi konusunda müşterinin saç probleminde % 100 lük kısmı ve psikolojiyi bozan kısmı saçın ön yani alından tepeye kadar olan kısımdır. Yani karşınızdaki insanın sizi ilk gördüğü ve ilk göz teması olan kısımdır. O zaman ekimde asıl yapılması gereken illede iki seans ta işlem yapılması gereken müşterilerde ilk çalışma alın çizgisinden başlayarak sıkı bir şekilde tepe kısmına doğru olmalıdır. İlk ekim bütün ekim çalışmasının % 70 lik kısmını tamamlamalıdır. İlk seans Ta önden başlayarak tepe kısmına doğru yapılacak olan sıklaştırma çalışması ile müşterinin asıl istediği hedefe ulaşılmış olunur. Önden arkaya doğru giden sım sıkı saçlar. Ama bazı ekimciler bizim gibi % 100 müşteri memnuniyeti yerine hastayı ikinci seansa zorunlu bırakacak bir ekim yapmaktadırlar. Saç problemi olan bölgeye birinci seansta alınan kökü tamamıyla açıklık olan bölgeye ekme işlemi yapmaktadırlar. Böylelikle ekimden 3-4 ay sonra çıkan saçlar seyrek ve istenildiği gibi bir görünüme sahip olmayan saçlar oluyor ne yazıkki. Aralıklardan kellik görüldüğü içinde bu kısım ne olacak diye sorduğunuz da ikinci seans diyerek size zorunlu bir çalışma yapma yoluna gidiyorlar. Bu durumda ise hem zaten saçtan dolayı bozul olan psikolojinizi iyice bozmuş hem de 2. Seansa mahkum bırakıp 2 kez para kazanma yoluna gidiyorlar. 
İşte tamda bu durumlarda biz diyoruz ki saç ekiminde ekim işlemini ilk seans ta alınacak olan kök sayısı ne olursa olsun alın çizgisinden itibaren tepeye kadar sıkı bir şekilde ektirin” diye konuştu.