Survivor'da adaya kim veda etti, Survivor'da kim elendi, Survivor'da adadan kim gitti. Survivor'da bu akşam oynanacak bireysel dokunulmazlığın ardından ada konseyi olacak. Survivor'dan kim elendi? sorusu cevap bulacak. Büyük final Kıbrıs'a geri sayım başladı.  Sabriye'nin elenmesinin ardından sarsılan bireysel dokunulmazlığı alması ile Adem ve Kıbrıs'a kesin gidecek olan Sema bu akşamki konseyin en stressiz yarışmacıları olarak elenme adayı olmayacak. Survivor'ın 3 güçlü yarışmacısı Ogeday, Serhat ve İlhan arasında bireysel dokunulmazlık oyunu oynanacak. Kıran kırana geçecek mücadelenin ardından kazanan isimin belli olmasının ardından Survivor'da adaya kimin veda edeceğinin belli olacağı konsey yapılacak. Tüm gözler ve kulaklar Acun'un açıklayacağı isimde olacak. 

Survivor Kıbrıs finali ne zaman?

Survivor’da büyük final için geri sayım başladı. Kıbrıs’ta yapılacak Survivor finaline artık sadece 5 gün kaldı. Bu akşam bir yarışmacı daha adaya veda edecek ve kalan 4 yarışmacı Kıbrıs finalinde çetin bir mücadele verecek.

SURVİVOR SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Silindir üzerine çıkarak birbirlerini yere düşürmeye çalışan yarışmacılar ilk bireysel sembolün sahibi olmak için mücadele etti. Adada gönüllüler takımından kalan son yarışmacı olan Ogeday bundan sonra oyunlarda destekçisinin olmadığını ifade ederek yine de uzaktan ona mesaj gönderen kişilerin desteğini yanında hissedeceğini belirtti. Gönüllüler takımının son temsilcisi silindir oyununda ünlüler takımındaki tüm rakiplerini devirerek bireyselin sahibi olurken büyük finale bir adım daha yaklaştı. Bu akşam gerçekleştirilen yeni dokunulmazlıkta ise bireyselin sahibi olamaması halinde Adem, İlhan, Serhat ve Sabriye elenme riski ile karşı karşıya kalacak. Sema Apak genel sembol oyununda başarılı olarak Kıbrıs’a gitmeyi haftalar öncesinden garantilediği için bu akşam konseyde ismi yazılamayacak.

SURVİVOR’DA GEÇEN HAFTA KİM GİTTİ?

Gönüllüler takımının sayısının giderek azaldığı yarışmada beklenmedik bir sonuç çıktı. Başarılı performansı ile dikkatleri üzerine çeken ve geçtiğimiz günlerde yapılan araba ödülünde Porsche’nin sahibi olan Berna adaya veda eden kişi oldu. Elenmesinin ardından gözyaşları içerisinde kalan başarılı yarışmacı “Yapacak bir şey yok oyunun kuralı bu” şeklinde konuştu. Ogeday’ı son gönüllü olarak adada yalnız bırakan Berna takım arkadaşı ile vedalaşırken Ilıcalı’ya ve diğer yarışmacılara da teşekkürlerini iletti. 5 gün sonra büyük finali gerçekleştirilecek yarışmaya sayılı oyun kala yarışmaya  veda eden isimler duygularını gizlemekte zorlanırken eleme stresi aday sayısının azalmasıyla birlikte tüm yarışmacıları sardı.

Survivor yarışmacısı Sabriye Şengül Kimdir?

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. 2006 yılında boksla tanışan Sabriye Şengül'ün hayatı bu tarihten sonra değişti. Sabriye Şengül, 2006 yılında boksla tanıştı. Spor hayatına hentboll oynayarak başlayan Sabriye Şengül, tavsiye sonrasında kickboks'a yöneldi. Hayatında sporun önemli bir yer tuttuğunu belirten Sabriye Şengül'ün en öne çıkan özelliği ise hırslı bir kimliğe sahip olması. Verdiği röportajlarda her fırsatta sporun hayatındaki önemini anlatan Sabriye Şengül, spor hayatını şu sözlerle anlatıyor: “Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince neden olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor.”


Survivor'da Porche ödülünü kim kazandı?

Yarışmanın seviyesinin ilerlemesiyle birlikte adada verilen ödüller de yükselirken geçtiğimiz günlerde Porsche marka otomobil kısa tahmin yarışmasıyla yeni sahibini bulmuştu. Yarışmacılar annelerinden gelen cevapları tahmin etmeye çalışmış ve en fazla doğru cevabı veren aday ödüle bir adım daha yaklaşmıştı. Annesinin kendisi için verdiği cevapları bilen ve en fazla doğru tahminde bulunan Berna, bu yıl ilk kez verilen Porsche ödülünün de sahibi oldu.

Öte yandan oyunun bireysel performansa dönmesinin ardından herkesin birbirine karşı tavrının değiştiğini belirten Sabriye, adada hiç kimsenin eski gibi birbiriyle sohbet etmediğinin altını çizdi. Bu durumdan rahatsız olduğunu dile getiren başarılı yarışmacı bir an önce Kıbrıs’a geçilmesini temenni etti. Gönüllüler takımından Elif’in adadan gönderilmesiyle birlikte salı gününden itibaren yarışmanın bundan sonra bireysel performansa dayalı olarak gerçekleşeceği ifade edilmişti.

Survivor'da kurallar değişti

Survivor'da Elif'in elenmesinin ardından kurallar artık değişiyor. İki kişi kalan gönüllüler takımı ve ünlüler, artık bireysel olarak yarışacaklar. Önümüzdeki haftalarda yarışmacılar bundan sonra takım olarak değil birey olarak performanslarına göre değerlendirilecek.

 

Kıbrıs finaline çok az bir süre kala artık yarışmacılar bireysel olarak yarışacaklar. Bireysel sembol ödülünü kazanan Sema, final koltuğunu garantileyen ilk isim olmuştu. Bundan sonraki aşamada 4 yarışmacı daha final koltuğu için hak kazanacak.

Survivor 2017 Ünlüler kadrosu

Erkekler: İlhan Mansız, Serhat Akın, Şakşuka Tarık Mengüç, Çılgın Sedat, Furkan Kızılay ve boksör Adem Kılıçcı
Kadınlar: Milli dalgıç Şahika Ercümen, DJ Berna Öztürk, atlet Sema Apak, milli atlet Pınar Saka, dizi oyuncusu Seda Demir, kickboksçu Sabriye Şengül.