E-Okul veli girişini yaparak karne notları, not sorgulama, devamsızlık durumu, yıl sonu notları ve sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca E-okul üzerinden Taktir Teşekkür Hesaplama, haftalık ders programı, sınıf bilgileri, sözlü sınav tarihleri ve nakil durumunada bakabilirsiniz. Okulların kapanmasına az bir süre kaldı. Öğrenciler ve veliler karne notlarını merak ediyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi giriş detayları haberimizde. E-Okulda bu aralar trafik iyice yoğunlaştı. E-okul veli bilgilendirme sistemini kullanmak oldukça basit. E-okul sistemi ile yazılı, sözlü sınav tarihleri, sonuçları ve devamsızlık bilgilerini öğrenebilirsiniz. E-okul sisteminde ne gibi sorgulamalar yapılabilir? E-okul giriş nasıl yapılır? sorularının cevapları haberimizde. İşte merak edilen detaylar... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete koyulmuş olan uygulama ile ilgili tüm ayrıntıları bilgileri sizlerler paylaşıyoruz. 

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır ?
E-Okul veli bilgilendirme sistemine girdiğinizde karşınıza ilk olarak bir sayfa gelecektir. Bu sayfada ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlamanız gerekmektedir. Daha sonra öğrenci TC kimlik numarasını girmelisiniz. Son olarak da öğrenci okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra açılmış olan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı bilgileri girerek E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili tüm bilgilerine ulaşabilir okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip altına alabilirsiniz.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

E-Okul VBS (Masaüstü Girişi)  İçin Tıklayın

E-Okul VBS (Mobil Girişi)  İçin Tıklayın

Takdir Teşekkür Hesaplama İçin Tıklayın

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

 


Milli eğitim Bakanlığı’nın son yıllarda internet altyapısını son derece aktif bir şekilde kullanarak, eğitimde modernize bir hareket başlatması, Türkiye’de öğrencilerin daha çağdaş ve daha modern koşullar üzerinde eğitim görebilmesine yardımcı oluyor. İşte merak edilen detaylar...

LİSE PUAN HESAPLAMA İÇİN TIKLA
E Okul üzerinden hangi bilgiler öğrenilir?

- Devamsızlık durumu
- Sınav sonuçları
- Şube başarı ortalaması
- Karne notları
- Sınav tarihleri
- Aldığı belgeler
- Yıl sonu notları
- Haftalık ders programı
- Sınıf bilgileri
- Nakil durumu

E-Okula Nasıl Girilir Video Anlatım ?

Üstteki resime ya da linke tıkladıktan sonra açılan sayfada resimde de görüldüğü gibi “Güvenlik Kodu (Resimdeki Rakamlar), T.C Kimlik Numaranız ve Okul Numaranızı” girdikten sonra “Tamam” deyin. Tamama bastıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacak. Bu ekranda sizden üç soruya cevap vermeniz istenir. Bu üç sorunun cevabını girdikten sonra, altta sıralanmış olan resimlerden size ait olanı işaretleyerek “Tamam” deyin. E-okul not bilgileri sayfanız açılmış olacaktır. Eğer aşağıdaki resimde yer alan sorulardan bir ya da birkaçını bilmiyorsanız. Çıkış yapıp tekrar girerseniz sorular değişecektir. Genel olarak “doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu yer,cilt no, aile sıra no,doğduğu ay vb.” tarzda nüfus cüzdanında yer alan sorular soruluyor. Burdaki amaç başkalarının sizin e-okul sayfanıza girmelerini engellemek. Bu sebeple güvenlik aşamaları arttırılmış.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ
E-Okul Ders Programı :
e-оkul ders programı, ders başlangıç ve bitiş sааtleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı ,
Dеvamsızlık Bilgileri : 2011 - 2012 eğitim öğretim yılı dönеm içinde özürlü ve özürsüz devаmsızlıklаr ,
E Okul Not Bilgileri : Öğrencinin оkulda аldığı sınаv, proje ve performans bеlirlеmеyе yönelik çalışmalarla ilgili puаnlаr. Karne sоnuçlarının açıklanmasına günler kala e Öğrenci Karnesi ve notlаrını da e-Okul Veli sisteminde .
Öğrеnci TC Kimlik No : İçişlеri Bakanlığı, Nüfus ve Vаtаndаşlık İşlеri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. TC Kimlik No bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır .
Veliler öğrencilerin karne notlarını e-okul sаyfаsındа öğreniyоrlar
Öğrenci Okul No : Okula kayıt sırasında verilen numaradır. Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmаktаdır. Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmеsi gerekir .
E-Okul Giriş : e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne öğrenci, veli, yönetici ve öğretmenlerin nasıl eokul giriş yapacağınızı öğrenmek için E-Okul Giriş sayfasını ziyaret еdеbilirsiniz .
E-Kаyıt : Evraksız, bağışsız E Kayıt işlemleri, sınаvsız öğrenci оrtaöğretim kurumları ekayıt işlеmlеri için E-Kayıt linkini takip edebilirsiniz .
E-okul veli bilgilendirme sistemi; ebeveynlerin her zaman çocuklarının eğitim durumlarını takip altında tutulabilmesini hedefler. Çünkü bu sistem ile ebeveynler sadece internet sayesinde herhangi bir okulda eğitim alan çocuklarının ders notlarına, devamsızlıklarına, yıl içinde verilen ödevlerini yapıp yapmadıklarına, haftalık ders programlarına, sağlık problemlerine gibi eğitim sürecine ilişkin tüm ayrıntılara ulaşabilirler.

E-Okul veli girişini yaparak karne notlarınot sorgulamadevamsızlık durumuyıl sonu notları ve sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca E-okul üzerinden Taktir Teşekkür Hesaplama, haftalık ders programı, sınıf bilgileri, sözlü sınav tarihleri ve nakil durumunada bakabilirsiniz. Okulların kapanmasına az bir süre kaldı. Öğrenciler ve veliler karne notlarını merak ediyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi giriş detayları haberimizde. E-Okulda bu aralar trafik iyice yoğunlaştı. E-okul veli bilgilendirme sistemini kullanmak oldukça basit. E-okul sistemi ile yazılı, sözlü sınav tarihleri, sonuçları ve devamsızlık bilgilerini öğrenebilirsiniz. E-okul sisteminde ne gibi sorgulamalar yapılabilir? E-okul giriş nasıl yapılır? sorularının cevapları haberimizde. İşte merak edilen detaylar... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete koyulmuş olan uygulama ile ilgili tüm ayrıntıları bilgileri sizlerler paylaşıyoruz.