Madde bağımlısı olduğu iddia edilen kişinin Çatalağzı Belediye Başkanı Akgün'e yönelik baltalı saldırı girişiminin cep telefonuyla çekilen görüntüleri ortaya çıktı Zonguldak'ta, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün'e yönelik "baltalı saldırı" girişimi cep telefonlarıyla çekilen görüntülere yansıdı. Ramazan Bayramı'nın ilk gününde cep telefonuyla çekilen görüntülerde, uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen A.D'nin, Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı Belediyesi binasına geldiği görülüyor. Başkanlık makamına gelen söz konusu şahsın, elindeki baltayla Belediye Başkanı Akgün'e tehditler savurduğu kayıtlarda yer alıyor. Akgün gazetecilere yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı'nın birinci günü, halkla bayramlaşma yaptıkları sırada belediye bünyesindeki bir taşeron firmada çalışan A.D'nin saldırısına uğradığını ifade etti.

Söz konusu kişiyi tanıdıklarını ve alkolü bırakması için taşeron firmada işe aldıklarını anlatan Akgün, A.D'nin alkol ve madde bağımlılığını bıraktığını ancak bir süre sonra tekrar başladığını, işe gelmeyince de ücret ödenmemesi talimatı verdiğini anlattı.

A.D'nin, "Başkan, yevmiyemi nasıl keser" diye bağırarak elinde baltayla belediyeye geldiğini ifade eden Akgün, "Bizi tehdit etti. Biz de 155 Polis İmdat'ı aradık. Emniyetten arkadaşlar gelmişler ancak almadan gitmişler. Belediyeye tekrar geldi ve makamıma girerek elinde baltayla başıma dikildi. Tehditkar bir şekilde yevmiyesinin neden kesildiği konusunda polemiğe girdi. Kendisini zar zor ikna ettik." ifadesini kullandı. Akgün ayrıca saldırıyla ilgili A.D. hakkında şikayetçi olduğunu da sözlerine ekledi.