2013 Açıköğretim Lisesi 3. Dönem Sınavı 20-21 Temmuz 2013 tarihlerinde yapıldı. 20-21 Temmuz 2013 Açık öğretim Lisesi Sınav Sonuçları açıklandı. İşte MEB Açık Öğretim Lise Sınav Sonuçları 2013 ( AÖL Sonuçları ) sorgulama ekranı, 20-21 Temmuz  Açıköğretim Lisesi 3. Dönem Sınavı Sonuçları ile AÖL Sınavı hakkında detaylar. 20-21 Temmuz 2013 tarihinde yapılan Açıköğretim Lisesi 3. Dönem Sınav Sonuçları (AÖL Sonuçları) 18 Ağustus 2013 Pazar günü günü açıklanması bekleniyordu. Bununla bağlantılı olarak Açıköğretim Lisesi 3. Dönem kayıt yenileme işlemleride aynı gün yani 20 Haziran 2013 Perşembe günü başladı. 2013 Açıköğretim Lisesi 3. Dönem Sınavı sonuçları aşağıdaki sorgulama ekranından sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz...


SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...


1)- Sınav Şekli ve Tarihi
Açık Öğretim Liseleri sınavları dönem sonlarında, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığının belirlediği okullarda, merkezi sistem sınavıyla çoktan seçmeli test yöntemiyle yapılmaktadır.
Sınavlarda;
a. Her dersten 20 soru sorulmaktadır,
b. Her soru 4 seçeneklidir,
c. Her doğru cevabın değeri 5 puandır,
d. Sınavda başarılı olabilmeniz için 20 sorudan en az 9" una doğru cevap vererek
45 puan almanız gerekmektedir


2) Sınava Giriş Belgelerinin Alınması
a. Sınava Giriş Belgeniz www.aol.meb.gov.tr  adresinde yayınlanacaktır. Bu adresten alacağınız bilgisayar çıktısı ile sınava girilecektir.
b. Sınav Giriş Belgesini dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.
3) Sınav Günü Yanınıza Almanız Gerekenler
a. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı.
b. Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi.
c. Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı).
d. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir Kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.
e. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.
f. Size verilen cevap kâğıdının adınıza düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.
4) Sınavların Değerlendirilmesi
Sınavlar bilgisayar ortamında değerlendirilir. Cevap kâğıtlarını okumak için düzenlenmiş optik okuyucular hatasız kodlanan cevapları değerlendirdiği için kodlama yaparken dikkatli olunuz.
Sınavlar yapıldıktan sonra, cevap kâğıtları Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığında optik okuyucularla okunmakta ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda "Kopya Analiz Tekniği" kullanılmaktadır. Bu nedenle sınavınızın iptal edilmesi sonucu mağdur duruma düşmemeniz için sınav cevap kâğıdınızı kimseye göstermeyiniz. Kopya çekmeyiniz.
5) Sınav Sonuçlarının Duyurulması
Sınav sonuçları internet kanalıyla www.aol.meb.gov.tr  ve www.maol.meb.gov.tr  adresinden öğrencilere duyurulacaktır.